Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka awaryjna zasilana Li-Po

xrenjix 08 Maj 2013 14:22 1593 4
  • #1 08 Maj 2013 14:22
    xrenjix
    Poziom 22  

Witam. Może pytanie nie na miejscu ale zobaczymy.

Myślałem żeby zrobić ładowarkę awaryjna do telefony, głównie chodzi o to żeby korzystać z GPS przez długi czas. Wiem że takich rozwiązań jest mnóstwo ale na swoje pytanie nie znalazłem odpowiedzi. Głównie chodzi tu o zmianę rodzaju zasilania. Do wykorzystania mam baterię Li-Po. I tu moje pytania. Telefon to XPERIA ładowana przez micro usb.

1. Lepiej zostawić akumulator taki jak jest szeregowo Li-Po 7,4 2200 25C czy przerobić na równoległy? A jak równoległy to czy dawać diody skoro są takie same pakiety. Ładowanie: standardowy pakiet balansuje ładowarka a równoległy rozumiem, że nie będzie potrzebował balansowania przy ładowaniu.
    2. Rozumiem że trzeba dać przetwornicę, są gdzieś gotowe schematy bo samemu takiej nie stworzę.

0 4
  • #2 08 Maj 2013 14:41
    kosmo21
    Poziom 18  

No skoro masz pakiet i ładowarkę do ładowania tego pakietu, to zostawić jak jest, szeregowo, i do tego przetwornicę np allegro aukcja numer 3165641662.

0
  • #3 09 Maj 2013 20:47
    xrenjix
    Poziom 22  

No nie do końca. ten układ nie ma zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem pakietu. A poza tym wolał bym płytkę wykonać sam bo ją sobie dopasuje do wielkości pakietu. Dlatego potrzebuje tylko schematu.

0
  • #4 26 Maj 2013 14:34
    xrenjix
    Poziom 22  

Wracam do tematu znalazłem taką przetwornicę:

http://botland.com.pl/przetwornice-impulsowe/1328-przetwornica-step-up-u3v12f5-5v-14a.html

Moim zdaniem się nada. Zasilać będę pakietem 3,4V 6000mAh. jak się nie nadaje to mnie wyprostujcie.

raz tylko moje pytanie jak zabezpieczyć pakiet przed rozładowaniem poniżej 2,8V.

Albo może ktoś zapoda link do przetwornicy out 5v która ma minimalne napięcie zasilania 3v. Wtedy rozumiem że z automatu nie rozładowała by pakietu bo poniżej 3v napięcia zasilającego by nie pobierała napięcia z pakietu.

Chyba że tak:http://botland.com.pl/przetwornice-impulsowe/941-przetwornica-step-up-step-down-s7v7f5-5v-1a.html

0
  • #5 08 Sie 2013 09:01
    xrenjix
    Poziom 22  

Zbudowałem swoją ładowarkę, ale mam pewien problem. I może mi ktoś wyjaśni dlaczego tak się dzieje.

Telefon po naładowaniu moją ładowarką do fula nie daje rady wytrzymać nocy na czuwaniu. Wykrywa moją ładowarkę jako ładowanie AC ładuje się normalnie, ale potem bardzo szybko się rozładowuję.

Czym jest to spowodowane?

Problem rozwiązany, spowodowane to było kablem lipnej jakości.

0