Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz audio z panelem dotykowym

kranger 08 Maj 2013 13:50 918 3
  • #1 08 Maj 2013 13:50
    kranger
    Poziom 10  

Witajcie!

Planuje zrobić wzmacniacz z panelem dotykowym, będzie on w pełni sterowany za pomocą owego panelu, bez pokręteł czy suwaczków. Jest to moja praca dyplomowa, ale i chęć stworzenia sprzętu audio do domu. W pierwszej fazie projektu chciałem sam zrobić wzmacniacz, jednak z uwagi na możliwe przesterowania bądź inne problemy, zrezygnowałem na rzecz gotowych rozwiązań. Przeglądając elektrodę w poszukiwaniu pomocy, natrafiłem na amplituner firmy AKIRA model BK-166, który tak jak mój projekt jest sterowany za pomocą dotyku, więc już mam jakiś punkt zaczepienia.
    Panel jaki planuje zakupić do tego sprzętu to KIT240-7C. Jeśli chodzi o programowanie czuje się dobrze w kilku językach, tak więc to problemem nie będzie. Podpytywałem różne osoby, lecz jasnych i konkretnych odpowiedzi nie dostałem. Możliwości jest kilka, sterowanie silniczkami które będą obracały potencjometry czy suwaczki, jednak to odpada ze względu na złożoność i koncepcję projektu. Sterowanie za pomocą wzmacniacza operacyjnego, ale to już kompletnie wydaje mi się kosmicznym rozwiązaniem. Układy scalone - ciekawa koncepcja, tylko czy będę mógł zrobić na nich także equalizer, balans i inne udziwnienia. Niestety jestem trochę słaby w elektronice, dlatego zwracam się do Was o kilka cennych porad.
    -Jaki wzmacniacz najlepiej do tego celu wykorzystać?
    -W jaki sposób najlepiej można sterować wzmacniaczem(głośność, balans, equalizer)?
    -Czy panel dotykowy który chce wykorzystać będzie się nadawał?
    Z otwartymi rękami przyjmę każdy post, uwagę czy też i porady.
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

0 3
  • #2 08 Maj 2013 14:20
    1861421
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 08 Maj 2013 14:31
    cirrostrato
    Poziom 36  

Jeśli to twoja praca dyplomowa, należało by samemu zaproponować jakiś kierunek rozwiązania i spytać, czy obrany ,,azymut'' rozwiązania jest mniej więcej prawidłowy, pytanie od podstaw o rozwiązanie problemu (-ów) jest co najmniej nieeleganckie.....oczywiście można cały wzmacniacz sterować z ekranu dotykowo, układów potencjometrów cyfrowych i (przed)wzmacniaczy z regulowanym cyfrowo wzmocnieniem jest trochę.

0
  • #4 10 Maj 2013 12:54
    kranger
    Poziom 10  

Rozumiem, że to troszkę nie ładnie, więc wybaczcie mi. Aktualnie jestem w fazie zbierania informacji czego można użyć do regulacji. Pisząc na forum nie chciałem gotowych rozwiązań, raczej chciałem uzyskać wiedzę. Dziękuje za odpowiedzi, mam już jakiś pogląd na mój problem i co można zastosować w tym przypadku.

0