Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

g45gcm5-f v2 - Konflikt sprzętowy Intel(R) N10/ICH7 Family SMBus Controller - 27

winmap 09 Maj 2013 08:36 2421 17
  • #1 09 Maj 2013 08:36
    winmap
    Poziom 30  

Mam pewien konflikt ale nie wiem od czego dokładnie. Czy może on powodować brak dzwięku w komputerze ? Wchodzę w Menadżer urządzeń Potem Urządzenia systemowe i tu problem :
    Intel(R) N10/ICH7 Family SMBus Controller - 27DA

Brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia.

Gdy próbuję zainstalować sterownik wyskakuje komunikat że kreator nie może zainstalować urządzenia bardziej odpowiedniego niż które jest aktualnie zainstalowane.

Nie wiem o co tu chodzi.

I tutaj występuje konflikt :

coś takiego :

g45gcm5-f v2 - Konflikt sprzętowy Intel(R) N10/ICH7 Family SMBus Controller - 27

Czy możliwe że od tego nie mam dzwięku ?
    Da się to rozwikłać ?
    Dzisiaj chcę iść po kartę dzwiękową.

• #2 09 Maj 2013 08:39
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Daj screena z menadżera urządzeń.
    Karta dźwiękowa sprawdzona?.
    Podaj resztę konfiguracji.

• #3 09 Maj 2013 08:40
    spaniel111
    Poziom 27  

Poszukałbym w biosie zmiany ustawień kiedyś taka opcja była skoro w zakładce zasoby zmienić tego nie możesz :idea: :idea:

• #5 09 Maj 2013 08:50
    spaniel111
    Poziom 27  

winmap napisał:
    Karta jest w porządku. Dawałem już tu temat.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12236420#12236420

Chciał bym wiedzieć od czego jest ten sterownik po prostu i co za konflikt powoduje.

Dodano po 4 [minuty]:

Tu jest wszystko ok.

W Biosie nie chcę grzebać bo się nie znam. Chodzi mi tylko o zlikwidowanie tego konfliktu.

Wygląda to na brak sterowników chipsetu , albo na niepoprawnie zainstalowane :idea: :idea:

http://devid.info/pl/search?text=PCI%5CVEN_8086%26DEV_27DA

• #6 09 Maj 2013 08:59
    winmap
    Poziom 30  

Ale gdy chcę zainstalować jeszcze raz ten sterownik to wywala ;

kreator nie może zainstalować urządzenia bardziej odpowiedniego niż które jest aktualnie zainstalowane.

• #7 09 Maj 2013 09:05
    spaniel111
    Poziom 27  

winmap napisał:
    Ale gdy chcę zainstalować jeszcze raz ten sterownik to wywala ;

kreator nie może zainstalować urządzenia bardziej odpowiedniego niż które jest aktualnie zainstalowane.

A rozpakuj plik do katalogu i podaj mu ścieżkę recznie , wcześniej oczywiście odinstaluj sterownik chipsetu , chociaż to bardziej wygląda na konflikt sprzętowy niż soft , reset biosu lub szukanie w biosie ustawień ręcznych są napewno możliwości w biosie , niemam pod ręką żadnego blaszaka coby bios podejrzeć , ale miałem takie zdarzenia z kartami muzycznymi innymi niż zintegrowana :idea: :idea:

• #8 09 Maj 2013 09:25
    winmap
    Poziom 30  

Bios był resetowany ostatnio bo się zawiesił tzn nie reagował na Tab.
    Nie dało się wgl do niego wejść.
    Właśnie próbowałem przez ręczne instalowanie i to samo.
    Kartę mam zintegrowaną.
    A żeby odinstalować chipset najpierw trzeba odinstalować karty graficzną i dzwiękową a to za dużo roboty.
    A w Biosie na co jeszcze można patrzeć. Karta dzwiękowa jak i układ są włączone.
    Na pewno konflikt skoro sterowniki niby są tylko żeby wiadomo było jeszcze z jakim urządzeniem.

• #9 09 Maj 2013 09:37
    spaniel111
    Poziom 27  

winmap napisał:
    Bios był resetowany ostatnio bo się zawiesił tzn nie reagował na Tab.
    Nie dało się wgl do niego wejść.
    Właśnie próbowałem przez ręczne instalowanie i to samo.

A żeby odinstalować chipset najpierw trzeba odinstalować karty graficzną i dzwiękową a to za dużo roboty.
    Na pewno konflikt skoro sterowniki niby są tylko żeby wiadomo było jeszcze z jakim urządzeniem.

Kartę mam zintegrowaną. wyłącz w biosie i zainstaluj stery chipsetu :idea: :idea: po nownym włączeniu może zmieni sobie przerwania i zawoła o sterowniki karty muzycznej te rozpakuj do katalogu ścieżkę podasz ręcznie :idea: :idea:

A żeby odinstalować chipset najpierw trzeba odinstalować karty graficzną i dzwiękową a to za dużo roboty. no skoro tak mówisz to chyba tak jest :| :|

• #10 09 Maj 2013 10:10
    winmap
    Poziom 30  

Pierwsza opcja nie pomogła.
    Drugą próbowałem już kiedyś i jak napisałem dużo z tym roboty.

Jeszcze jedno pytanie.
    Dla czego gdy za każdym razem wchodzę w Bios Bootowanie systemu zmienia się na Floopy
    Drive A i musze to wyłączać. Od czego to może się robić ?

• #11 09 Maj 2013 10:12
    spaniel111
    Poziom 27  

winmap napisał:
    Pierwsza opcja nie pomogła.
    Drugą próbowałem już kiedyś i jak napisałem dużo z tym roboty.

Jeszcze jedno pytanie.
    Dla czego gdy za każdym razem wchodzę w Bios Bootowanie systemu zmienia się na Floopy
    Drive A i musze to wyłączać. Od czego to może się robić ?

A zapisujesz ustawienia botowania , może słaba bateria :idea: :idea:

Albo całkowicie wyłącz napęd a skoro go nie potrzebujesz :idea: :idea:

• #12 09 Maj 2013 13:52
    winmap
    Poziom 30  

Tak zapisuję. F10 albo 8 nie pamiętam. Save coś tam i restart.
    Ja wyłączam Floopy. Opcja Not Instaled.

Stawiam już nawet że przez to że ta zintegrowana karta dzwiękowa się uszkodziła na płycie głównej wyskakują jakieś błędy dla tego tak się dzieje.
    Płyta przez to może siadać skoro coś tam mogło się uszkodzi w tym zintegrowanym układzie dzwiękówki. Zwarcie.

Dzisiaj jak uruchamiałem raz komputer to przy ekranie msi ten co wyskakuje na początku startowy na chwile cały był taki pod zieleniały ale szybko znikło, dla tego stawiam na płytę. Nie chcę aby się uszkodziła całkowicie iż komputer mam w planach wymienić za jakieś pół roku lub rok. Oby wytrzymała.

Jutro wyłączę zintegrowaną w Biosie bo będę miał kartę PCI

• #13 05 Mar 2014 11:55
    winmap
    Poziom 30  

Witam.
    Chciał bym odświeżyć temat.
    Problemu nie rozwiązałem do dziś.
    Tutaj skrót :

System był stawiany od nowa. Sterowniki instalowane różne wersje. Też nic nie pomogło.
    Smbus ma konflikt jak widać. Nie wiem jak go zlikwidować.
    Kontroler DMA też ma sterowniki ale piszesz że brak. Tam nie ma konfliktu.
    Podobnie jest jeszcze z np Płyta Systemowa czy np czasomierz systemowy(Stery są a pisze że nie ma).

Płyta jest uszkodzona. Bynajmniej tak to rozgryzłem. Za sprawą tego że padła mi zintegrowana dzwiękowa juz dobry czas temu i ją po prostu wyłączyłem w Biosie. Poczytałem że Intel® 82801GB/GR (ICH7 Family) LPC Interface Controller - 27B8 może być od dzwięku.
    Przeczytałem w tym temacie (post trzeci) :
    http://forum.pclab.pl/topic/106323-IntelR-82801GBGR-ICH7-Family-LPC-co-to/

Dodam że włożyłem zamiast tej wyłączonej Zintegry PCI Xonar DG.

Słyszałem że te zakresy czy port jakoś poprzestawiać wyłączyć można ale nie wiem czy to prawda.
    Niedawno miałem jeszcze kondensator na płycie wymieniany z racji że zasilacz był nie za ciekawy i broił (Wymieniony).

Stawiam że to przez tę dzwiękowo no ale nie wiem.

Nie widzę specjalnych objaw co do działania komputera ale chciał bym się po prostu tego pozbyc i mieć czysto.

Może ktoś wie jak to rozgryść?
    Bedę bardzo wdzięczny.

Sprzęt:
    g45gcm5-f v2
    Intel® Core™2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
    DDR2 4gb
    Windows XP SP3
    Gforce 9600 GSO 512
    Zintegrowana dzwiekowa Realtek.
    Zasilacz Fortron 400W

• #14 08 Mar 2014 08:03
    djzatorze
    Poziom 22  

Wejdź do Setup BIOSu. Tam otwórz pole "Integrated Peripherals", a następnie "I/O Devices". Tam będziesz miał pola "COM Port 1" i COM Port 2". Przy którymś będzie "[XXX/IRQ 3]". Zmień wtedy to pole na "Auto".
    Jeżeli to nie pomoże, zrób identycznie z drugim polem.
    Jeżeli to również nie pomoże, zrób CLEAR CMOS a następnie wejdź w BIOSie w "PNP/PCI Configurations". W polu "IRQ Resource Setup" znajdź "IRQ3". Zmień z "Available" na "Reserved".
    Jeżeli to nie pomoże to ja już nie mam pomysłów.

• #15 08 Mar 2014 15:23
    winmap
    Poziom 30  

Pierwsza opcja jest nie co inna :

Zrobiłem opcję Disabled i nic nie pomogło. Więc zmieniłem jak było wcześniej.

Druga opcja reset biosu i Reserved też nie pomogło więc zrobiłem jak było wcześniej.

Nie mam już pomysłów.

• #16 08 Mar 2014 15:42
    djzatorze
    Poziom 22  

To ja już nie wiem. IOAPIC masz na pewno włączone po resecie BIOSu? Domyślnie powinno być włączone... (sekcja Advanced BIOS features). Przychodzi mi jedynie skopany sterownik chipsetu dla W7. Czasem da się zainstalować bez problemu te od XP, ale to trochę wyjście "naobkoło" i mogą z tego wyjść inne dziwne rzeczy :D

• #17 08 Mar 2014 16:15
    winmap
    Poziom 30  

Sterownik instalowałem różne. Ze strony msi jak i ze strony intela najnowsze i nic nie pomagał więc raczej nie ma sensu.
    Tym bardziej że system był stawiany od nowa na nowym dysku.
    Ja mam XP.
    Nic tam nie grzebałem w biosie prócz Daty po tych zmianach.
    Miałem jeszcze wcześnie problem że system bootował z Floppy Drive A i był zawsze error.
    Ja wgl nie mam stacji dyskietek.
    Opcja wyłączenia w Biosie dopiero pomogła.

Płyta jest uszkodzona jak nic, dobrze że na tyle poważnie aby przeszkadzać w działaniu komputera.

• #18 10 Mar 2014 17:23
    winmap
    Poziom 30  

No więc ma ktoś jeszcze jakieś wskazówki ?
    Chciał bym się tego pozbyć wreszcie jak się uda.

Płyty nowej nie kupię niestety iż brak fundusz.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME