Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Integra wrl 128 - Kilka pytań - programowanie wyjść i sygnalizatora SP 105

09 Maj 2013 15:31 3291 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Jako, że mam styczność z tak rozbudowanym alarmem pierwszy raz proszę o małą pomoc.
    1. Nie do końca rozumiem do czego służy programowanie wyjść w dloadx. Np. domyślnie wyjście 1 ma ustawiony alarm włamaniowy na 30s, wyjście 2 alarm włamaniowy na 20min. Nie wiem skąd się one wzięły ? Dalsze wyjścia niewykorzystane. Czy te wyjścia są fizycznie przypisane do konkretnych wyjść centrali ? Czy można dowolnie przypisywać typ reakcji dla każdego z wyjść ?

2. Sabotaż obudowy. Nie chciałbym czegoś uszkodzić. Czy dobrze rozumiem, że przewody styku sabotażowego należy podłączyć pod wejście np. Z1 i COM ? Jak natomiast to zaprogramować z programie dloadx ?

3. Sygnalizator SP-105 - dodany pomyślnie. Ustawiony jako 2EOL/NC. Komunikacja z centralą jest. Czy muszę jeszcze ustawiać coś w zakładce Wyjścia w dloadx ?

Pozdrawiam
    Krystian
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Kolego zadajesz pytania bardzo bardzo podstawowe i jest 50% szans, że temat zostanie przerzucony przez moderatora do kosza. Jeśli byś pofatygował się dokładną lekturą instrukcji to byś wiedział znacznie więcej. Ale..

Ad.1.
    Te wyjścia w programie to faktycznie odpowiedniki wyjść fizycznych OUT1, OUT2.. Różne czasy biorą się stąd, że podłączając pod te wyjścia sygnalizator, możesz podłączyć jego tor akustyczny i optyczny pod różne wyjścia i tym samym będą działać na różnych czasach. Tak, można dowolnie ustawiać typ wyjścia dla każdego z wyjść.

Ad.2.
    Dobrze rozumiesz. Styk sabotażowy podłączasz pod dowolne wejście centrali Zx oraz COM. Programowanie najczęściej linia dozorująca 24h. Popatrz jakie są dostępne to będziesz wiedział, którą wybrać. To nie jest zasada, ale często się to spotyka, że taki styk podłącza się na ostatnie wolne wejście fizyczne centrai, np. Z8.

Ad.3.
    Nie ma czegoś takiego w Satelu jak SP-105, ale jest ASP-105. To co ustawiłeś jako 2EOL/NC w centrali dotyczy tylko informacji zwrotnej od sygnalizatora o jego zasilaniu itp. To właśnie wyjścia są tutaj kluczowe (przecież to sygnalizator, a sygnalizatory konfiguruje się na wyjściach). W oknie struktura->sprzęt->bezprzewodówka -> tam znajdziesz ten dodany sygnalizator i będziesz wiedział, na jakie wyjścia Ci "wskoczył".
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki za pomoc. Wiele mi to rozjaśniło. Instrukcja czytana kilka razy ale jakoś nie mogłem zaczaić pewnych rzeczy. Fakt chodziło mi o sygnalizator ASP-105.

Pod wyjścia 1 i 2 w centrali wsadziłem rezystory 2,2k, gdyż są niewykorzystane na tą chwilę. Stąd też moje zdziwienie skąd ta konfiguracja czasów w DloadX.

Sygnalizator znajduje się na wyjściu 9 i 10

Pozdrawiam
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Takie czasy są po prostu domyślne. Skoro wyjścia 9 i 10 to sygnalizator, więc te właśnie wyjścia powinno się stosownie zaprogramować (analogicznie jak pierwotne 1 i 2), oczywiście z wniesieniem swoich ewentualnych zmian (czasy, wyzwalanie itp.).