Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Omega - Wystrzelona poduszka poduszka boczna podczas jazdy

mondo_09 09 May 2013 17:28 2961 7
    mondo_09
    Level 16  
    Witam,

Wczoraj podczas powrotu do domu nagle wystrzeliła poduszka boczna (fotel kierowcy). Po powrocie szybko na komputer, wyskoczyły dwa błędy: 68 oraz 77.

Teraz pytanie czy wystarczy sama wymiana poduszki + usunięcie crashdaty? Co z czujnikiem w drzwiach?
    Czy w przypadku wystąpienia zwarcia w kostce drzwi mógł powstać impuls dający sygnał do odpalenia poduszki?

Pozdrawiam
    decybel91
    Level 42  
    Jak wystrzeliła sama z siebie to może pisz do producenta auta i o odszkodowanie za starty.
    mondo_09
    Level 16  
    decybel91 wrote:
    Jak wystrzeliła sama z siebie to może pisz do producenta auta i o odszkodowanie za starty.

Zrobiłem to zaraz po powrocie do domu...
    decybel91
    Level 42  
    Więc nic nie kombinuj, tylko może jeśli bezwypadkowe to ASO powinno bezproblemu to naprawić.
    mondo_09
    Level 16  
    Auto nie jest pierwszej młodości, kiedyś miało stłuczkę u poprzedniego właściciela (w 2010r prawy przód na wysokości lampy)... Jak ja je posiadam to nawet zarysować nic nie pozwoliłem... Poduszka wystrzeliła ot tak... Około 80km/h prosta droga delikatne wyboje i wystrzał... Drzwi wygłuszone dekarką porządnie... Trzeba liczyć się z tym że taki wypad do ASO to raczej znaczny koszt (?) Z tego co udało mi się wyczytać nie jest to jedyny taki przypadek...
    wojtoo
    Level 11  
    A tak z ciekawości, który rocznik ta Omega?
    mondo_09
    Level 16  
    Końcówka 97 po licie pierwszym...