Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset komputera po dodaniu kości pamięci

furia46 09 Maj 2013 19:19 1719 14
  • #1 09 Maj 2013 19:19
    furia46
    Poziom 9  

Witam Serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Na początku chciałbym objaśnić problem:

Zrobiłem ostatnio upgrade komputera I po zainstalowaniu wszystkich komponentów w obudowie tj. Zasilacza, Karty graficznej oraz pamięci Ram komputer się resetuje automatycznie po kilku sekundach od załączenia. Oryginalnie miałem 6GB pamięci ram (3x2GB) po wyjęciu jednej włożyłem w wolne sloty (2x4GB). Na szczęście znalazłem problem po wyjęciu tych 2 nowych kości komputer znowu załączył się normalnie. Nowe kości mają tą samą częstotliwość co poprzednie, takie same timingi oraz inne prametry I tu się nasuwa pytanie w czym tkwi problem, dlaczego system nie chce ruszyć po dodaniu tych 2 kości pamięci? Zmieniałem kości wkładałem w inne sloty wyjmowałem stare I wkładałem tylko nowe niestety problemu wciąż nie rozwiązałem. W specyfikacji płyty którą posiadam jest opisane iż mogę owe kości założyć I powinno działać. Chciałbym oddać, iż kości są fabrycznie nowe prosto ze sklepu.
    Poniżej podam specyfikacje sprzętu który posiadam:

Intel Core i5 650
    Zasilacz: OCZ ZS 650 (80 Bronze)
    Płyta główna: MS-7613
    Karta graficzna: Radeon HD 7850 od Sapphire
    Pamięć ram (Działająca 3 kości):3x Elpida EBJ21UE8BDF0-DJ-F PC3-10700 2048MB
    Pamięć ram (ta przy której po dodaniu się komputer resetuje przy starcie): Jest to Kingston 2x4GB specyfikacja tutaj: Link

Jeśli nie podałem jakichś istotnych informacji z góry przepraszam.

Pozdrawiam.

0 14
  • #2 09 Maj 2013 19:21
    zgf1
    Poziom 23  

Reset BIOSu, zworką na płycie robiłes? (odcięte zasilanie komputera)

0
  • #3 09 Maj 2013 19:27
    akajarz
    Poziom 23  

Kości 4GB w niebieskie sloty, kości 2GB w czarne sloty, reset biosu zworką i powinno pójść, chyba że kości są uszkodzone.

0
  • #5 09 Maj 2013 20:46
    furia46
    Poziom 9  

Niestety nie działa po resecie biosa (odciąłem zasilanie I wyjąłem baterie na pare minut). Po włączeniu komputer już się nieresetował, niestety monitor nie potrafił złapać sygnału I włączał się I wyłączał cały czas.

@up
    No właśnie nie działa na samych kongstonach tylko na tych starych 2GB działa.

Może upgrade biosu by pomogło?

0
  • #7 09 Maj 2013 20:59
    furia46
    Poziom 9  

Tak zrobiłem - sprawdzałem po kolei kingstony w każdym slocie I osobno niestety bez powodzenia.

0
  • #8 09 Maj 2013 21:01
    swiercm
    Moderator na urlopie...

furia46 napisał:
    Tak zrobiłem - sprawdzałem po kolei kingstony w każdym slocie I osobno niestety bez powodzenia.

Zrób test memtestem każdej kości osobno w pierwszym dostepnym slocie. Włącz program na 2 przebiegi i zdaj relację.

0
  • #9 09 Maj 2013 21:02
    Łukasz_W

Poziom 36  

Czy po obsadzeniu slotów pamięciami Kingstona buzer na płycie raportuje jakieś błędy? Buzer w ogóle wydaje jakieś dźwięki przy sprawnym PC?
    Podejrzewam, że płyta nie obłsługuje tych pamięci.

swiercm napisał:
    furia46 napisał:

Zrób test memtestem każdej kości osobno w pierwszym dostepnym slocie. Włącz program na 2 przebiegi i zdaj relację.

Jak ma wykonać test skoro platforma nie odpala na tych kościach?

Chyba, że ja czegoś nie zrozumiałem. Po jakim czasie płyta się "resetuje"?

0
  • #10 09 Maj 2013 21:05
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Wasilkowski napisał:
    Czy po obsadzeniu slotów pamięciami Kingstona buzer na płycie raportuje jakieś błędy? Buzer w ogóle wydaje jakieś dźwięki przy sprawnym PC?
    Podejrzewam, że płyta nie obłsługuje tych pamięci.
    swiercm napisał:
    furia46 napisał:

Jak ma wykonać test skoro platforma nie odpala na tych kościach?

Fakt. Nie zrozumiałem słowa "niepowodzenie".

Albo pamięci niekompatybilne albo poprostu uszkodzone.

0
  • #11 09 Maj 2013 21:09
    furia46
    Poziom 9  

a aktualizacja biosu nie wchodzi w rachubę ?

edit: aktualną wersję biosu mam 5.11 data 28/01/2010 a wersja najnowsza którą znalazłem ma oznaczenie 5.15 06/08/2010 różnica dat jest niewielka.

0
  • #13 09 Maj 2013 21:32
    furia46
    Poziom 9  

Niestety po aktualizacji biosu problem się nie zmienił. Ktoś ma jeszcze może jakiś pomysł bądź sugestie?

0
  • #15 09 Maj 2013 21:57
    furia46
    Poziom 9  

No właśnie nie dam rady odpalić memtesta z tego względu iż jak wsadziłem te kości to monitor mruga tylko I próbuje znaleźć sygnał I tak cały czas. Niestety nie mam innej platform pod ręką. Myślę, że 6GB wystarczy mi na dzień dzisiejszy, a w przyszłości jak będę zmieniać processor I płytę rozbuduję ram, a kości zwrócę do sklepu. Na szczęście jest dożywotnia gwarancja.

Serdeczne podziękowania za chęci wszystkim!

Pozdrawiam

0