Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 8536 - Pompa myjąca

arturos2 08 Maj 2013 20:55 1902 4
  • #1 08 Maj 2013 20:55
    arturos2
    Poziom 9  

Szanowni koledzy jako laik w powyższym temacie mam pytanie, po postach zamieszczonych na forum doszedłem już iż moją bolączką jest pompa myjąca :) , zdemontowałem sprzęt i stanąłem przed problemem którego nie jestem w stanie sam zdiagnozować. dlatego proszę o pomoc. Pompa podpięta na krótko ( a właściwie silnik ) chodzi jak ta lala ale nie kręci białą turbinką , sama turbinka zeszła z silnika bez problemu. I tu pojawia się właściwe pytanie wydaje mi się że turbinka nie "sprzęgli" palcem mogę wcisnąć skrzydełka głębiej i wyczuwam wtedy dopiero opór. Rotror silnika zakończony jest gwintem pomyślałem więc że może trzeba skrzydełka turbinki dokręcić , ale niestety nie jest to wykonalne i niem czy gwint się wyrobił , a może sprzęglenie następuje na innej zasadzie ? Czy moje wypociny są zrozumiałe ? Ewentualnie czy można dokupić samą turbinkę (jeśli jest to kwestia nie trzymania gwintu) a może można na sztywno skleić silnik z turbinką (oczywiście sam rotor) a może trzeba wymienić całą pompę co było by trochę głupie. Oczywiście sama turbinka jest zgrzewana i nierozbieralna :(. Mam nadzieję że nikogo nie urazi moje niefachowe nazewnictwo. w załączeniu silnik i osobno turbinka , która jak zaznaczam zeszła bez żadnego oporu ani tym bardziej odkręcania Whirlpool ADG 8536 - Pompa myjąca

Z góry dziękuję za podpowiedzi :), pozdrawiam

0 4
  • #2 09 Maj 2013 13:25
    egon42
    Poziom 37  

Aby coś dokładnie podać trzeba by mieć numer serwisowy zmywarki zaczynający się na 854. Trzeba wymienić pompę wody bo chyba wyrobił się gwint można poszukać coś o numerze 481236018544 ale to tylko orientacyjnie dokładniej po nr. serwisowym.

0
  • #3 09 Maj 2013 14:31
    arturos2
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz ale z zakupem całej pompy sobie poradzę , najłatwiej zamówić nową pompę , moje pytanie dotyczyło czy turbinka jest na sztywno przymocowana do silnika, czy reż sprzęganie opiera się na innej zasadzei, jeśli jak sugerujesz jest to kwestia wyrobionego gwintu ( w plastiku turbinki , bo na zakończeniu rotora silnika jest gwint metalowy i jest ok) to mogę się pokusić o jakąś formę ponownego mocowania :), tyle że nie mam porównania czy jest to sztywne zespolenie. Sama turbinka też nie jest zatarta łopatki wirnika swobodnie się obracają , tyle że nie ma przełożenia momentu obrotowego z silnika , tak mi się przynajmniej wydaje. No i drugie pytanie które zadałem to czy można zakupić sama turbinkę bez silnika który jest sprawny i kręci bez najmniejszych problemów przy podłączeniu do 230 V.

Dodano po 15 [minuty]:

PS. Na drugą część pytania sam sobie znalazłem odpowiedź :) http://czescipralekagdhurtownia.bazarek.pl/op...stkie-zestawy-naprawcze-pomp-pompy-rozne.html

Czyli można pokusić się o dokupienie samej turbinki :) , oczywiście po ustaleniu do jakiego dokładnie modelu

0
  • #4 09 Maj 2013 16:09
    egon42
    Poziom 37  

Jeżeli os silnika jest gwintowana to chyba na pompie też powinien być gwint.

0
  • #5 09 Maj 2013 20:46
    movzx
    Poziom 39  

arturos2 napisał:
    Czyli można pokusić się o dokupienie samej turbinki
    Jeśli dobrze poszukasz - ta pompa nie jest już produkowana, więc może być trudno.
    Ale jest to na pewno bezpieczniejsze rozwiązanie niż wklejenie na głucho - jak włączysz i okaże się że cieknie na uszczelnieniu (bo nie jest już pierwszej nowości) to będzie problem.

PS. Oczywiście turbinka jest nakręcana na oś - po to zresztą ma wypust sześciokątny z przodu.

0