Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 7551g wymiana termopadów i pasty.

08 Maj 2013 08:44 1545 5
  • Poziom 2  
    Witam .
    mam zamiar wymienić termopady i pastę termo przewodzącą w laptopie acer aspire 7551g jakiej grubości mają być termopady i jakiej firmy są dobre.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Grubości najlepiej takiej jak oryginalnie tam zamontowane
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 13  
    Firma Phobya robi dobre thermopady. Szukaj tych o jak najwyższej ilości W/mK.
    Ja u siebie w swoim HP Pavilion DV6848EW zmieniłem z oryginalnych na takie 6W/mK (nie pamiętam firmy) i spisują się świetnie.
    Zajrzyj do noty katalogowej ze strony Acera do tego modelu.
    Powinno być napisane jakiej grubości są. Chyba, że masz suwmiarkę i potrafisz zmierzyć grubość obecnych.
  • Poziom 19  
    Grubość można zmierzyć i na oko, byle nie były mniejsze. 6W/mK to dobry termopad, jednak wynik może być fałszywy. Osobiście polecam zmienić na miedź, to będzie szok różnica. Oczywiście w tym wypadku trzeba już wiedzieć co się robi i dodatkowo użyć odpowiedniej pasty. Na pewno nie jest to porada dla amatorów.
  • Poziom 13  
    QaDo napisał:
    6W/mK to dobry termopad, jednak wynik może być fałszywy. Osobiście polecam zmienić na miedź, to będzie szok różnica.

Przy okazji podpytam... dlaczego ma być fałszywy? Jak w takim razie rozróżnić thermopady by wybrać ten najwydajniejszy/najefektywniejszy?

Piszesz o miedzi. Masz na myśli docinanie sobie z blachy miedzianej o odpowiedniej grubości takich padów z użyciem pasty termo? Czy też jakiś inny sposób?
  • Poziom 1