Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw do słuchania muzyki? (1500-3000zł)

mosqit94 09 Maj 2013 16:25 18045 62
  • #1 09 Maj 2013 16:25
    mosqit94
    Poziom 8  

Witam. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie na forum, ale nie znalazłem żadnej pełnej propozycji zestawu tylko i wyłącznie do słuchania muzyki, nie szukam kina do filmów.

Zgłębiłem trochę temat i mam już swoje typy ale prosiłbym bardziej doświadczonych ode mnie o pomoc.

A więc pokój ok.18m2, fundusz na razie 1,5k jeśli poczekam to do 3,0k. Z tego co się zorientowałem to doskonały dla mnie byłby solidny zestaw stereo, czyli amplituner + odtwarzacz + 2 kolumny. Przeszukując rynek i opinie znalazłem kilka ofert ale nie wiem co wybrać, a dla was może będzie to jasne.

Amplitunery (oczywiście stereo)
    Harman Kardon HK3390 (ok.1300zł)
    Pioneer SX-20 (ok. 800zł)

Kolumny
    satelity 2.0 Jamo C 603 (ok.1000zl)
    podłogowe TAGA HARMONY TAV-606F v.3 (ok.1000zł)
    podłogowe Jamo S606 (ok.1200zł)
    podłogowe Yamaha NS-50 (ok.1000zł)
    podłogowe Jamo S426 (ok.600zł)

Odtwarzacze
    DVD Azusa (ok.150zł)
    CD Denon DCD-520AE (ok.800zł)
    Odtwarzacz CD X4-Tech (ok.400zł)
    A może mój aktualny Elemis 5.1 DVD?

Zestawy
    Yamaha R-S500 + JAMO S 606 (ok.2200zł)
    Ogłoszenie z forum (900zł)
    2 Głosniki Jamo E-500
    2 Głośniki Jamo E-550
    1 Głośnik Jamo E5Cen.2
    Subwofer Amtech SUB-10B
    Amplituner Sony STR-DE698

Wieże (chyba za banalne)
    prostsza 1400zł, rozbudowana 2500zł Denon

Doradźcie czy warto pchać się w coś taniego, tudzież używanego, czy z mniejszą mocą, czy warto poczekać i zgrać zestaw który zadowoli każde ucho.
    Chociaż po moim obecnym sprzęcie, to każdy będzie lepszy za tą cenę. (5.1 medion + 2 kolumny drewno własna robota + elemis 5.1).

Ja bym to tak podsumował ma być to zestaw na kilka ładnych latek, ale są dwie drogi:
    -bezkompromisowo harman-kardon + jamo s606 + azusa(w końcu to tylko odtwarzacz) i będzie idealnie albo odtwarzacz Denon i myślę, że jak na zwykły pokój i do słuchania muzyki to nic bardziej rozbudowanego i lepiej grającego nie znajdę, w granicach rozsądku oczywiście.
    -po kosztach pioneer + jamo s426 + elemis 1400zł i będzie bardzo dobrze.

Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki za wszelką pomoc.

0 29
  • #2 09 Maj 2013 18:54
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Jakiej sluchasz muzyki, i czego oczekujesz od dźwięku?

0
  • #3 09 Maj 2013 19:24
    mosqit94
    Poziom 8  

Muzyki, no więc tak w jakimś stopniu zamierzam słuchać radia, no i do tego oczywiście własne kawałki i to jest taki misz-masz: pop, rock, czasami hip-hop, muzyka imprezowa.

Od dźwięku oczekuje przede wszystkim czystości, nienawidzę trzasków, szumów, zniekształceń, chciałbym żeby ta muzyka była miękka dla ucha, nie koniecznie oczekuję mocnego basu, lecz delikatny byłby ok, no i wysokie tony żeby były wyraźne. Wiem że za dużo chcę...Ale może to Ci w czymś pomoże.

0
  • #4 09 Maj 2013 19:51
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Wzmacniacz pokroju Denona PMA 920, 1020, 860, 1060
    Oraz kolumny używane Dali 104, zagrają bardzo dobzre jeśli tylko masz możliwość ich swobodnego ustawienia.

0
  • #5 09 Maj 2013 20:05
    mosqit94
    Poziom 8  

Skoro mi sugerujesz taki "wyszukany" zestaw to nie mówię nie i myślę że wiesz co piszesz...Z tym, że z tymi używkami jest loteria jakie kupię i za ile...wzmacniacz prostsza sprawa i łatwiejsza wysyłkowo, ale kolumny... może być cieżko.

A coś z nówek, z tego co proponowałem, lub jakieś Twoje propozycje.

No a jeśli tego klasycznego Denona, to polecasz jakiś szczególny odtwarzacz/tuner radiowy do niego?

(Używki się troszkę lękam, żebym nie musiał jej później naprawiać...)

0
  • #6 09 Maj 2013 20:18
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Kurierem w 2 paczkach, tuner taki który będzie pasował wzornictwem i będzie miał RDS jeśli potrzebujesz.

Za mały budżet na nowe kolumny do takiego pomieszczenia, te Dali to porządne kolumny.

http://allegro.pl/denon-pma-1060-k-wroclaw-faktura-vat-i3205329882.html
    http://allegro.pl/kolumny-stereo-dali-505-i3237272411.html

Normalna cena tych kolumn to ok 800zł

Myślę że 950zł z wysyłką to akceptowalna cena za 505.

0
  • #7 09 Maj 2013 20:41
    mosqit94
    Poziom 8  

Ok, czyli mam taki zarys:
    Dali 505(ew. starsze 104) ok.1000zł
    Wzmacniacz ok 700zł
    tuner denona używany 200zł
    cd denona używane 100zł

W sumie jestem w stanie to zaakceptować rozsądkiem, a Tobie ufam jeśli chodzi o brzmienie tego wszystkiego razem.
    Dzięki za pomoc, bo takiej opcji nie brałem pod uwagę, a jeśli nie zdecyduję się na nówki to napewno skompletuje taki "epokowy" zestaw

0
  • #8 09 Maj 2013 20:47
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Taki zestaw to ze 3 klasy wyżej od tego co wymieniłeś.

CD to tak min. DCD680, a najlepiej DCD1520 :)

0
  • #9 09 Maj 2013 20:57
    mosqit94
    Poziom 8  

jest do trafienia z tego co widzę, może nawet jakiś komplet się uda trafić...

0
  • #10 09 Maj 2013 22:43
    wkret
    Poziom 20  
  • #11 09 Maj 2013 23:12
    Excalibue
    Poziom 17  

Witam. Za ta cene mozna pokusic sie o lepsze kolumny niz wymienione Dali 104/505.
    Mam na sprzedaz podlogowki Pilota ST 303 szerszy opis w aukcji :
    http://allegro.pl/kolumny-pilot-st-303-na-vifa-d75-seas-25tff-i3228340624.html
    Kupilem praktycznie identyczny model podstawkowy, bo podlogowki u mnie sie nie sprawdzily w nowym pomieszczeniu ( podloga rezonansuje ).
    Lepszych w tym budzecie kolumn prozno szukac, dlatego tez zostaje dalej przy tej firmie.
    Zaraz wyjdzie ze sroka swoj ogon chwali, ale naprawde nic lepszego nie przychodzi mi do mysli, szczegolnie przy tym zastoju na allegro.
    Od siebie moge zapewnic, ze sa wolne od wad, zreszta sprzedalem juz pare rzeczy uzytkownikom, ktorzy mysle ze moga potwierdzic moja uczciwosc.
    Jako, ze znam kolumny od podszewki moge pomoc w doborze reszty elektroniki.
    Tak jak pisalem w aukcji najlepiej zgraly sie z Grundigiem Fine Arts A-903.
    Wzmacniacz nieprzyzwoicie tani w stosunku do mozliwosci, w cieniu pioneera, Yamahy, Denona, jednak bez problemu rozklada popularne modele budzetowe przewijane tysiace razy na forum.
    Grundig z Pilotami zgrywaja sie jakby byly robione pod siebie.

Drugim modelem ktory warto wziac pod uwage to Philips FA-960.
    Znam dobrze model nizszy ( 860 ) i mysle, ze tutaj tez bylaby niezla synergia.

Jutro powinienem miec do testow od jednego z forumowiczow Grundiga A-9000, bedzie na pewno lepiej niz z A-903, pytanie tylko czy warto doplacac dwa razy tyle.. Dowiem sie.

Co do odtwarzacza CD, przede wszystkim wazne, aby mial latwo dostepny laser.
    Dobrym stosunkiem cena/jakosc sa cedeki kenwooda. Sam posiadam model DP-5040, ktory bardzo sobie chwale, w twoim budzecie celowalbym jednak w wyzszy model DP-7050 ( Na ktorego obecnie sam poluje ).

Na tunerach szczerze powiedziawszy sie nie znam. Zreszta przy obecnej jakosci transmisji FM, mysle ze wiekszosc zagra na podobnym poziomie..

Grundig A-9000 to koszt ok 700-900 zl zaleznie od stanu ( Philips FA-960 troszke mniej ). Oba wzmacniacze to tak naprawde konstrukcje Marantza pod szyldem innych firm.
    Kenwood DP 7050 to wydatek od 400 do 600 zl.

Pozdrawiam. Jak masz jakies pytania, pytaj.

0
  • #12 10 Maj 2013 09:24
    babeo
    Poziom 12  

To ja zaproponuje coś ze sprzętu nowego. Sam szukałem z 2 miesiące, czytałem, pytałem, słuchałem i w końcu wybrałem:

Denon DCD-520AE + PMA-520AE
    Wharfedale Diamond 10.6

Według mnie z nowego sprzętu jest to konfiguracja optymalna, górna granica budżetu przekroczona o 200zł.

0
  • #13 10 Maj 2013 10:21
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Nowe PMA 520 i 720 to popierdółki.

0
  • #14 10 Maj 2013 10:27
    Excalibue
    Poziom 17  

Jak już koniecznie miałoby być coś nowego to raczej lepiej celować w coś od MA niż średniej jakości Wafle, które większość osób używa jako fronty w kinie niż stereo.

Musisz zdecydować czy wolisz zapach nowości i gwarancje ( która przy kolumnach tak naprawdę niewiele daje ) czy jednak dobry dźwięk ( do którego zresztą powinniśmy dążyć ).

0
  • #15 10 Maj 2013 10:41
    babeo
    Poziom 12  

Uzytkowinik19 napisał:
    Nowe PMA 520 i 720 to popierdółki.

Oczywiście, przecież jedyny słuszny sprzęt został wyprodukowany 20 lat temu i jest to Tonsil lub Diora.
    Opanujcie się, nie wszyscy są maniakami.
    Większość chce po prostu posłuchać muzyki na sprzęcie lepszej jakości niż w wykonaniu "market".

0
  • #16 10 Maj 2013 10:44
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Tonsili i Diory to ja się już dawno pozbyłem.
    Za nowy dobrze grający sprzęt trzeba zapłacić kilka a nawet kilkanaście tysięcy.
    Używany można mieć już poniżej tysiąca, stary PMA 1060 to całkowicie ina klasa niż nowy 520.

0
  • #17 10 Maj 2013 10:56
    Excalibue
    Poziom 17  

Cytat:
    Oczywiście, przecież jedyny słuszny sprzęt został wyprodukowany 20 lat temu i jest to Tonsil lub Diora.
    Opanujcie się, nie wszyscy są maniakami.
    Większość chce po prostu posłuchać muzyki na sprzęcie lepszej jakości niż w wykonaniu "market".

Wskaż mi proszę gdzie jest tutaj mowa Tonsilach, Unitrach ?
    Stwierdzenie, że jedyny słuszny sprzęt został wyprodukowany 20lat temu jest w części prawdziwe. Teraz może mamy lepsze źródła pomiarowe, więcej doświadczeń, materiałów, ale przez krętactwo producentów mamy to co mamy.
    Łatwiej jest wmówić klientom marketingowym bełkotem, że mamy doczynienia z super klasą i super brzmieniem niż rzeczywiście dobrze wykonań swoją robotę bez uciekania do tanich zagrywek.
    Ciężko jest tak naprawdę teraz oddzielić ziarno od plewu i dlatego przy niezbyt dużych budżetach lepiej trzymać się sprzętów używanych, które nie dość, że zabrzmią sporo lepiej to będą prawdopodobnie trwalsze.

Jeśli ktoś oczekuje porady na forum to dajemy mu najlepsze opcje, a nie "żeby jakoś grało" trochę lepiej od marketówki.. To ma być sprzęt na lata.

0
  • #18 10 Maj 2013 11:17
    babeo
    Poziom 12  

Excalibue napisał:
    które nie dość, że zabrzmią sporo lepiej to będą prawdopodobnie trwalsze.

Jeśli ktoś oczekuje porady na forum to dajemy mu najlepsze opcje, a nie "żeby jakoś grało" trochę lepiej od marketówki.. To ma być sprzęt na lata.

Tak, tylko jeżeli ktoś chce wydać ok. 2000 to i tak nie usłyszy różnicy skoro większość i tak podepnie komputer, pliki mp3 które przy dobrym wietrze będą miały 192 kbps.
    Nie mierzcie wszystkich swoją miarą i nie polecajcie armaty na komary. Naprawdę :)

0
  • #19 10 Maj 2013 13:23
    Excalibue
    Poziom 17  

Przy lepszym sprzęcie wyjdą wady kompresji i na pewno będzie szukał plików w lepszej jakości.. a jeśli źródłem w głównej mierze będzie komputer to zamiast CD trzeba będzie zainwestować w dobrą kartę dźwiękową, choć tutaj już trzeba czekać na odpowiedź autora tematu.

0
  • #20 10 Maj 2013 18:14
    mosqit94
    Poziom 8  

kolego wkret na moje skromne oko na cd powinno się kończyć, a nie od cd zaczynać, także spokojnie.

Kolego Excalibue, a więc wyszedł nam taki zestaw:
    podlogowki Pilota ST 303 (800)
    Grundig Fine Arts A-903 (300)
    CD DP-7050 (400)
    tuner radiowy (100)

Czyli wychodzi taniej od poprzedniego zestawu, a wg Ciebie będzie to lepiej dawało radę. Ciekaw jestem tylko tego wzmacniacza, bo mówisz że godny uwagi i go wstawiłem do zestawu, jednak wygląda on dość leciwie i słaba dostępność, a nie zgrałyby się piloty z wcześniej wymienionymi wzmacniaczami denona, chyba że pójdę w pozostałe dwie Twoje propozycje, ale jeszcze ciężej trafić z tego co widzę i kaska konkretna.

Denon DCD-520AE + PMA-520AE
    Wharfedale Diamond 10.6
    Kolego babeo gra to tak, że nie możesz sobie wyobrazić lepszego dźwięku, czy czujesz jakiś niedosyt, czy normalny użytkownik jest w stanie zarzucić coś dźwiękom wydobywanym z tego zestawu? Bo jednak krążąca opinia o jakości dźwięku na sprzęcie sprzed kilku-kilkunastu lat sprawia, że chciało by się tego doświadczyć...i wychodzi taniej...

Zestaw ten zdecydowanie nie będzie podpięty pod komputer (który jest w sąsiednim pokoju, tak samo jak telewizor - nie chcę kina do niego wystarczy mi to co oferuje LG)

Natomiast ma być to bezkompromisowy zestaw tylko i wyłącznie muzyka, i nie chcę po godzinie słuchania mieć obolałych uszu od jazgotu plastikowych głosników. Wiadomo, że będą dobre głośniki, wzmacniacz, cd, tunerek, to pomyśli się o dobrej antenie do tunerka i płytach nagranych przez wytwórnię.

0
  • #21 10 Maj 2013 18:50
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Kolumny pilota porządne, użyte prztworniki również o tym świadczą, ale nad wzmacniaczem bym się zastanowił.

Polegając na opisie w/w kolumn myślę że z Denonem również dobrze by się zgrały.

0
  • #22 10 Maj 2013 19:10
    mosqit94
    Poziom 8  

Byłbym skłonny właśnie do kolumn pilota, wzmacniacza denon pma 1060, tuner i cd to już co by się trafiło kpl kenwood czy denon jedne pieniądze i podobna jakość wg mnie. Kabel głośnikowy, RCA, i antena do tunera i bajka.
    Czyli 1400 podstawa pilot + denon
    i żeby coś tam grało 500 na fm i cd

Wreszcie jestem do czegoś przekonany.

Jeśli coś źle myślę lub da się cos poprawić w zestawieniu to proszę o sugestię, ale jestem już raczej nastawiony na dobre używane stereo i kwota do 2000zł.

Tak gwoli ścisłości zeusy, altusy to kolumny bardziej ustawione na moc i wysoką głośność, niż na delikatność dźwięku tak? I są raczej opcją na imprezy niż na spokojne słuchanie i nie ma sensu się w to zagłębiać.

przekopująca allegro natknąłem się jeszcze na takie 2 ofert, byłbym wdzięczny za zbliżenie mi czy to jest warte uwagi:
    quadral allsonic SL202
    Proson Twin 1000
    i czy ewentualnie używane zestawy
    Yamaha AX-592 kolumny QUADRAL QLX-205
    Amplituner (TA-FE370) + podłogowe sony

A może szukam już dziury w całym?

0
  • #23 10 Maj 2013 21:23
    Excalibue
    Poziom 17  

Pozostałbym jednak przy Grundigu.
    Szczerze mówiąc kiedyś też unikałem tych wzmacniaczy, głównie przez kontrowersyjny wygląd i układy STK na których jest zbudowany, a te jakoś niezbyt dobrze mi sie kojarzyły, ale po pozytywnych opiniach i namową forumowiczów kupiłem w końcu model A-903 i ani trochę się nie zawiodłem.
    Na żywo wygląda sporo lepiej, złote wejścia i napisy, kontrastujące z czarnym aluminiowym panelem i intensywne ciemnozółte podświetlenie.
    W środku pierwsze co rzuca się w oczy to ogromny jak na wymiary transformator i dość spory radiator na całej szerokości. Kondensatory FRAKO po 10,000uf sztuka.
    Jaki zestaw do słuchania muzyki? (1500-3000zł)
    Więc jak widać kawal solidnej roboty.
    Dźwiękowo bardzo ciepły i wielobarwny. Przede wszystkim ma świetną stereofonie i piękną średnice co wraz z Vifą D75 daje bardzo ciekawe połączenie. Zresztą co będę się rozpisywał, można poczytać opinie użytkowników, wszystkie są podobne.
    http://www.audiostereo.pl/wzmacniacz-grundig-a-903-fine-arts_1628.html

Tutaj masz A-9000, który się nie sprzedał ( sprzedający powinien opuścić nieco z ceny ) :
    http://allegro.pl/grundig-a-9000-fine-arts-i3188072153.html

Dzisiaj doszedł do mnie A-9000. W porównaniu do A-903 bas jest bardziej zróżnicowany i gra lepiej w głąb sceny, przy dobrze zrealizowanych płytach efekt jest świetny, choć myślę, że pełnie swoich możliwości pokazałby dopiero przy dużych podłogówkach i pomieszczeniu powyżej 30mkw, bo bas ma potencjał. Warty swojej ceny !!, aż żal będzie odsyłać :(

Cytat:
    Tak gwoli ścisłości zeusy, altusy to kolumny bardziej ustawione na moc i wysoką głośność, niż na delikatność dźwięku tak? I są raczej opcją na imprezy niż na spokojne słuchanie i nie ma sensu się w to zagłębiać.

Tak, moc,efektywność nic ponadto. Czegoś ambitniejszego niż techno,dance,discopolo na tym raczej nie posłuchasz. Delikatność ? Dla nich to obce pojęcie.

0
  • #24 10 Maj 2013 21:37
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

mosqit94 napisał:

Tak

Excalibue napisał:
    Czegoś ambitniejszego niż techno,dance,discopolo na tym raczej nie posłuchasz. Delikatność ? Dla nich to obce pojęcie.

I elektroniki się na nich źle słucha :)

0
  • #25 10 Maj 2013 21:42
    mosqit94
    Poziom 8  

Jeśli miałbym wybrać Grundiga to już chyba A-9000, ten mnie bardziej przekonuje stylistycznie i pewnie był lepiej dopracowany od 903.

Duże podłogówki znaczy? Może bym wykorzystał jego potencjał, jeśli duże podłogówki nie zrujnowały by mojego budżetu?

0
  • #26 10 Maj 2013 22:16
    Excalibue
    Poziom 17  

Na duże podłogowki trzeba mieć odpowiednio duży metraż, do 18mkw wystarczy dobre 20cm, a głebin i tak nie spenetrujesz nawet dwoma ogromnymi subbami bo zwyczajnie pomieszczenie nie pozwoli. Ja na brak basu w 16mkw nie narzekam, a czasami lubię sobie podkrecić potencjometr.. Myślę że to co podałem wyżej czyli Piloty +A-9000 + cd kenwooda będzie najlepszym rozwiązaniem.

0
  • #27 11 Maj 2013 10:53
    mosqit94
    Poziom 8  

Czyli jak na razie piloty (800) + A-900 (700) + cd kenwood (200-400) + tuner kenwood (100) i jest sprzęt za ok.2tys zł a zagra myślę tak, że mnie zaskoczy, zdecydowanie in plus.

0
  • #28 11 Maj 2013 11:14
    Excalibue
    Poziom 17  

Do tego nie mam wątpliwości.

0
  • #29 11 Maj 2013 11:18
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

mosqit94 napisał:
    przekopująca allegro natknąłem się jeszcze na takie 2 ofert, byłbym wdzięczny za zbliżenie mi czy to jest warte uwagi:
    quadral allsonic SL202
    Proson Twin 1000
    i czy ewentualnie używane zestawy
    Yamaha AX-592 kolumny QUADRAL QLX-205
    Amplituner (TA-FE370) + podłogowe sony

A może szukam już dziury w całym?

Nie są za dużo warte :)

Wracając jeszcze do CD, Excalibure miałeś do czynienia z CD kenwooda? czy taki model za ok 300-400zł zagra chociaż na tym samym poziomie co CD Sonego czy Pioneera w podobnej cenie? bo te już prezentują wysoka jakość odtwarzania.

0
  • #30 11 Maj 2013 11:30
    Józiek
    Poziom 8  

Mordo ja jakbym miał kupować sprzęt za takie pieniądze to wziąłbym najpierw markety sprawdził, mianowicie wziął płytkę z muzyka która mnie interesuje i testowałbym na sklepie. Się tak kiedyś robiło. Nie kupowało ale słuchało : ) Teraz to mogą nie pozwolić... Aaaale kłóciłbym się ze "klient Nasz pan" : ) Pozdrawiam

0