Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad G580AH i3-3110 - Jedno wejście na słuchawki

09 Maj 2013 12:24 15219 14
  • Poziom 8  
    Problem jest taki, że kupiłem wymienionego w temacie laptopa, ale nie wiem jak to się stało że nie zwróciłem uwagi na brak wejscia mikrofonowego... chodzi o to że teraz nie mam jak podpiąć słuchawek i mikrofonu :( od razu mówię że mikrofon wewnetrzny działa, jednak potrzebuję abym mógł podpiąc inny zewnetrzny razem z słuchawkami...kupiłem też ostatnio coś takiego http://www.nokaut.pl/kable-audio/delock-adapt...tereo-minijack-tablety-smartfony-laptopy.html , jednak nie mam pojęcia dlaczego nic to nie dało :( czy ktoś może naprowadzić mnie na jakieś ustawienia do tego? Mam Windows 8 jeśli to ma znaczenie
  • Poziom 8  
    No czyli ta którą ja posiadam jest nieodpowiednia? bo teraz już nie rozumiem... chyba w moim linku są praktycznie takie same.. tylko że samo podpięcie nic nie daje i mikrofon nadal nie działa
  • Poziom 9  
    a jak podłączyć, a raczej przestawić tak żeby mikrofon zewnętrzny działał
    w lenovo g585?

Dodano po 39 [sekundy]:

a jak podłączyć, a raczej przestawić tak żeby mikrofon zewnętrzny działał
    w lenovo g585?
  • Poziom 10  
    Ja już próbowałem kilku kabli i próbowałem robić też sam - niestety cały czas nie chodzi tak jak trzeba. Model Lenovo G580, gniazdo 4pin combo audio. Dźwięk mogę wyprowadzić, ale niestety nie udaje mi się wprowadzić dźwięku na laptop, żeby można było nagrać. Dzwoniłem do serwisu Lenovo i powiedzieli że pasuje przejściówka on Nokii ale jednak coś jest nie tak. Próbowałem połączeń (licząc od czubka jacka): 1. audioL+R/mic+/audio-/mic- 2. audioL/audioR/mic/masa 3. audioL/audioR/masa/mic
    Jak pisałem: wyjście dźwięku jest, natomiast nie wchodzi do lapka. Mikrofon w lapku działa (nie ma nagrywania po kablu) lub jeśli nie działa, nagrywać nie chce (po kablu). Dopiero jak podłącze tę kartę USB za 5 zł to jest nagrywanie, ale jakość jest beznadziejna i cały czas jest piszczenie, dlatego chcę uruchomić nagrywanie z tego audio combo.
    Może ktoś zna rozwiązanie tej sytuacji?
  • Poziom 10  
    próbowałem różnych opcji i w końcu dałem spokój i kupiłem kartę zewnętrzną na USB ale taką za ok. 50-70 zł - jest teraz LUX
  • Poziom 9  
    No karta dźwiękowa pod USB to też dobre rozwiązanie, ale dużo droższe..
    Taka przejściówka jaką podałem powinna na 100% działać, może kupiłeś tą firmy Delock która ma wadę fabryczną we wszystkich modelach. Ja sam sobie zlutowałem i dobrze działa.
  • Poziom 10  
    pisałem już, że próbowałem różnych opcji z lutowaniem - praktycznie każdą konfigurację i nie działało. Albo nie działało w ogóle, albo działało tylko wyjście dźwięku, ale nie chciało nic nagrać. Niezależnie czy podpiąłem mikrofon czy zwykły sygnał liniowy.
  • Poziom 9  
    Chyba wiem czym to jest spowodowane. Ten lenovo nie ma po prostu jack'a który obsłuży mikrofon i słuchawki jednocześnie. Czyli nie jest to combojack. W moim laptopie (asus) jest combojack i wiem że Asus sam zalecał używanie takich przejściówek.
  • Poziom 10  
    tam jest właśnie combo jack ale czy procesor dźwięku ma problem, czy program który go obsługuje czy może jeszcze jakaś inna przyczyna - tego nie wiem.
  • Poziom 9  
    Jeśli to jest combo jack to pewnie coś powoduje ten problem. Może samo wejście? Możliwości jest wiele. Ja wiem że po podłączeniu musiałem wybrać pierwsze słuchawki z listy podłączonych urządzeń. A próbowałeś może podłączać słuchawki z telefonu? Wiem że słuchawki samsunga właśnie pracują w standardzie A (L/P/Masa/MIC+), więc powinny działać.
  • Poziom 10  
    próbowałem od samsunga i nokii, bo zdaje się mają dwa różne standardy i kiszka
  • Poziom 9  
    No tak, słuchawki nokii to standard B (L/P/Mic/Masa).
    No to ewidentna wina laptopa.