Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony SVE14AA11M - Po zalaniu

09 Maj 2013 16:25 4509 13
  • Poziom 40  
    Po czyszczeniu włącza się z zasilacza i baterii ale nie uruchamia się jedna przetwornica zasilająca procesor. Przetwornica na TPS51461 uruchamia się i zasila część procesora a druga przetwornica SN608098 nie uruchamia się i oczywiste że po 10 sec następuje reset komputera. Może ktoś ma PDF do tego IC.
  • Spec od komputerów
    Witam.
    Proszę podać oznaczenie kodowe płyty (MBX-2..).
    Datasheet tego układu z tego co wiem jest nieosiągalny.
  • Poziom 40  
    MBX-273 V110 H MB dodam że jak dotknę palcem w okolicy tego ic SN608098 to przetwornica rusza i procesor robi się ciepły.
  • Spec od komputerów
    satgal napisał:
    druga przetwornica SN608098 nie uruchamia się i oczywiste że po 10 sec następuje reset komputera. Może ktoś ma PDF do tego IC.

SN0608098RHBR to nie jest przetwornica 3 oraz 5V?
    Zamiennik ISL6236.
    Czy na pewno na Twojej płycie zasila procesor?
  • Poziom 40  
    3,3V i 5V działa poprawnie, nie sprawdziłem jaki kontroler może ten SN608098. Jest jeszcze ic VT1318MF to może ten kontroluje resztę napięć dla procesora. Jak pisałem z tych 5V ic TPS51461 zasila część procesora i daje 0,9V i jeszcze jakaś przetwornica daje 1,05V dla niego proc. to I 09 SR0CH. MB po starcie pobiera z proc. 280ma bez niego 240ma przez 10 sec. Włożoną baterię też ładuje, startuje z niej jak i z zasilacza ale nie dostaje proc reszty napięć.
  • Spec od komputerów
    Wrzuć zdjęcia płyty w HD z obu stron.
  • Poziom 40  
    Nie mam sprzętu na dobre zdjęcie ale jakieś jest na Elektrodzie MBX-273, gdzieś doczytałem się że kontroler zasilania procesora to TPS51518 ale ten 20 pin ic działa chyba poprawnie i on kontroluje 1V które jest, również jest 0,9V z TPS51461.
  • Spec od komputerów
    satgal napisał:
    Nie mam sprzętu na dobre zdjęcie ale jakieś jest na Elektrodzie MBX-273, gdzieś doczytałem się że kontroler zasilania procesora to TPS51518 ale ten 20 pin ic działa chyba poprawnie i on kontroluje 1V które jest, również jest 0,9V z TPS51461.

Nie mam dokumentacji tej platformy więc nie jestem Ci dokładnie określić.
    Gdybyś wrzucił foty, poopisywał napięcia na cewkach byłoby łatwiej.
  • Poziom 43  
    Podałeś dane o dwóch przetwornicach 3.3V, 5V.
    Więc który układ jest przetwornicą procesora?
  • Poziom 40  
    Pisałem już że dwie przetwornice zasilają procesor dając 0,9V i 1.05V ale chyba to nie wszystko bo część kondensatorów na MB pod podstawką procesora ma te napięcia a część nie. Nie uruchamiają się chyba jeszcze dwie które mają połączenie z tymi kondensatorami blokującymi a które powinny dawać resztę napięć do procesora ale co te przetwornice steruje nie doszedłem. Na foto w Elektrodzie jest dokładne zdjęcie tej części MB w temacie (MBX-273). Nie działają przetwornice z cewkami PL11 PL12 a obok PL4 działa która dostarcza 0,9V. Poza zasięgiem tego foto nie ma tylko działającej przetwornicy dającej 1,05V.
  • Spec od komputerów
    Podaj obsadę układową tej płyty oraz oznaczenia sterowników przetwornic, nadal foto mile widziane.
  • Poziom 40  
    Problem z tą MB to że zalane były elementy i ic który kontroluje pracę zasilania procesora. Ten ic to VT1318MF oraz układy z nim związane kluczujące PL11 i PL12 cewki przetwornic. Te układy (są 3)to VT1324SF są to same miniaturowe 4,5mm X 2,5mm chipy BGA tak że trudno coś pomierzyć. Na temat tych elementów trudno coś znaleść. Czy to są produkty f-my VERMONT. Na ic VT1318MF jest wpisany znak V w kwadracie. Sony SVE14AA11M - Po zalaniu Sony SVE14AA11M - Po zalaniu Sony SVE14AA11M - Po zalaniu Sony SVE14AA11M - Po zalaniu
  • Poziom 2  
    Posiadam również ten model laptopa po zalaniu winem. Objawy są identyczne jak u twórcy postu. Proszę o kontynuowanie tematu.
  • Spec od komputerów
    masterit napisał:
    Posiadam również ten model laptopa po zalaniu winem. Objawy są identyczne jak u twórcy postu. Proszę o kontynuowanie tematu.

Przedstaw wyniki pomiarów na swojej płycie.