Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz audio z panelem dotykowym

08 Maj 2013 13:50 1011 3
 • Poziom 10  
  Witajcie!

  Planuje zrobić wzmacniacz z panelem dotykowym, będzie on w pełni sterowany za pomocą owego panelu, bez pokręteł czy suwaczków. Jest to moja praca dyplomowa, ale i chęć stworzenia sprzętu audio do domu. W pierwszej fazie projektu chciałem sam zrobić wzmacniacz, jednak z uwagi na możliwe przesterowania bądź inne problemy, zrezygnowałem na rzecz gotowych rozwiązań. Przeglądając elektrodę w poszukiwaniu pomocy, natrafiłem na amplituner firmy AKIRA model BK-166, który tak jak mój projekt jest sterowany za pomocą dotyku, więc już mam jakiś punkt zaczepienia.
  Panel jaki planuje zakupić do tego sprzętu to KIT240-7C. Jeśli chodzi o programowanie czuje się dobrze w kilku językach, tak więc to problemem nie będzie. Podpytywałem różne osoby, lecz jasnych i konkretnych odpowiedzi nie dostałem. Możliwości jest kilka, sterowanie silniczkami które będą obracały potencjometry czy suwaczki, jednak to odpada ze względu na złożoność i koncepcję projektu. Sterowanie za pomocą wzmacniacza operacyjnego, ale to już kompletnie wydaje mi się kosmicznym rozwiązaniem. Układy scalone - ciekawa koncepcja, tylko czy będę mógł zrobić na nich także equalizer, balans i inne udziwnienia. Niestety jestem trochę słaby w elektronice, dlatego zwracam się do Was o kilka cennych porad.
  -Jaki wzmacniacz najlepiej do tego celu wykorzystać?
  -W jaki sposób najlepiej można sterować wzmacniaczem(głośność, balans, equalizer)?
  -Czy panel dotykowy który chce wykorzystać będzie się nadawał?
  Z otwartymi rękami przyjmę każdy post, uwagę czy też i porady.
  Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 36  
  Jeśli to twoja praca dyplomowa, należało by samemu zaproponować jakiś kierunek rozwiązania i spytać, czy obrany ,,azymut'' rozwiązania jest mniej więcej prawidłowy, pytanie od podstaw o rozwiązanie problemu (-ów) jest co najmniej nieeleganckie.....oczywiście można cały wzmacniacz sterować z ekranu dotykowo, układów potencjometrów cyfrowych i (przed)wzmacniaczy z regulowanym cyfrowo wzmocnieniem jest trochę.
 • Poziom 10  
  Rozumiem, że to troszkę nie ładnie, więc wybaczcie mi. Aktualnie jestem w fazie zbierania informacji czego można użyć do regulacji. Pisząc na forum nie chciałem gotowych rozwiązań, raczej chciałem uzyskać wiedzę. Dziękuje za odpowiedzi, mam już jakiś pogląd na mój problem i co można zastosować w tym przypadku.