Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder Hd6000 - Internet WI-FI

michauekk1 09 Maj 2013 16:27 8178 16
  • #1 09 Maj 2013 16:27
    michauekk1
    Poziom 2  

Witam, bardzo proszę o pomoc, czy takie połączenie zadziała, bo nie chciałbym wydawać na daremno pieniędzy. Chciałbym mieć w TV internet Wifi, jednakże telewizor nie jest wyposażony w taką opcję, jednakże mam możliwość podłączenia internetu do dekodera HD 6000, ale tylko za pomocą kabla, ale nie dam rady go tak daleko pociągnąć. Chcę, aby dekoder wyłapał sygnał Wifi, który jest w mieszkaniu. Mam taki pomysł.

dekoder HD 6000 z wejściem LAN ->

Kupuję TP-LINK TL-WR702N Mini Adapter WiFi ->

Ten adapter będzie jako punkt dostępu (AP), będzie wyłapywać sygnał wifi w mieszkaniu.

I teraz tak, dokupuję KABEL SIECIOWY UTP RJ45 LAN:

którym połącze adapter z dekoderem. Następnie dekoder zasilę sieciowo za pomocą ładowarki sieciowej MICRO USB:

Czy takie coś zadziała?

Proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam

1 16
  • Pomocny post
    #2 09 Maj 2013 20:50
    rnd0mb
    Poziom 26  

michauekk1 napisał:
    Ten adapter będzie jako punkt dostępu (AP), będzie wyłapywać sygnał wifi w mieszkaniu.
    Błąd. Adapter będzie działał w trybie AP Client. Po co chcesz zasilać dekoder za pomocą ładowarki? Chyba, że popełniłeś błąd i chodziło ci o Adapter, w takim razie ok, choć powinien on mieć zasilacz w zestawie. Poza tym reszta w porządku.

0
  • #3 10 Maj 2013 12:33
    michauekk1
    Poziom 2  

Tomi2567 napisał:
    michauekk1 napisał:
    Błąd. Adapter będzie działał w trybie AP Client. Po co chcesz zasilać dekoder za pomocą ładowarki? Chyba, że popełniłeś błąd i chodziło ci o Adapter, w takim razie ok, choć powinien on mieć zasilacz w zestawie. Poza tym reszta w porządku.

Oczywiście chodziło mi o Adapter z tym zasilaniem ładowarką. Jak będzie w zestawie to jeszcze lepiej, chodzi mi o sam fakt połączenia. Wracając do tego co napisałeś. Adapter będzie działał w trybie AP Client, jednak rozumiem, że wszystko będzie działać? Będzie wyłapywał sygnał z głównego routera i prześle go do dekodera?

0
  • #4 10 Maj 2013 12:40
    rnd0mb
    Poziom 26  

Tak, oczywiście jeśli oczywiście adapter będzie znajdował się w zasięgu twojej sieci.

0
  • #5 15 Maj 2013 20:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

michauekk1 napisał:
    Chciałbym mieć w TV internet Wifi, jednakże telewizor nie jest wyposażony w taką opcję, jednakże mam możliwość podłączenia internetu do dekodera HD 6000, ale tylko za pomocą kabla

Przeczytaj to dokładnie:
    http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dekoder-hd-6000.cp
    Wynika z tego, że jedyną aplikacją działającą na tym dekoderze to IPLA i nic więcej (może się mylę i jednak jest inaczej, ale z tekstu na stronie CP wynika, że tylko IPLA w nim działa).

0
  • #6 04 Cze 2013 17:57
    krzysiekch
    Poziom 10  

Witam
    Również mam HD 6000 i chciałbym bezprzewodowo dostarczyć mu internet. Internet neostrada z routerem Wi-Fi ZTE ZXV10 W300. Posiadam również router TP-Link TL-WR 340G który chciałbym podłączyć do dekodera. Czy coś takiego ma szansę zadziałać ? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi z ew. objaśnieniem konfiguracji urządzeń.

0
  • #7 14 Maj 2014 17:17
    RAFAŁ D
    Poziom 8  

Chciał bym dołączyć do tematu i zadać pokrewne pytanie:
    Czy Ipla na dekoderze HD 6000 będzie działała jeśli podłącze ten dekoder za pomocą kabla sieciowego do komputera który ma internet Aero 2.
    Czy ewentualnie będę musiał coś ustawić na komputerze.
    PROSZĘ O ODPOWIEDŹ LUB SUGESTIE jeśli ktoś ma na ten temat wiedze.
    Z GÓRY DZIĘKUJĘ

0
  • #8 14 Maj 2014 17:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

RAFAŁ D napisał:
    Czy Ipla na dekoderze HD 6000 będzie działała jeśli podłącze ten dekoder za pomocą kabla sieciowego do komputera który ma internet Aero 2.

Na takim internecie, to maila możesz co najwyżej przeczytać, a nie strumieniowo oglądać telewizję z internetu..
    "Minimalne wymagania techniczne umożliwiające odtwarzanie materiałów wideo w najniższej jakości obejmują:
    Łącze internetowe o przepustowości min. 512 kb/s.
    Zainstalowany odtwarzacz Microsoft Silverlight. Wymagania techniczne dla tego programu można znaleźć bezpośrednio na stronie producenta.
    System operacyjny Microsoft Windows w wersji XP (min. SP2) / Vista / Windows 7 / Windows 8 lub Mac OS.

Do oglądania materiałów płatnych dodatkowo wymagany jest poprawnie działający film testowy".

0
  • #9 14 Maj 2014 17:45
    RAFAŁ D
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź i pouczenie mnie. Trudno. :cry: :cry: :cry: :
    A tak nawiasem z ciekawości już lub dla innych - działałoby, zakładając że komputer jest OK? :?: :?: :?: :?: :?:

0
  • #10 14 Maj 2014 18:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

RAFAŁ D napisał:
    A tak nawiasem z ciekawości już lub dla innych - działałoby, zakładając że komputer jest OK?

Aero 2 zrywa połączenie co godzinę, musisz wpisywać kod captcha by się ponownie zalogować, a 512 Kb to wystarczy, byś mógł to obejrzeć na telefonie, na malutkim ekranie, a nie na ekranie monitora komputerowego, lub ekranie telewizora, gdzie w Twoim przypadku komputer też trochę Kb zje, na ruch techniczny.
    Aero 2 się do tego nie nadaje.

0
  • #11 14 Maj 2014 19:48
    Trabi
    Poziom 36  

KOCUREK1970 napisał:
    jedyną aplikacją działającą na tym dekoderze to IPLA i nic więcej (może się mylę i jednak jest inaczej...

Nie mylisz się. HD6000 ma tylko dostęp do IPLA i nic więcej. Poza tym, ten dekoder ledwo chodzi z IPLA: załadowanie filmu trwa i trwa i trwa i trwa..... a jak załąduje to się haczy, podczas gdy mój TV z Wifi załaduje film z IPLA w ciągu 2...3 sekund i rusza bez zwisów. Ogólnie coś tam jest niedopracowane.

0
  • #12 15 Maj 2014 00:34
    rnd0mb
    Poziom 26  

Trabi napisał:
    KOCUREK1970 napisał:
    jedyną aplikacją działającą na tym dekoderze to IPLA i nic więcej (może się mylę i jednak jest inaczej...

Nie mylisz się. HD6000 ma tylko dostęp do IPLA i nic więcej. Poza tym, ten dekoder ledwo chodzi z IPLA: załadowanie filmu trwa i trwa i trwa i trwa..... a jak załąduje to się haczy, podczas gdy mój TV z Wifi załaduje film z IPLA w ciągu 2...3 sekund i rusza bez zwisów. Ogólnie coś tam jest niedopracowane.

A jak sprzęt który wiesza się podczas oglądania kanałów HD ma być dopracowany? :D

0
  • #13 15 Maj 2014 08:26
    grubs
    Poziom 32  

Cytat z instrukcji.
    Dekoder HD 6000 zapewnia dostęp do bazy materiałów audiowizualnych dostępnych w ramach usługi ipla. Do korzystania z usługi ipla
    wymagane jest podłączenie dekodera do Internetu przy użyciu łącza o przepustowości przynajmniej 2 Mb/s.

0
  • #14 22 Maj 2014 00:56
    RAFAŁ D
    Poziom 8  

ok dzięki za odpowiedź. Pomyśle o lepszym internecie (i tak miałem to zrobić)i wtedy będzie ok. Dzięki za sugestie

0
  • #15 22 Maj 2014 12:10
    Trabi
    Poziom 36  

rnd0mb napisał:
    A jak sprzęt który wiesza się podczas oglądania kanałów HD ma być dopracowany?

Mnie się nie wiesza na kanałach HD. Nawet na zezującej Astrze na talerzu 55cm. No chyba że na dworze leje jak z cebra :D
    grubs napisał:
    wymagane jest podłączenie dekodera do Internetu przy użyciu łącza o przepustowości przynajmniej 2 Mb/s

RAFAŁ D napisał:
    Pomyśle o lepszym internecie (i tak miałem to zrobić)i wtedy będzie ok.

Wymóg to jedno a działanie to co innego. Ja mam net 45Mbit i są wielkie problemy z Iplą z tego dekodera tak, że nie da się tego używać. Tymczasem TV z Iplą (przez WiFi) działa jak burza. Więc zwiększenie przepustowości netu na nie wiele się zda. Problem jest w dekoderze a nie w necie.

0
  • #16 22 Maj 2014 12:27
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Trabi napisał:
    Wymóg to jedno a działanie to co innego

Ale jakieś minimalne wymogi spełnić połączenie internetowe musi.
    Można jeszcze sprawdzić, czy jest nowsze oprogramowanie tego dekodera, lub wymienić na inną sztukę w salonie CP.

0
  • #17 22 Maj 2014 12:52
    Trabi
    Poziom 36  

KOCUREK1970 napisał:
    sprawdzić, czy jest nowsze oprogramowanie tego dekodera

No... to może być jakieś rozwiązanie. Ja w każdym razie nie wymieniam, bo do TV działa dobrze a z Ipli na nim nie korzystam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo