Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- UPS Fideltronik F250 Pro ogranicznik mocy wyjściowej

09 May 2013 00:32 2298 1
  • Level 2  
    Proszę o informację w jaki sposób jest realizowane ograniczenie mocy wyjściowej w UPS-ie F250 Pro. Potrzebuję aby dawał zwiększoną moc przez trzy, może cztery sekundy zanim podejmie pracę przetwornica napięcia, z którą UPS jest połączony szeregowo zasilając komputer stacjonarny. Te trzy, cztery sekundy to cała praca mojego UPS-a. Przetwornica zasila również inne urządzenia. Wszystko pracuje na akumulatorze 60Ah, którego ładowanie realizuje przetwornica. Ładowanie z UPS-a odłączyłem. Egzemplarz UPS-a, który posiadam jest w pełni sprawny i układ działa poprawnie dopóki np. w momencie przełączania zasilania nie pracuje dysk twardy. Mam nadzieję, że, zasilacz wytrzyma takie krótkotrwałe przeciażenie. Jeżeli nie to trudno, oddam go do utylizacji :).
    Schemat F250 Pro tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=34571
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 2  
    Poradziłem sobie z problemem zwierając bazę tranzystora T2 do masy. UPS wytrzymuje przeciążenia. W moim rozumieniu rozwiązanie to naraża stopnie kluczujące na uwalenie w razie mocniejszych przeciążen ale nie mam czasu na zabawę w bardziej inteligentne podejście do tematu. Może ktoś z kolegów pochyli się jeszcze nad zagadnieniem?