Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

makra - tabelka z arkusza do arkusza

yamahav 09 Maj 2013 07:15 1836 21
  • #1 09 Maj 2013 07:15
    yamahav
    Poziom 12  

Witam
    Przerabiam makro które ktoś mi kiedyś zrobił ale nie wychodzi to do końca tak jak trzeba.Chciałbym po naciśnieciu przycisku wstawić tabelkę z arkusza B2 lu F, w zależności który przycisk nacisnę. tabelki wstawiałyby sie jedna pod drugą i najlepiej jakby wyskakiwało okienko z polami zaznaczonymi na żólto żeby można było je wpisać ale to dla mnie za trudne. Jeśli ktoś ma chwilę to proszę o pomoc. W załaczniku plik .
    Pozdrawiam

0 21
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #2 09 Maj 2013 11:51
    Zbigniew1922
    Poziom 19  

Daj więcej informacji co chcesz uzyskać ?

1. Te tabelki są takie same i chcesz je wypełniać w osobnych akruszach i po wciśnieciu klawisza w arkuszu głównym chcesz żeby pojawiła się wraz z tym co wpisałeś ?

Ile potrzebujesz tych tabelek - jedna pod drugą ile mniej więcej będziesz potrzebował ?

0
  • #3 09 Maj 2013 12:03
    yamahav
    Poziom 12  

tabelki bedą sie róznic opisami poza zółtymi polami i jak nacisnę wstaw b2 to wstawi z arkusza tabelka_b2 i analogicznie z F

0
  • Szkolenia elektronika Udemy
  • #4 09 Maj 2013 12:29
    Zbigniew1922
    Poziom 19  

Tylko 2 będą ? Czy chcesz więcej żeby na dole się wklejało ?
    Mam coś dla Ciebie. Zobacz czy o ten efekt Ci chodziło ? Zrobiłem Ci od paczątku.

0
  • #5 09 Maj 2013 12:55
    yamahav
    Poziom 12  

Witam
    W miedzy czassie kolega mi pomagał i wyszlo cos co prawie chcę osiągnąc (plik w załaczniku) jakbyś dołożył to tego pliku usuń tabelki i zrobiłem okienko do wpisywania żółtych pól ale to już czarna magia żeby to zrobić czy dałbyś radę jeszcze to okienko podpiąc formuły??

0
  • #6 09 Maj 2013 13:23
    Zbigniew1922
    Poziom 19  

Troche dziwnie to jest porobione ale może jakoś... o co chodzi z tymi żółtymi polami ? Co chcesz osiągnąć dokładnie ? No są te żółte pola w ramkach i co z nimi?

0
  • #7 09 Maj 2013 13:29
    yamahav
    Poziom 12  

to tylko tak narazie zaznaczone są chcę żeby wp naciśnieciu np. wstaw B2 wyskoczyło okienko (jest w pliku tylko nie podpięte) i wpisuję pola w okienku i wstawia tabelke gdzie pola nie zaznaczone na żółto będa na stałe opisane w arkuszu tabelka_B2 i _F a pola narazie zaznaczone na zółto będa wpisywane z okienka które wyskoczy i to by było to co bym chciał osiągnąć

0
  • #8 09 Maj 2013 13:34
    Zbigniew1922
    Poziom 19  

Jakie okienko ? W pliku .rar mam tylko plik excela z 3 arkuszami . ???
    Nie rozumiem...
    W arkuszu NAKLEJKI ma wyskakiwać naklejka z arkusza B2 lub F - no ok tak jest zrobione.
    W białe pola wpiszesz coś co będzie na stałe ? A chcesz żeby zółte były puste i potem dopisywać po naciśnieciu ? Czy jak ? Co ma się dziać z zółtym polem dokładnie jak jeszcze możesz opisać. Chce Ci pomóc ale zabardzo nie wiem o co chodzi.

0
  • #9 09 Maj 2013 13:37
    yamahav
    Poziom 12  

jak wejdzie się w kod i dołuły to jest zrobione okienko tylko chodzi o podpięcie wpisanego tekstu do tabelki wstawianej

0
  • #10 09 Maj 2013 13:45
    Zbigniew1922
    Poziom 19  

Czyli jak zdebugjesz to okienko to po wpisaniu w pola tekstowe wartości chcesz aby pojawiły się w tabelce ?

0
  • #11 09 Maj 2013 13:47
    yamahav
    Poziom 12  

jak da radę to tak

0
  • #12 09 Maj 2013 14:16
    Zbigniew1922
    Poziom 19  

To już jest Virtual Basic a nie Exel :P Musisz do kogoś kto zna VB w Exelu się zgłosić.

0
  • #13 09 Maj 2013 14:19
    yamahav
    Poziom 12  

ok a dasz radę tylko w tym pliku co wysłałem dodać do okienka(usuń tabelki i usuń ostatnia tabelkę) kod to te pola na żółto ręcznie będę wypełniał.

0
  • #15 09 Maj 2013 22:38
    markoz7874
    Poziom 31  

Zbigniew1922 napisał:
    Czyli jak zdebugjesz to okienko to po wpisaniu w pola tekstowe wartości chcesz aby pojawiły się w tabelce ?

yamahav napisał:
    jak da radę to tak

Przypisz kod do klawisza OK.
    Tu masz przykład jak przepisać treść pola "przeznaczenie" do arkusza.
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Resztę pól wypełniasz analogicznie zmieniając tylko nazwy pól i adresów w których wartości mają być przepisane.

0
  • #16 10 Maj 2013 06:56
    yamahav
    Poziom 12  

A jaki kod dopisać żeby te pola wstawiały się do arkusza_B2 jak nacisne wstaw B2 i do arkusza _F jak nacisnę Fresiner. I jeszcze jedna żecz co zrobić żeby przed wstawieniem tabelki czyli po nacisnieciu wstaw_b2 wyskakiwało okienko z polami do wypełnienia??

0
  • #17 10 Maj 2013 09:49
    markoz7874
    Poziom 31  

yamahav napisał:
    A jaki kod dopisać żeby te pola wstawiały się do arkusza_B2 jak nacisne wstaw B2 i do arkusza _F jak nacisnę Fresiner. I jeszcze jedna żecz co zrobić żeby przed wstawieniem tabelki czyli po nacisnieciu wstaw_b2 wyskakiwało okienko z polami do wypełnienia??

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

W tej chwili nie mam czas, ale opisz dokładnie jak chcesz z tych arkuszy korzystać co wypełniać, gdzie co ma się wstawiać i jakiego efektu oczekujesz, to jak znajdę chwilę pomogę.
    Tylko proszę opisz w punktach krok po kroku, bo opisujesz w sumie prosty problem bardzo enigmatycznie i trochę szkoda mi czasu na rozszyfrowywanie co autor miał na myśli.;)
    Wyjaśnij też dlaczego do tych naklejek potrzebujesz aż 3 arkusze? W jednym nie można tego zrobić?

0
  • #18 10 Maj 2013 11:27
    yamahav
    Poziom 12  

Co chcę uzyskać
    1.w arkuszy tabelk_b2 wypełniam dane poza polami zaznaczonymi na zółto
    2.naciskam przycisk wstaw b2
    3.wyskakuje okienko
    4.wypełniam pola naciskam ok. wstawia wpisany text w arkusza b2 (pola na żólto w tej chwili) i jednocześnie po naciśnieciu ok copiuje(to jest makro) do arkusza naklejki.
    5.analogicznie z wstaw F
    6.jeszcze przycisk "usuń wszystko" obok przycisku wstaw który usuwa wszystko i obrazek B i wiersze robią się jednakowej wielkosci żeby można potem od nowa wstawiać nowe tabelki.

0
  • #19 10 Maj 2013 15:37
    markoz7874
    Poziom 31  

OK, ale po co te przenoszenie do arkuszy?
    Nie może być w jednym?
    Chcesz to oglądać? drukować? kopiować do jakiejś bazy?
    Wyjaśnij wszytko od początku do końca od strony użytkownika.
    Kiedy będziemy wiedzieć jak to ma działać i co robić, to dopasuje się arkusze i interfejs użytkownika tak, aby to działało zgodnie z oczekiwaniami.
    Opisałeś swoją wizję, ale nie znając w pełni możliwości excela może się okazać, że żonglujesz niepotrzebnie tymi naklejkami miedzy arkuszami, a efekt który chcesz osiągnąć da się zrobić dużo prościej.

P.S.
    Znalazłem chwilę i przygotowałem Ci moją wersję.
    Pierwszy arkusz jest zabezpieczony aby ktoś przypadkiem nie namieszał (bez hasła)
    Formuły pobierają dane z 2 następnych arkuszy.
    W 2 następnych arkuszach dane wypełniasz sam, z tym, że pola zaznaczone na żółto możesz wypełnić używając przycisków z arkusza pierwszego.
    Pola te są przepisywana automatycznie do arkusza pierwszego za pomocą formuł excela. Nie rozumiem, dlaczego nie chcesz wszystkiego zrobić w jednym arkuszu, ale skoro koniecznie chcesz ich używać, to arkusz zrobiłem na trzech.

0
    Załączniki:
  • #20 13 Maj 2013 09:21
    yamahav
    Poziom 12  

Jest prawie ok, tylko po naciśnięciu OK dodaje nową tabelkę poniżej już wstawionych (kopiuje jakby z arkusza B2 z tymi wypełnionymi danym i to było w samym Excelu); jeszcze okienko przeznaczenie i data, żeby pamiętało jak wpiszę raz i dopóki nie zmienię, to pamięta wpisane ostatnio.. Z arkusza naklejki będę drukował. Że nie są tylko dwie tabelki tylko przycisk wstaw B2 otwiera okienko, wypełniam pole, teraz tak jest tylko, że po naciśnięciu OK kopiuje, jakby dodaje nową tabelkę poniżej już wstawionej i jeszcze usuń tabelki to, żeby usuwało tabelkę i obrazek jak da radę.

Dodano po 23 [minuty]:

W załączniku jak kopiowało same tabelki z arkuszy i do tego to okienko z wpisywaniem, czyli połączyć to jeszcze w całość.

0
  • #21 13 Maj 2013 09:50
    markoz7874
    Poziom 31  

Masz 2 przykłady jak można to zrobić wystarczy wykorzystać.
    Osobiście proponowałbym niczego nie kopiować/usuwać tylko wstawić do arkusza naklejki kilka tabelek i wg. potrzeb ukrywać cześć lub pokazywać.

Przepraszam, chętnie mogę pomóc jak coś się robi ale wykonać całą pracę za kogoś to już mi się nie chce. Mam nadzieję, że trochę pomogłem?

0
  • #22 02 Cze 2014 06:08
    yamahav
    Poziom 12  

dziękuję za pomoc

0