Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagrywanie programów TV na komputer

110 27 Feb 2005 08:18 10448 16
    110
    Level 11  
    Witam, mam pytanie czy można nagrywać programy z cyfrowego tunera satelitarnego bezpośrednio na komputer. Tuner posiada złącze RS232 , a w kompie nie posiadam karty telewizyjnej. Jeżeli tak to może ktoś opisać, przez jaki kabel, i w jaki sposób. Pozdrawiam
    Max_Maximus
    Level 19  
    Niestety nie ma takiej możliwości....RS w tunerze służy wyłacznie do jego upgradu....
    Manix
    Level 24  
    Po RS-ie się nie da (napisz jaki masz tuner) w rachubę wchodzi SCSI lub USB. W innym przypadku pozostaje odpowiednia karta TV.
    110
    Level 11  
    Dzięki za odpowiedź mam Fergusona 2818 ostatni model , ale tam chyba nic więcej nie ma, pozostaje tylko karta telewizyjna Pozdrawiam
    halif
    Level 26  
    Manix wrote:
    Po RS-ie się nie da (napisz jaki masz tuner) w rachubę wchodzi SCSI lub USB. W innym przypadku pozostaje odpowiednia karta TV.

Pozwole sobie stwierdzic, ze gadasz głupoty :) Nie znam urzadzen zewnętrznych, które umozliwilyby transmisje po SCSI, a nawet z kamer DV nie zalecają kopiowania po USB, bo to zbyt wolny interfejs, zalecany jest FireWire.

A wracając do pytania kol 110 to masz jeszcze drugą możliwosć. Jeżeli masz dostęp do kamery cyfrowej to możesz np. w nowych modelach Sony podłączyc do tunera i kamere po Fire-wire do komputera i w ten sposób przechwytywac obraz. No albo karta TV. Inaczej niestety sie nie da...

Pozdrawiam - Tom
    misio72
    Level 21  
    Mozesz kupic karte wideo koszt ok. 350zl i bedziesz
    mogl nagrywac dowoli karty tv nie polecam slaba rozdzielczosc
    halif
    Level 26  
    misio72 wrote:
    Mozesz kupic karte wideo koszt ok. 350zl i bedziesz
    mogl nagrywac dowoli karty tv nie polecam slaba rozdzielczosc

Za te pieniadze to możesz kupić sobie tuner DVB na PCI i od razu nagrywać na dysk...
    lechoo
    Level 39  
    Jak napisał przedmówca - do nagrywania z TVSAT jedynie karta DVB (koszt 200-250zł) ma sens.
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    halif wrote:
    Manix wrote:

Pozwole sobie stwierdzic, ze gadasz głupoty :) Nie znam urzadzen zewnętrznych, które umozliwilyby transmisje po SCSI, a nawet z kamer DV nie zalecają kopiowania po USB, bo to zbyt wolny interfejs, zalecany jest FireWire.

Kolego a teraz ja pozwole sobie stwierdzić. że Ty gadasz głupoty!

Przykład urządzenia z SCSI: NOKIA D-Box1

Nagrywac także można gdy tuner ma kartę sieciową (LAN)
    Manix
    Level 24  
    Dokładnie!! Niektórzy widzieli raptem 2 tunery na oczy i uważają,że mają pojęcie o TV sat... Ja już 10 lat łączę teorię z praktyką i muszę 5 razy się zastanowic i wybadać temat zanim stwierdzę, że ktoś gada glupoty.
    halif
    Level 26  
    Przeciez kol 110 napisał, że ma tuner z RS-232. Czyli pewnie jakis Philips, albo cos takiego... W tym przypadku pozostaje tylko tuner TV lub zamiast tunera satelitarnego tuner na karcie DV-B.

A teraz aby uciąć nasze dywagacje. Oddaje honor Młykowi. Nie przejżałem wszystkich tunerów. Teraz rzuciłem okiem na D-box-y. Ok - można po LAN, ale co do SCSI to nie jestem pewien. Wiem, ze maja one interfejs scsi, ale nie bardzo wiem, czy istnieje oprogramowanie, które umożliwiałoby przechwytywanie obrazy po tym interfejsie...

Wybacz Mr Młynek inaczej zrozumialem zamysł Manixa. On sugerowal interfejsy USB, albo SCSI. Teoretycznie da sie, ale nie wiem czy jest to możliwe w praktyce. Jak dla mnie USB zbyt wolny, a SCSI nieoprogramowany...
    Co do zgrywania po LANie na D-boxie, to jest i ma się dobrze - jak widze na forach...

Pozdr - Tom
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    halif wrote:

A teraz aby uciąć nasze dywagacje. Oddaje honor Młykowi. Nie przejżałem wszystkich tunerów. Teraz rzuciłem okiem na D-box-y. Ok - można po LAN, ale co do SCSI to nie jestem pewien. Wiem, ze maja one interfejs scsi, ale nie bardzo wiem, czy istnieje oprogramowanie, które umożliwiałoby przechwytywanie obrazy po tym interfejsie...

Wybacz Mr Młynek inaczej zrozumialem zamysł Manixa. On sugerowal interfejsy USB, albo SCSI. Teoretycznie da się, ale nie wiem czy jest to możliwe w praktyce.

Jest to możliwe można podłączyć HDD, kompa internet z satelity itp...

Poczytaj sobie tutaj ;) http://forum.etv-bis.com/index.php?showforum=7
    halif
    Level 26  
    No i masz rozwiązanie. Jak 110 ma D-boxa to faktycznie tylko sie cieszyć (i SCSI :P i LAN). Jak nie ma to musi urzadzenie zewn. karta TV, tuner SAT - DV-B, albo przez kamere cyfrową.
    Tak btw to nawet nie sadzilem ze D-box ma takie mozliwosci... Kupujac drugi tuner na pewno sie nad nim zastanowie...

Nie wiem czy jeszze cos w tym wątrku można napisać "konstruktywnego" :)
    Pozdr - Tom
    -MŁYNEK-
    Level 24  
    halif wrote:
    Jak 110 ma D-boxa to faktycznie tylko się cieszyć (i SCSI :P i LAN)

No nie dokońca bo D-box1 ma SCSI a nie posiada LAN, D-box2 ma LAN ale nie ma SCSI!!! Czytaj uważnie ;)
    Bonifacy
    Level 23  
    No własnie kolega @halif nie czyta uwaznie i z tąd jego kłopoty
    Quote:
    Czyli pewnie jakis Philips, albo cos takiego...

a wyżej
    Quote:
    mam Fergusona 2818

poza tym
    Quote:
    Jak dla mnie USB zbyt wolny

a jak dla MPEG-2 i dla tej rozdzielczości nie jest ono zawolne.
    Manix
    Level 24  
    Reasumując temat można uznać za zamknięty.
    110
    Level 11  
    Dziękuję za zainteresowanie siętematem, rzeczywiście prościej było kupić kartę tv sat i teraz można nagrywać.Temat uważam zazamknięty