Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet multimedia wifi -

m17essi 08 May 2013 15:28 3066 6
Telkom Telmor
    m17essi
    Level 10  
    Witam
    Mam internet(obecnie12mb w dzień i 20mb w nocy, od sierpnia pewnie będzie to 30mbps lub więcej) z multimedi , obecnie mam modem motorola sbv5121E , sygnał do niego jest dostarczany za pomocą kabla koncentrycznego, od modemu idzie kabel do kompa i do telefonu, z końcem lipca kończy mi się umowa( w mm za wifi życzą sobie 8 zł miesięcznie), chciałbym sobie zrobić wifi i mam takie pytanie czy dokupywać jakiś router wifi i kartę wifi do kompa, czy może zakupić modem wifi : Cisco EPC2425 i dałoby by się go podłączyć w miejsce tej motoroli , to jest ten sam modem co ten: http://www.multimedia.pl/modem_WiFi ?

więc jeśli kupie osobno tego cisco na allegro jest za 50zł, to rozumiem że mogę go podłączyć w miejsce tej motoroli od mm i będę miał już wifi w domu ?? , dokupuję jakoś kartę wifi do kompa i neta w kompie mam już bez kabli , telefon do tego cisco podłączam kablem jak obecnie i wszystko dobrze działa?? i komórka z wifi sygnał także w mym domu wyłapie?
    czytałem w necie komentarze że mm jakoś ten sygnał ogranicza( no że nie da się go na kilka kompów w domu rozdzielić, coś w ten deseń)
  • Telkom Telmor
    CHACA
    Level 43  
    Chyba nie tak szybko. Jezeli ich urzadzenie masz to napewno jest ono zarejestrowane po adresie mac. Lepiej dokupic router i podlaczyc do tego modemu.
  • Telkom Telmor
    m17essi
    Level 10  
    To trochę źle bo liczyłem że może się jednak da, trochę mi to nie pasuje: modem obok router a obok telefon- wszystko na kupie, a tak by był ten modem wifi cisco i obok telefon , no ale nie będę im płacił 8 zeta miesięcznie , czyli jedyne wyjście by im nie płacić to trzeba dokupić router wifi i podłączyć do tej motoroli co mam obecnie , routera do kompa stacjonarnego nie muszę podłączać kablem ? , mogę dokupić jakoś kartę wifi(na allegro po około 30zł) lepiej z antenką czy bez? , odległość kompa od routera to będzie jakieś 2-3m, ewentualnie-mało możliwe to może być także jakieś 6m. przedzielone ścianą

dzięki
    VooVoo
    Level 34  
    Lepiej jest mieć własny router wifi, nie dzwonisz i się nie prosisz o zmianę kanału czy hasła. Możesz podpiąć komputer za pomocą kabla (pewna prędkość i niezawodność), ale jeśli chcesz to kup sobie kartę wifi (najlepiej z antenką) i zestaw połączenie z własnym routerem.
    m17essi
    Level 10  
    Mam neta w multimedia i modem cisco epc3208 i chcę w domu zrobić wifi , to wystarczy aby dokupić jakiś router wifi , podłączyć ten modem kablem do routera i będzie dobrze ??

jaki router polecacie?
    te niżej będą się nadawać ?
    czym po za ceną różnią się te routery

1.http://www.neo24.pl/?p=tp_link_tl_wr740n_

2.http://www.neo24.pl/?p=tp_link_tl_wr_740_n
    hermes-80
    Level 43  
    Ten zestaw w poście 5 będzie się nadawał choć nikt nie zagwarantuje poprawnego działania linka wifi w mieszkaniu między routerem a kartą wifi.
    Chociaż ja bym wybrał model MR3420 v2 - mocniejszy cpu.