Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Partner 2 - DTC P0300 reset

08 Maj 2013 19:45 2139 5
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie.

  Jestem posiadaczem Peugeot Partner 2 i do tej pory byłem z niego bardzo zadowolony. Niedawno doświadczyłem jednakże przykrego problemu, w wyniku którego mój samochód ma zwyczajnie problem z zapaleniem. Zabrałem go do najbliższego elektromechanika, by ten zobaczył co i jak. Stwierdził, że problem leży w komputerze samochodu. Podpiął mój samochód pod laptopa, a po uruchomieniu pewnego programu (nie wiem jakiego) zresetował kody błędu silnika i samochód chodził jak złoto... przez jakiś czas.

  Niedawno problem pojawił się znowu, ale skoro jest on tak prosty w naprawieniu, uznałem że nie dam się tak łatwo skasować i spróbowałem poszukać rozwiązania na własną rękę. Zakupiłem na Allegro kabel ELM372, zainstalowałem dołączone oprogramowanie w najnowszej wersji (ScanTool) i sprawdziłem samochód za jego pomocą - wykrył błąd DTC P0300. Poczytałem o nim na internecie i dowiedziałem się, że to właśnie ten problem, o którym mówił mi elektromechaniki.

  Z tego co się dowiedziałem, problem może leżeć także w częściach samochodu (m.in. świecy), ale skoro mój elektromechanik stwierdził, że to komputer, a strona Peugeota twierdzi, że to jedna z możliwości, chciałbym najpierw wypróbować próbę resetu.

  Niestety nie udało mi się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym taki błąd zresetować - czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w tej sprawie? Jakiego oprogramowania użyć? Byłbym bardzo wdzięczny.
 • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
 • Poziom 17  
  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale powinieneś odnaleźć w tych programach opcję skasowania zapisanych błędów i z niej skorzystać. W czym problem?
 • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
 • Poziom 2  
  Nie jestem w stanie znaleźć takiej opcji w oprogramowaniu ScanTool dołączonego do kabla. Kiedy używam polecenia "read codes", pokazuje mi błędy (czyli ten jeden), ale jedyne co mogę z nimi zrobić to wyczyścić listę i odczytać je na nowo.

  Poszukuję innego oprogramowania w tym celu. Znalazłem dosłownie kilka minut wcześniej EasyObdll, ale jeszcze nie sprawdzałem go - czy ktoś może powiedzieć coś więcej na jego temat?
 • Poziom 17  
  A co pisał sprzedawca tegoż urządzenia?
 • Poziom 2  
  Przedmiot został kupiony na Allegro i miał prosty opis funkcji kabla, jednakże żadnej instrukcji jak wykonać taką operację nie było. Nie podał możliwości dorzuconego oprogramowania ScanTool, napisał tylko że może ono korzystać z funkcjonalnosci samego ELM327, ja jednak jestem laikiem w takich sprawach i nie mogę znaleźć opcji resetu kodów, o ile w ogóle tam jest.
 • Poziom 17  
  Spróbuj poszukać przez wyszukiwarkę internetową
  Code:
  scantool manual pl