Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia I 1.9 TDI, tylny hamulec bębnowy

09 May 2013 13:06 3420 8
  • Level 8  
    Witam,
    zacząłem odpowietrzać hamulce w mojej Octavii i wszystko szło pomyślnie aż do momentu, gdy nagle płyn hamulcowy przestał płynąć z przewodu tylnego prawego hamulca. Paradoksem jest to, że przy ponownych próbach zdarzało się iż płyn zamiast wypływać z przewodu, to był pobierany przez ten przewód z naczynia, które służyło do odpowietrzania. Szczerze nie mam pojęcia o co może tu chodzić. Czy możliwe przy takim obrocie spraw jest zatkanie przewodu? Dodam, że cylinderek jest drożny.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    A w jaki sposób odpowietrzasz układ ?
  • Level 8  
    Odpowietrzają dwie osoby - jedna wciska pedał hamulca, druga operuje przy odpowietrznikach
  • Level 23  
    A co takiego robiłeś przy hamulcach że musiałeś je odpowietrzać? Możesz spróbować innej metody odpowietrzania, odkręć odpowietsznik, załóż cienki wężyk, i niech płyn samoczynnie ścieka do jakiegoś pojemniczka, przez około 5min. Jednocześnie sprawdzaj poziom płynu w zbiorniczku.
  • Level 8  
    Musiałem wymienić cylinderki w hamulcach bębnowych, a i swego czasu mechanik grzebał przy hamulcach i nie jestem pewien, czy w ogóle odpowietrzył układ.
  • Moderator of Cars
    Nie każdy system hamulcowy da się w ten sposób odpowietrzyć, w niektórych trzeba wytworzyć ciśnienie 1-2bar w zbiorniczku wyrównawczym lub odsysać płyn podciśnieniowo z odpowietrzników. Skuteczność odpowietrzania tradycyjną metoda można nieco poprawić uruchamiając silnik.
  • Level 8  
    A może przyczyną jest korektor siły hamowania? Czy ktoś może posiada schemat lub wie, gdzie umiejscowione jest to urządzenie? Przeszukuje google, ale jakoś dotąd nic satysfakcjonującego nie znalazłem.
  • Level 23  
    Korektor znajduje się przy tylnym zawieszeniu, przykręcony jest do budy na sztywno, a dźwigienka regulująca ciśnienie do wachacza lub belki. Ale nie pamiętam czy on w twoim aucie występuje.
  • Level 8  
    Chwilę zeszło, a ja nie dodałem rozwiązania. Otóż przyczyną była uszkodzona pompa ABS. Po jej wymianie oraz odpowietrzeniu układu hamulcowego wszystko wróciło do normy. Od kilkunastu miesięcy hamulce działają tak jak trzeba.