Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prawdziwy rzeczywisty zasieg Bluetooth 100m

26 Lut 2005 23:59 15301 10
  • Poziom 19  
    Interesuje mnie prawdziwy rzeczywisty zasieg Bluetooth takiego naprzykład z allegro który ma zasieg 100 m Chciałbym połączyc kompy tak zeby mozna było udostepniac internet na drugi komputer kolegi mieszkamy w domkach jednorodzinnych mamy pokoje na 1 piętrze miezy domami jest wolna przestrzen od mojego pokoju do kolegi pokoju w lini prostej jest ok 60m Czy moduł bluetooth taki na USB który ma w swojej specyfikacji 100m umozliwi mi łączność ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To jest 100m ale na otwartej przestrzeni... Ja dochodzą wam przynajmniej 2 ściany więc wątpię żeby bluetooth się przebił, lepiej zastosować radiowe karty sieciowe, trochę drożej ale pewniej...
  • Poziom 24  
    :-) Witam kolegę ponownie. Wojtek to nie ten dział, post trzeba przenieść.

A odpowiedzi już Ci trochę udzieliłem. Przy 60 metrach (już zmierzyłeś czy tak optymistycznie tyle podałeś?) adaptery Bluetooth, te 100 metrowe powinny nawiązać łączność, ale nie daje za to głowy. Musisz jeszcze wziąźć pod uwagę tłumienie szyby (zespolona mociej tłumi) u Ciebie i u kolegi. I może się okazać, że te szyby znacznie ograniczą zasięg adaptera. A wystawienie adaptera Bluetooth za okno jest zbyt ryzykowne, wilgotnośc i warunki klimatyczne moga spwodować utleniaie się ścieżek, a w zimie przy minusowych temperaturach układy scalone adaptera przestana pracować.

I zauważ, że mówię tu ciągle o przypadku gdy adaptery będą się widzieć optycznie. Jeżeli będą za ścianami, to tak jak napisał Kristof10 - nikłe szanse.
  • Poziom 16  
    połączenie może i da się nawiązać, ale prędkość połączenia będzie baaaaaaardzo niewielka.
    Ja osobiście mam Bluetooth 100m przy kompie i 10m w komórce i działa przez ścianę (gruuuba płyta - bo mieszkam w bloku) no i tak z 1,5 piętra (mieszkam na 4, a bluetooth łapie tak z pomiędzy 2, a 3 piętrem). Dlatego przy dwóch urządzeniach 100m macie szanse na połączenie - ale jedyne wykorzystanie to czat :D bo wiele danych przez to nie przejdzie
  • Poziom 19  
    Interesuje mnie prawdziwy rzeczywisty zasieg Bluetooth takiego naprzykład z allegro który ma zasieg 100 m Chciałbym połączyc kompy tak zeby mozna było udostepniac internet na drugi komputer kolegi mieszkamy w domkach jednorodzinnych mamy pokoje na 1 piętrze miezy domami jest wolna przestrzen od mojego pokoju do kolegi pokoju w lini prostej jest ok 60m Czy moduł bluetooth taki na USB który ma w swojej specyfikacji 100m umozliwi mi łączność ??

Chciałbym dowiedziec sie jak ten zasieg ma sie w praktyce Mam nadzieje ze ktoś to próbował podłączyc dwa kompy za pomoca adapterów na zasięg 100m bo nie chce w ciemno kupowac.

Ps. Do jaco777 przez pomyłke umiesciłem ten post na tym forum Dzieki za rady. czyli na adapterze msi ten który masz jestes pewien ze 60 m by dał rade Zmierzyłem odległośc około 60 m To nie jest dużo no nie???
  • Poziom 19  
    posta przeniosłem do Forum siec internet siec LAN i WLAN

Zpraszam
  • Poziom 32  
    Mam adaptery Bluetooth na USB i realny zasięg w otwartej przestrzeni nie jest większy niż 20-30m. Przy istnieniu jakichkolwiek przeszkód zasięg radykalnie maleje. Może mam kiepskie urządzenia, ale wg specyfikacji Bluetooth'a zasięg jest ograniczony do 10m. Proponuję przed zakupem dokładnie wszystko sprawdzić, żeby nie było rozczarowań.
  • Poziom 24  
    Oj Wojtek, troszkę zamieszałeś. Ten post w którym piszemy już został przeniesiony gdzie trzeba (następnym razem użyj pzycisk Raportuj i poproś o przeniesienie) a post który zacząłeś na nowo, pewnie zaraz zostanie dołączony do tego. Poczytaj Regulamin.

A powracając do tematu: zajżyj pod te linki
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic256474.html
    http://www.telefon.pl/modules.php?name=_News&file=article&sid=1973
    http://www.usbwifi.orcon.net.nz/

Jeżeli Wasze adaptery będą widzieć się optycznie to jest szansa, że łączność zostanie nawiązana. A jeżeli zastosujecie "patenty" z tych stron co Ci podałem i zauważycie znaczne różnice to mi o tym napisz.
  • Poziom 19  
    piszecie ze sie przez sciany nie przebije ale Grzesiek1711 napisał ze udało mu sie nawiączac łączność tylko malo bo to była łączność telefonu i adaptera USB A telefon ma zasięg 10m Ciągle nie mam praktycznej odpowiedzi kazdy tylko przypuszcza ze nie pójdzie Ale przeciez to są fale radiowe a nie podczerwien która musi sie widziec Czytałem na allegro o adapterze Msi ze w wolneej przestrzeni zasieg moze byc wiekszy niz podany w specyfikacji czytałem równiez posta jak ktoś napisał że telefony s55 widziały sie na odległości 15 m to właśnie by to potwierdzało
    tu link do tego posta

http://lanforum.net/viewtopic.php?t=6480

tylko czy znajdzie sie taka osoba która wypróbowała zasieg adapterów USB te linki co podał jaco777 to coś ciekawego Wiadomo że siatka metalowa działa na fale jak lustro Wykorzystujemy to przy antenie odbiorczej TV To mozna wykorzystac w naszym adapterze USB i wysłac naszą energie w jednym kierunku a przecież po co wysyłac energie we wszystkie kierunki Jezeli ktos ma jakąś starą antene a konkretnie tą siatke Reflektor to nich spróbuje Położy telefon za siatke zeby odbijała fale i sprawdzi czy zwiększy sie zasieg takiego telefonu z adapterem sam bym to wypróbował ale nie mam adapterów tutaj samo teoretyzowanie nic nam nie da poprostu trzeba to sprawdzic w praktyce A WIEC DO DZIEŁA !!!

Ps. Tylko nie zapomnijcie podzielic sie swoimi doświadczeniami
  • Poziom 29  
    Ja sie dolacze do pytania :) tylko,ze ja chcialbym kupic palmtopa,zebym mogl miec internet w hamaku ;) Mam laptopa,ale modem usb wiec kabli nie bede ciagal.Mam tez wbudowane wi-fi w laptopie,ale jak patrzylem to cena wi-fi do palmtopa to jakies 250 pln :( wiec poki co chcialbym zakupic bluetooth na usb do laptopa i udostepniac internet.Pozniej kupil bym sobie karte wi-fi.Chce od razu zaznaczyc,ze nie zalezy mi na predkosci.Uzywal bym go do sprawdzania poczty,czytania postow na elektrodzie :) gg,itp.
  • Poziom 24