Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark T644 - komunikat 950.10 NVRAM MISMATCH

08 Maj 2013 19:33 3192 3
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z lexmarkiem T644. Drukarka miała niedziałający wyświetlacz (nie świecił po włączeniu drukarki), cały panel przełożyłem z innej drukarki i wyświetlacz teraz świeci ale pojawia się komunikat jak w temacie 950.10 NVRAM MISMATCH. Co robić? jak uruchomić maszynę? Chciałem wejść do menu serwisowego ale po po przejściu testu i zliczeniu pamięci pojawia się zaraz wspomniany wcześniej komunikat. Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Te drukarki mają "wspólną" pamięć, jak padnie płyta, to po wstawieniu nowej, ale takiej naprawdę nowej, nieużywanej, dane, konfiguracja są przepisywane z elektroniki wyświetlacza do elektroniki płyty i odwrotnie. Włożenie używanego zawsze da ten efekt - czyli niezgodność danych - system nie ma pojęcia, któe zapisy są prawidłowe. Żadne resety z ukrytych menu tu nie pomogą. Nie ma sposobu na zresetowanie nvramu, tylko wymiana chipu albo wstawienie fabrycznie czystego modułu. Musisz próbować naprawiać starą elektronikę wyświetlacza częściami z nowej - albo przelutować pamięć, ale nie próbowałem nigdy tego sposobu.
  • Poziom 9  
    Niestety muszę się zgodzić z kolegą. Szkoda że nie da rady przełożyć używanych części elektroniki. Zamykam temat.