Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi a4 tdi 130 km 2002 - audi a4 zle odpala cieply

08 Maj 2013 18:30 4254 9
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich
    Pare miesiecy temu kupilem Audi A4 tdi 130. Od samego poczatku byly problemy z odpalaniem silnika(trzeba pokrecic z 3sek) natomiast gdy na zewnatrz temperarura spadla ponizej zera odpala od razu (swiece sie grzeja w wiele dluzej).
    Do tej pory podnioslem dawke startowa i podkrecilem przy okazji troche kucykow, zmienilem czujnik tepmeratury silnika, wymienilem akumulator na nowy.Rozrzad byl zmieniany jakies 5000 km temu.
    Prosze o pomoc w rozwiazaniu tego problemu.
  • Poziom 12  
    Odepnij czujnik temperatury na ciepłym i zobacz jak zapali. Druga sprawa to czujnik wału. No i rozrusznik.
  • Poziom 8  
    Zadanie domowe zrobione-czujnik odpialem,swiece sie nagrzewaja kilka dobrych sekund i auto odpala od razu. Co to moze oznaczac?
  • Poziom 39  
    krysky napisał:
    Co to moze oznaczac?
    Nic. tylko tyle że stworzyłeś lepsze warunki do uruchomienia. Dłuższe grzanie świec bo czekasz aż kontrolka zgaśnie i wyższa dawka bo sterownik widzi temperaturę silnika minus 40 stopni.
  • Poziom 8  
    Co jeszcze moge sprawdzic? Jakies sugestie?
  • Poziom 8  
    Panie i Panowie problem rozwiazany. Sprawca okazal sie wlacznik swiatel. Przy wlaczonych swiatlach samochod odpala bez problemu. Wlacznik wymienilem na "nowy" (50 zlotych na szrocie) i problem zniknal. Nie mnie pytajcie jak to wszystko jest powiazane bo nie mam pojecia.
    Dziekuje za pomoc i powodzenia.
  • Poziom 34  
    Rozne rzeczy widzialem,słyszałem,ale takiego numeru jeszcze nie.
  • Poziom 11  
    niemożliwe. Usterka jeśli Ci ninęła to tylko chwilowo bo to nie jest przyczyna. Zbieg okoliczności. Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam. Również przerabiałem ten problem. Sprawcą jest włącznik świateł, a dokładniej elementy SMD w przełączniku. W moim przypadku kilka było odlutowanych, pomogła lutownica, i od jakiegoś roku mam spokój.