Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciężko działający dotyk HTC Wildfire S !!

kamilplk 09 Maj 2013 10:45 6252 21
  • #1 09 Maj 2013 10:45
    kamilplk
    Poziom 6  

Witam wszystkich mam dziwny problem w moim htc otóż około miesiąc temu zamówiłem z alledrogo nowy digitizer rev.3 podobno 100% oryginalny, założyłem go i wszystko śmigało jak należy od niedawna dotyk zaczął ciężko działać do tego stopnia ze aby odblokować trzeba bawić się z dotykiem 2 min po odblokowaniu to samo, zostaje mi tylko wyciągnąć baterie i uruchomić ponownie i wszystko wtedy chodzi idealnie przez jakieś 30-40 min sadziłem ze to kwesta kalibracji wiec zrobiłem goldcardem. Niestety bez skutku, aha i jeszcze coś, gdy przycisnę korpus obudowy pod przyciskiem ściszania dotyk reaguje w okolicach wybierania numeru. Jak myślicie co to może być ?? Ja podejrzewam problem z zasilaniem. Proszę o wypowiedz.

0 21
  • #2 09 Maj 2013 10:48
    grubas
    Poziom 40  

Dotyk nowy czy z demontażu? Ile dałeś za dotyk? Może potrzebna jest kalibracja.
    Ale stawiam na wadliwy digitizer.

0
  • #3 09 Maj 2013 10:50
    kamilplk
    Poziom 6  

Dotyk nowy, zapłaciłem za niego bodajże 70 zł, ale po ponownym włączeniu dotyk działa idealnie a jeżeli chodzi o kalibracje to w jaki sposób mam ja zrobić ?

0
  • #5 09 Maj 2013 11:10
    kamilplk
    Poziom 6  

Czyli co dotyk do wymiany ? Nie da sie nic zrobć ?

0
  • #6 09 Maj 2013 11:11
    rtvkce
    Poziom 29  

Kalibracje najłatwiej zrobić XTC clipem, trzeba zrobić goldcard

0
  • #7 09 Maj 2013 11:21
    kamilplk
    Poziom 6  

kalibracje robiłem diagiem i było to samo. Jest jeszcze jakis inny sposób ?

0
  • #8 09 Maj 2013 11:28
    sm233
    Poziom 37  

Jeśli po kalibracji nadal jest źle to dotyk jest wadliwy.

0
  • #9 09 Maj 2013 11:35
    kamilplk
    Poziom 6  

Zostaje mi tylko wymiana ? czy da się coś jeszcze zrobić.

0
  • #12 09 Maj 2013 13:32
    kamilplk
    Poziom 6  

No to trudno. A jeśli chodzi o to dziwne zachowanie gdy uciskam korpus pod przyciskiem ściszania, co to moze byc ?

0
  • #13 09 Maj 2013 13:37
    rtvkce
    Poziom 29  

Co masz na myśli przez dziwne zachowanie ?

0
  • #14 11 Maj 2013 11:24
    kamilplk
    Poziom 6  

Pisałem już.. gdy uciskam obudowę korpusu pod przyciskiem ściszania to dotyk reaguje w okolicach wybierania numerów.

0
  • #15 11 Maj 2013 12:00
    prezes94
    Poziom 19  

Pozostaje Ci rozkrecic telefon i sprawdzić czy wszystko jest dobrze powpinane itd.

0
  • #16 12 Maj 2013 23:04
    rtvkce
    Poziom 29  

Kalibracja albo wymiana na oryginal

0
  • #17 13 Maj 2013 15:47
    kamilplk
    Poziom 6  

Kalibracja była już robiona, proszę czytać opis. Rozkręciłem telefon, nakleiłem izolacje na sloty i jak na razie już wszystko chodzi tak jak powinno (już drugi dzień).

0
  • #18 21 Maj 2013 09:08
    szogun842
    Poziom 9  

Witam. Mam taki problem, że po wymianie digitizera w HTC Wildfire S nie działają mi dolne przyciski dotykowe. Chciałem wykonać kalibracje, pobrałem program do wykonania Gold Card SimpleGoldCard_v1 i wszystko było by OK ale nie mogę wykonać kroku 4 ponieważ link "psas.revskills.de/?q=goldcard" nie działa. Prawdopodobnie strona już nie istnieje. Czy istnieje jakiś inny sposób aby wygenerować Gold Carda. Proszę o odpowiedź.

0
  • #19 21 Maj 2013 20:48
    papasmerf87
    Poziom 12  

Cześć, podjąłem próbę kalibracji mojego wildfire S jednak po podpięciu go kablem do komputera "HTC sync" nie widzi telefonu. W komputerze jest widoczny jednak nie mozna na niego wejść. Proszę o jakieś porady.

Robiłem według poniższej instrukcji, jestem przy punkcie nr 5:

1) Odpalamy program simplegoldcard.exe (jako administrator)
    2) Wkładamy kartę microSD do czytnika kart
    3) Formatujemy ją w programie (step 1)
    4) Wkładamy sformatowaną kartę do telefonu
    5) Podłączamy telefon do komputera kablem USB i wybieramy tryb HTC Sync (musimy mieć wcześniej zainstalowane HTC Sync)
    6) Telefon łączy się z HTC Sync, wracamy do programu simplegoldcard i w "Step 3" klikamy MMC0 lub MMC1.
    7) Pojawi nam się numer generowany dla karty pamięci.
    8) Klikamy w link w kroku 4
    9) Tam wklejamy wygenerowany numer karty, wypełniamy pola i generujemy plik goldcard.img
    10) Wyciągamy kartę z telefonu i wkładamy do czytnika w komputerze.
    11) W programie w kroku 5 wklejamy wygenerowany plik goldcard.img i nasza karta staje się goldcard.
    12) Wrzuć pliki na kartę masz mieć tylko 2 pliki!

Dodano po 34 [minuty]:

Znalazłem coś takiego:

http://www.htc.com/pl/support/howto.aspx?p_id=392&id=54517&p_name=htc-wildfire-s

Jednka u mnie nna ekranie telefonu pokazuje sie automatycznie "tylko ładowanie" nie mam możliwości wyboru jak i na komputerze. Dodam tylko że dotyk wymaga kalibracji i nie działa.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Nie mogę ustawić debuginag USB poniewaz dotyk nie działa

Dodano po 46 [sekundy]:

Znalażłem również coś takiego :

WARNING: ALL YOUR PERSONAL DATA WILL BE LOST SO PLEASE BACKUP ANY IMPORTANT INFORMATION PRIOR TO THIS PROCEDURE

1. Please download the zip file named; "CalibrateWildfireS.zip" at the end of this page.
    2. Unzip the file into a folder
    3. Copy the files into the root of your memory card (Do not place them in a folder)
    4. Insert the memory card into your phone
    5. Switch off the phone
    6. With the phone switched off keep hold of the 'VOLUME DOWN' button and press the 'POWER' button once
    7. Wait 10 seconds until screens displays "Get OEMSBL time out! ........... Press VOLDN to exit".
    8. PRESS Volume Down button once
    9. The screen will diplay "Vol-Dn=> DIAG" in red writing
    10. PRESS Volume Down button once
    11. At this point the digitizer will be calibrated. Let the process complete.
    12. Once complete a screen will appear with the heading in blue "MAL SERVICE HDIAG 1.00"
    13. You can now remove the battery and switch on the phone as normal and it should work fine.

NOTE:
    - ALL PERSONAL DATA FROM PHONE MEMORY WILL BE ERASED.
    - If the process is not working then the files have not been copied or the steps have not been followed correctly.
    - This calibration software is ONLY for the HTC Wildfire S phone and will not work on anything else.

Jednak wyswietla sie na początku security failed

0
  • #21 31 Maj 2013 21:02
    szogun842
    Poziom 9  

Mam tylko jedno pytanie w temacie digitizera do zorientowanych w temacie a mianowicie chodzi mi o to czy numer rev. ma jakiekolwiek znaczenie bo sprzedający zapewniał mnie żebym brał rev.3 i będzie pasowało do wszystkiego. Ja mam z tego co się orientuje chyba rev.1 bo na oryginale nie ma nic napisane a jak czytałem po różnych forach to podobno jak nie ma nic napisane to jest rev.1 pozdrawiam

0
  • #22 07 Cze 2013 16:58
    szogun842
    Poziom 9  

Witam. Po wielu dniach oczekiwania na powrót dotyku z reklamacji w końcu się udało !!! Porzedni dotyk był jednak wadliwy i dlatego nie działały dolne dotykowe klawisze. Po założeniu nowego wszystko działa jak należy, a kalibrację wykonałem za pomocą tego poradnika https://sites.google.com/site/repairlinks/htc/htc-wildfire-s-calibration bez tworznia żadnego Gold Card. Po prostu skopiowałem te dwa pliki z poradnika na kartę, postępowałem wg opisanych tam kroków i poszło wszystko bez problemu. A co do numeru rev. to chyba raczej nie ma to jednak żadnego znaczenia bo tak jak pisałem wcześniej oryginalnie miałem rev.1 a teraz mam założone rev.3 i wszystko działa jak należy. pozdrawiam

0