Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszę włsne firmware pod Androida (HTC) - szukam chętnych do współpracy

box.mann 08 Maj 2013 09:36 870 0
 • #1
  box.mann
  Poziom 23  
  Mile widziana pomoc merytoryczna :-), graficzna, programistyczna i każda inna też. Od jakiegoś czasu testuję wiele odmian firmware do telefonów HTC.
  Są między nimi takie ROMy jak Cyanogenmod w wersjach CM7, CM9, CM10, były JellyKing w różnych odmianach oraz masa innych.
  Zaczynałem od stockowego 2.3.5 od Orange i chciał bym - aby wszelkie modyfikacje opierały się właśnie o ten ROM ze względu na to iz jest stabilny.

  Mój pomysł powstał z jednego powodu! Wszystkie przetestowane ROMY mają masę problemów. Oznaczane są jako STABLE (stabilne) lecz po kilku dniach większość się sypie ze względu na źle dobrane dodatki.

  Tworząc nowy ROM chciał bym przede wszystkim zasięgnąć opinii użytkowników tabletów, telefonów i smartfonów z Androidem na temat tego - czego Wam brakuje w oprogramowaniu - co jest dobre a co złe - czego byście się najchętniej pozbyli itp. itd.

  Mój (nasz) nowy ROM chciał bym zaopatrzyć przede wszystkim w prostotę obsługi. Spolszczyć dosłownie wszystkie zainstalowane aplikacje (apki).
  Chciał bym aby system wyszedł w czterech różnych wersjach:

  1. BIURO - kompletny brak zbędnych animacji, prosta grafika ekranowa rodem z czystego Symbiana przypominająca wyglądem Windows 3.11, zainstalowana przeglądarka FireFox z obsługą Java,Flash; prosty klient poczty (IMAP,POP3), odtwarzacz mp3/mp4/3gp; odtwarzacz Video z podstawowymi kodekami; no i oczywiście komplet apek do obsługi urządzeń (WIFI,LAN,BT,USB,Drukarki,VideoKonferencji)

  2. Multimedialna - ROM głównie dla użytkowników śmigających sporo po Internecie, użytkowników lubiących GRY, MUZYKĘ i FILMY

  3. PROGRAMISTY - ROM BIURO z dodatkami dla programistów, m.inn. CMD, JAVA, ROMmanagery, EDYTORY plików i masa innych...

  4. CZYSTY - czysty ROM z możliwością instalowania wszystkiego według własnego gustu.

  W chwili obecnej chciał bym zacząć od ROMU z pozycji 4, czyli kompletnie czysty ROM oparty na stockowym bądź Cyanogenmodzie.

  Oczywiście wszystkie odmiany nowo powstałego ROMu będą miały pełen dostęp do Kernela, Roota i podobnych

  Poszukuję osób lubiących grafikę w animacjach. Będą potrzebne ekrany startowe, różne animacje (lekkie) itp. itd.

  Fajnie było by znalazł się też jakiś meloman lubiący tworzyć w MIDach :-)
  Będą potrzebne głośne dzwonki...

  Posiadam własny serwer FTP więc z pewnością udostępnię możliwość pobierania przez urządzenia aplikacji w postaci *.apk więc szukam także osoby która mogła by wykonać prostego klienta ftp lub... aplikację apk która łączyła by się z moim ftp w celu np. uaktualnienia oprogramowania.

  Chciał bym stworzyć coś stabilnego - prostego a zarazem miłego w użytkowaniu! Trochę głupio jest posiadać ROM z j.polskim w którym połowa jest po angielsku.

  Szukam też osób które wymyślą nazwę dla nowego, polskiego ROMU :-)

  Zapraszam do debaty...


  PS: Do Administracji:
  Ingerencja osób trzecich w oprogramowanie Androida nie jest rzeczą nielegalną!
  Oprogramowanie takie jak Cyanogenmod i reszta są oprogramowaniem wydanym na licencjach GNU (Linux) więc - nie jest łamane jakiekolwiek prawo autorskie z wyjątkiem tych SZCZEGÓLNIE zastrzeżonych - lecz takich ruszać nie będziemy