Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AstraII - Gaśnie na wolnych x16xel

mkpl 09 May 2013 10:20 1110 3
    mkpl
    Level 37  
    Witam

Na wstępie silnik jest zagazowany ale LPG wykluczam (sprawdziłem wszystko na pewno jest ok).

WN świece sprawdzone, lambda działa.

Usterka ma charakter losowy. Najczęściej pojawia się w gorące dni po kilku kilometrach i zawsze po drugim odpaleniu.

Tzn jak odpalam na zimnym jest ok zajadę 2km na stację to potem się zaczyna nietrzymanie wolnych obrotów. Silnik jakby się dusi schodząc do 500obr/min i niżej aż zgaśnie. Podczas normalnej jazdy jest wszystko ok (o ole nie pracuje na wolnych obrotach).

Ciężko odpala po zgaśnięciu (kilka sekund kręcenia + pompowanie pedałem gazu)

Często jest też tak ze chodzi idealnie cały czas albo czasami lekko falują wolne obr. Błędów brak.

Podejrzewam EGR lub serwo przepustnicy.

Czy EGR można wykluczyć przez jego elektryczne odłączenie?
    Tzn gdy silnik poprawnie będzie pracował (zamknięty egr) odłączyć i przejeździć czy usterka się ponawia (kwestia tego jak zareaguje na to silnik i jakich się konsekwencji spodziewać).

Jeśli chodzi o mój poziom wiedzy to z starszymi silnikami VW i Skody to mam oblatane ale ten opel na mój gust ciut przekombinowany...

Pozdrawiam
    Golf90
    Level 23  
    A te obiawy występują tylko na gazie? Czy też na bęzynie? Spróbuj odłączyć śilniczek krokowy podczas pracy silnika.
    mkpl
    Level 37  
    Występują i na LPG i na NoPB.

Odłączyłem egr i jest o dziwo spokój i błędu też nie wywala
    robin161
    Level 25  
    To go wyczyść (http://www.vectraklub.pl/index.php/advices/pokaz/3), wymień lub zaślep.