Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS.

mlykofl 08 Maj 2013 17:10 17739 23
  • #1 08 Maj 2013 17:10
    mlykofl
    Poziom 7  

Witam.
    Męczę się z laptopem już 3 dzień i nie daję rady, więc postanowiłem zasięgnąć pomocy od forumowiczów znających się na rzeczy.

Więc zaczynamy:

Posiadam laptopa nowego kupionego w Lutym.
    Model: Samsung NP355E5C-S02PL
    Oryginalnie posiadał Windows 8 jednak ta wersja Windowsa mnie doprowadzała do szału, więc przeinstalowałem na 7.

Chodziło wszystko dobrze tak jak powinno przez okres tych 3 miesięcy.

W Poniedziałek się coś popieprzyło.
    Po uruchomieniu laptopa i zalogowania się do Windowsa, laptop oszalał :O
    Mianowicie sam od siebie otwierał karty internetowe było ich pierdyliard, po restarcie laptopa pojawił się napis SAMSUNG jak zawsze przy uruchamianiu Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS. i gdy napis znikł czarny ekran i nic, a laptop pracuje (wiatraczki, napęd) wpadłem na pomysł wejścia do biosu gdy się pojawia te logo Samsunga przy uruchamianiu laptopa, włączam i naciskam F10 i pokazuje mi się okno wyboru.

Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS.
    Klikam enter na opcji dysk i się Windows uruchamia normalnie :O bez problemu po zalogowaniu się do Windowsa chciałem zainstalować Antywirus (NOD32) automatycznie się wyłączało. uruchamiałem plik instalacyjny NOD32 i mrugało znaczy włączało i wyłączało. Byłem pewny jakiś trojan. Więc uruchomiłem laptopa w trybie awaryjnym (znowu przyciskiem F10) i tam nie było żadnych problemów jednak nie dało się zainstalować przez ten tryb więc wpadł mi do głowy pomysł aktualizacji systemu, bo nie był aktualizowany od formatu i kurcze działa, NOD się zainstalował przeskanowałem dyski i nic nie znalazł. Więc System teraz chodzi jak należy, ale irytuje mnie za każdym razem naciskania F10 i wybiernia opcji dysku. Tak zwany BOOT. Wchodziłem do Biosu ustawiałem tam Bootowania, ale nic nie pomogło, dałem płytkę do napędu z Windowsem i po odpaleniu z płytki opcji napraw komputer nic nie pomogło, przywrócenie kopii zapasowej też nie. Tak jak mówię wszystko działa jak należy tylko irytuje.
    Screeny z BIOSU:
    Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS. Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS. Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS. Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS. Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS. Samsung NP355E5C-S02PL - Prawdopodobnie BIOS.

Robiłem ustawianie fabryczne w BIOSIE jednak nie pomogło.
    Dziękuje za chęć pomocy.

0 23
  • #2 08 Maj 2013 17:17
    miecho18
    Spec od komputerów

Wykonaj reset CMOS.

1
  • #3 08 Maj 2013 17:24
    mlykofl
    Poziom 7  

Reset CMOS się robi po przez wyciągnięcie baterii z laptopa, czyli będę musiał go rozkręcić ? Jakoś nie chcę go rozkręcać bo jest nowy i gwarancji nie chcę stracić.

0
  • #4 08 Maj 2013 19:30
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Musisz mieć włączony Secure Boot, aby Win8 uruchamiał się normalnie.

0
  • #5 08 Maj 2013 19:52
    mlykofl
    Poziom 7  

Po włączeniu opcji Secure Boot, zapisaniu i uruchomieniu ponownie laptopa, wraca mnie do Biosu. Nie pomogło. Mam Windows 7 jak wyżej pisałem.

0
  • Pomocny post
    #6 08 Maj 2013 20:24
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Wyjmij pendrive w pierwszej kolejności - jest na nim zapisany system operacyjny w trybie MBR i UEFI.
    System Win7 był instalowany w trybie UEFI czy zwykłym BIOS? Dysk twardy jest spartycjonowany w GPT, czy w MBR i czy po przejściu na MBR zostały usunięte śmieci po tablicy GPT (sektory 1-63)?

0
  • #7 08 Maj 2013 20:32
    mlykofl
    Poziom 7  

Wyjęcie pendrive nie pomogło, ale to było pewne. Win 7 prawdopodobnie był instalowany normalnie zwykłym BIOS. Powiem tak miałem problemy z przejściem z Windows 8 na 7. Błędy się pojawiały, że dana partycja nie może zainstalować 7 i poszedłem z laptopem do kolegi co się "zna" i zainstalował ale powiedział, że już nie odzyskam Windows 8 czy coś takiego bo usunął te partycje co były oryginalnie, aby zainstalować 7. Jak sprawdzić jak jest Dysk spartycjonowany ? tej tematyki już nie ogarniam.

0
  • Pomocny post
    #8 08 Maj 2013 21:16
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Czy ustawienie "OS Mode Selection" na "CSM OS" pomaga?
    Prawdopodobnie dysk będzie spartycjonowany w MBR, ale zostały śmieci po GPT. Różne programy mogą różnie pokazywać, np. w gparted będzie pusty dysk. Wyzerowanie tego miejsca to zadanie dla specjalistów.

0
  • #9 08 Maj 2013 22:25
    mlykofl
    Poziom 7  

Niestety ustawienie "OS Mode Selection" na "CSM OS" nie pomaga, czarny ekran.
    Czyli sam tego nie dam rady zrobić ?
    Patrząc inaczej, gdybym używał laptopa po przez klikanie F10 i wybieranie dysku, to nic się nie stanie/popsuje ? można tak używać ?
    Dziękuje wszystkim co się wypowiedzieli w tym temacie, to dla mnie ważne. :)

1
  • Pomocny post
    #10 09 Maj 2013 07:15
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

Moim zdaniem należałoby wykonać zerowanie dysku (lub chociaż sam początek dysku) i wgrać system na nowo w trybie BIOS lub (U)EFI, pozostawiając dysk w partycjonowaniu MBR. Wiąże się to jednak ze skasowaniem wszystkich prywatnych danych na dysku twardym.
    Jeśli przyczyna tkwiłaby w Biosie (był już podobny problem na elektrodzie), to niestety teraz pozostałeś bez wsparcia. Aktualizację Biosu można ściągnąć jedynie przez program który był zainstalowany na Win8, nie działa on na Win7 i nie ma możliwości ściągnięcia sterowników ze strony producenta. Obecnie jest dostępna wersja "04" Biosu.

0
  • #11 09 Maj 2013 10:03
    mlykofl
    Poziom 7  

Mogę wszystko usunąć z dysku co mam.
    Jak wykonać zerowanie dysku ?
    Przepraszam, że nie wiem ale nie jestem obeznany w tych "fachowych" nazwach.
    Po prostu chcę, aby to się już nie powtórzyło.
    Jeśli wgram Windows 8 na nowo i po przez niego zaktualizuję bios, pomoże coś ?

0
  • Pomocny post
    #12 09 Maj 2013 10:27
    kasiunia7777
    Poziom 39  

mlykofl napisał:
    Mogę wszystko usunąć z dysku co mam.
    Jak wykonać zerowanie dysku ?

Skoro możesz to zeruj. Możesz zrobić to programem MHDD lub Parted Magic.

0
  • #13 09 Maj 2013 10:34
    mlykofl
    Poziom 7  

Czyli wyzerować tym programem co podałaś i po wykonaniu, normalnie zainstalować Windowsa ?

0
  • Pomocny post
    #14 09 Maj 2013 10:53
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Tak.
    Poradniki do programu są na elektrodzie a także możesz poszukać przez google.

0
  • #15 09 Maj 2013 10:57
    mlykofl
    Poziom 7  

OK, to biorę się do zerowania. Dzięki

0
  • #16 09 Maj 2013 11:00
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Pamiętaj że to potrwa kilka godzin więc uzbrój się w cierpliwość albo zostaw na noc.

0
  • #17 09 Maj 2013 11:05
    mlykofl
    Poziom 7  

Czytałem ile to trwa :) Przerażająco długo, ale grunt że pomoże. Mam nadzieję, że przy okazji zerowania nic nie popsuję i wszystko pójdzie dobrze. I ten Windows się odpali normalnie.

0
  • #18 09 Maj 2013 11:19
    kasiunia7777
    Poziom 39  

BANANvanDYK napisał:
    Aktualizację Biosu można ściągnąć jedynie przez program który był zainstalowany na Win8, nie działa on na Win7 i nie ma możliwości ściągnięcia sterowników ze strony producenta.

Rzeczywiście tak jest, jestem zaskoczona nie spodziewałam się że teraz tak to wygląda na stronie samsunga są dostępne tylko instrukcje i program SW Update, ale co do sterowników to po identyfikatorze sprzętu da się znaleźć i pobrać tylko rzeczywiście gorzej z update biosu.

Dodano po 11 [minuty]:

mlykofl napisał:
    Przerażająco długo, ale grunt że pomoże

Miejmy nadzieję, bo możliwe że będzie trzeba bios zaktualizować, ale najpierw próbuj zerowania.

0
  • #19 09 Maj 2013 11:22
    mlykofl
    Poziom 7  

Co do tego SW Update, to takie rozwiązanie powinno też być na Windowsie 7 nie ukrywam namęczyłem się szukając sterowników do 7. Samsung nie udostępnia sterowników co jest problemem.

0
  • #22 09 Maj 2013 20:19
    mlykofl
    Poziom 7  

Właśnie jeszcze jestem przed zerowaniem dysku, płytki CD nie mam jutro miałem zamiar wybrać się do sklepu. Dałeś 2 pliki do pobrania. Uruchamiam je normalnie z Windowsa tak i oba czy tylko jeden ?
    Pytam, bo nie chcę nic bardziej popsuć, a wiem że zabawa z BIOSEM może skutkować popsuciem sprzętu.
    Dziękuję za takie zaangażowanie i chęć pomocy samo wydobycie tych plików do aktualizacji BIOSU jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

EDIT.
    Zrobiłem UPDATE z pliku "7zS896B.tmp" i kurczę działa.
    Wszystko jest tak jak należy, od razu włącza się Windows 7. Dziękuje.
    Mam nadzieję, że już po problemach z tym laptopem.
    Więc chyba obejdzie się bez zerowania.

2
  • #23 05 Wrz 2017 10:24
    mistup26
    Poziom 1  

Witam,
    mam taki sam laptop co poprzednik pisał w poście Samsung i mam ten sam problem ze System Windows 7 nie chce startować z dysku. Ściągnąłem ten plik co był w poście odpaliłem go w systemie ale wyskakuje mi komunikat ze nie ma baterii i nie może uruchomić. Pisze żeby włożyć baterie i jeszcze raz uruchomić program żeby aktualizować bios. Tez miałeś takie problemy? Czy musi być bateria żeby aktualizować bios?

0
  • #24 06 Wrz 2017 20:57
    mlykofl
    Poziom 7  

Nie mam pojęcia. Mi poszło bez problemu, bateria była założona. Ściągnij te 2 pliki. UFEI WinFlash i ten 7zS896B.tmp i spróbuj.

0