Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Regulator ładowania akumulatorów

satko 09 Maj 2013 18:21 1887 0
 • #1
  satko
  Poziom 2  
  Zlecę odpłatne zaprojektowanie, zaprogramowanie i wykonanie rozbudowanego regulatora ładowania akumulatorów 12V (żelowych, AGM i kwasowych). Regulator ma współpracować z prądnicą prądu stałego około 300 W, napięcie w zakresie 10-20V, napędzaną siłą ludzkich mięśni – konkretnie za pomocą roweru (obecnie są 2 modele rowerów: rower spinningowy z kołem zamachowym oraz zwykły rower ustawiony na trenażerze - w obu przypadkach przekładnia za pomocą wałka ciernego). Maksymalny prąd to ok. 15A.

  Obecnie korzystam z gotowych regulatorów PWM do paneli słonecznych i siłowni wiatrowych ale ich możliwości są zbyt ograniczone.

  Chodzi mi o to, żeby regulator był wyposażony w czytelny wyświetlacz montowany przy kierownicy pokazujący napięcie, natężenie, moc chwilową i moc wytworzoną w jakimś przedziale czasu (zliczanie energii uruchamiane i wyłączane za pomocą przycisku przy wyświetlaczu, w drugim wierszu czas jaki upłynął). Ustawienia przechowywane w pamięci nieulotnej. O ile to możliwe regulator powinien być zasilany z prądnicy (czyli uruchamiać się gdy użytkownik zacznie kręcić pedałami). Regulator powinien być wyposażony w diodę zabezpieczającą przed cofaniem się prądu z akumulatora do prądnicy. Regulator będzie współpracował z akumulatorami o różnych pojemnościach od 20 do 200 Ah – nastawy prądu ładowania i typu akumulatora dokonywane ręcznie.

  Powyższy regulator to model standardowy – na nim chciałbym się skupić w pierwszej kolejności. Niżej przedstawiam listę dodatkowych modułów/funkcjonalności (w hierarchii ważności), w które docelowo planuję wyposażyć ten regulator (warto uwzględnić podczas projektowania wersji standardowej):

  - zapis danych (głównie chodzi o napięcie, natężenie, moc i czas) na karcie, a jeszcze lepiej - przesyłanie danych za pomocą USB albo wi-fi do komputera w celu prezentowania wykresów/danych w czasie rzeczywistym (np. podczas konkursów) – wówczas potrzebny byłby również program do tworzenia i prezentowania prostych wykresów na podstawie tych danych.
  - możliwość ładowania jednego dużego akumulatora za pomocą kilku stanowisk rowerowych (jeden regulator dysponuje kilkoma wejściami)
  - wykorzystanie do ładowania akumulatora możliwie szerokiego zakresu napięć generowanych przez prądnicę – ograniczenie start, podwyższenie sprawności systemu
  - jest grupa klientów (głównie szkoły, kluby fitness) zainteresowana modułem zliczającym wygenerowaną energię przez konkretne osoby na kartach magnetycznych
  - wyświetlacz bezprzewodowy (pozbywamy się w ten sposób przewodu łączącego regulator ładowania z wyświetlaczem – ale dojdzie nam bateria)
  - automatyczne wykrywanie pojemności akumulatora i odpowiednie dostosowywanie prądu ładowania

  Najchętniej rozliczenie za pomocą faktury Vat – ale w grę wchodzi również rachunek. Przedmiotem umowy byłoby zaprojektowanie, oprogramowanie i wykonanie działającego prototypu regulatora w wersji standardowej, jak również dostarczenie kompletu schematów, kodu źródłowego i instrukcji obsługi w języku polskim. Poza podaniem ceny za wersję standardową prosiłbym o wycenę modułów/funkcjonalności dodatkowych. Proszę również o podanie orientacyjnego czasu realizacji.
  Na początek chciałbym zlecić skonstruowanie wspomnianego prototypu – później bardzo możliwe większe zamówienia regulatorów według tego samego schematu.
  Kontakt przez priv.
  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • IGE-XAOIGE-XAO