Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor do 40 do 2000 zł.

maciekef 08 Maj 2013 15:20 2040 10
  • #1 08 Maj 2013 15:20
    maciekef
    Poziom 5  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    wprost i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    bokiem do ekranu
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    prawdziwe 100hz,smart - możliwośc nagrywania, odtwarzanie filmów z dysku
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Naziemna telewizja cyfrowa
    10 .Jakie urządzenia?
    laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    filmy i wiadomości
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    nie
    16. Preferencje co do marki?
    tylko nie Philpips( dziwny stereotyp dziewczyny ;) )
    17. Preferencje co do wielkości?
    37-40'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    za duży wybór? ;)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    po południu , wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2000 to max, a 1800 optimum
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    nie

z góry wielkie dzięki za pomoc

• #2 08 Maj 2013 15:30
    box.mann
    Poziom 23  

w LCD 100Hz???? :-) :-)
    mitycznie to możliwe lecz... praktycznie :-)

Moim zdaniem omijać: Samsung, Technika, Funai
    Godne polecenia: Sony, Philips, Toshiba
    Dobre: LG

Za 1800zł nic szczególnego nie kupisz. Podstawowa 40" w FullHD i z DVBT2 na AMOLEDACH.
    Myślę że jakieś dobre LG będzie lepszym wyborem jak tańsza i mniejsza Bravia.

• #3 08 Maj 2013 16:13
    maciekef
    Poziom 5  

jakiś model dokładniej?

• #4 08 Maj 2013 16:47
    TajemniczyElektryk
    Poziom 7  

Ja polece inny sposób. Polecam wejśc na allegro. Wpisać dobrą markę, jak np. któraś z wymienionych przez uzytkownika wyżej. Wpisać maksymalną kwotę, a następnie posortować od najczęściej kupowanych. Na pewno nie trafisz na badziew. Ja tak kupuję od dawna. No i polecam SONY - np. Bravię (lubię tę markę).

• #5 08 Maj 2013 17:01
    box.mann
    Poziom 23  

No fakt, Sony to Sony. Też polecam a sposób na Zakupy Tajemniczego też mam opanowany tylko trzeba uważać bo często ludzie biorą masowo bo rzucą jakąś dziwną wyprzedaż. Ogólnie mówiąc trzymaj się: SONY, PHILIPS, TOSHIBA, LG, SHARP. Najważniejsze by to był telewizor LED i miał w sobie DVBT MPEG4 i rozdzielczość 1920x1080i Jeśli będzie to miał - zły nie będzie a te 3d to jeszcze zabawa więc nie zawracaj sobie tym głowy...

• #7 09 Maj 2013 01:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dość enigmatyczna ocena - Sony to Sony.
    Sony nie ma już żadnej swojej fabryki - jak to kiedyś bywało. Wszystkie modele są zlecane do produkcji OEM-owej.
    Jeśli ma być do skalowania sygnałów SD - to zdecydowanie Sharp.
    Masz jeszcze bardzo dobry model ze świetnym skalowanie SD - Sharp LE 350.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/95748-shar...lewizorow-le-350-pierwsze-zdjecia-modelu.html
    Właśnie skończyłem test i sam jestem zdziwiony.

• #8 09 Maj 2013 06:58
    box.mann
    Poziom 23  

Co do Sony miałem na myśli to że ich OEMy działają o wiele dłużej jak europejskiej konkurencji. Nie raz słyszę jak to w LCD firm Technika blakną matryce. Polecając Sony brałem pod uwagę przede wszystkim to że mam znajomego który owe Sony Bravia od lat kisi na wystawach swojego sklepu. Stoi tam kilkanaście sztuk właśnie Sony. Jeden z nich to jeszcze TFT. Reszta modeli z rocznika 2007-2008 i kilka z 2010. Jak do tej pory nie ma najmniejszego problemu z działaniem tych telewizorów! A resztę oceniam po rodzinie i znajomych bo to chyba najlepszy sposób na polecenie jakiejś marki. Osobiście używam LG w domu. Aż trzy sztuki. Jeden 23", drugi 32", trzeci 42". Wszystkie w FullHD. Nie mam najmniejszych problemów z jakimkolwiek z nich! 23" używany jest jako telewizor-monitor i naprawdę dobijany po 10-12h na dobę od końcówki 2009r (promocja Cyfry+ z telewizorem :-) Drugiego (32") mam w pokoju teściowej :-) Pracuje średnio od 5 rano do 21 wieczorem od połowy 2010r! Zero wad i skaz! Mój 42" jest włączony codziennie od 16 do 22 od stycznia 2010! Ani jednej wady! Zero plam na matrycach, zero bad pixeli, zero problemów z oprogramowaniem. W/w całość porównuję do telewizorów u znajomych i w rodzinie. Najwięcej problemów było z Samsungami! Zresztą, firma ta ma nie tylko w TV problemy. Laptopy i telefony też się sypią! Koleżanki w pracy pół roczny Samsung 40" pojechał właśnie do serwisu bo zaczął ściemniać i rozjaśniać matrycę co 5,10sek bez powodu. Kolejny samsung (brata) ma 3 bad pixele na matrycy a jest jeszcze na gwarancji!!! W pracy na ścianie mam 27" firmy Technika. Kupiony jakieś 12-15 m-cy temu! Ma dwa paski poziome na matrycy u dołu :-)
    DO całości zapomniałem jeszcze dodać Panasonica! lecz to już ceny pow. 3000zł za dobrą sztukę. W cenie w której kolega szuka 38 - 42" znajdzie jedynie LG na poziomie.
    Jeśli chodzi o Allegro to trzeba uważać bo nie zawsze na aukcji telewizor jest tańszy jak w sklepie.

• #9 10 Maj 2013 03:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To raczej nie świadczy o popularności marki , skoro stoją na półce modele sprzed 6 lat.
    Jak potwierdzasz nie ma sprzedaży Sony bo spada zaufanie do marki.
    Sony pomału przechodzi do historii.

• #10 31 Gru 2014 09:33
    maciekef
    Poziom 5  

Juz jestem po ponad roku od zakupienia Sharpa LE 350 i jestem bardzo zadowolony. Jest to mój pierwszy LED więc nie bardzo mam z czym porównywać, ale dla średniowymagającego użytkownika jak najbardziej polecam.

• #11 02 Sty 2015 15:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME