Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka Klimatyzacji Passat b5 97r.

gruby213 09 Maj 2013 22:08 4497 6
  • #1 09 Maj 2013 22:08
    gruby213
    Poziom 14  

Witam
    mój problem jest tego typu, że Strasznie mi świergoliło po załączeniu klimy. Rozebrałem cały przód zeby się dostać , rolka napinająca pasek miała luz więc ją wymieniłem , łożysko sprzęgiełka było ok wiec postawiłem na sprężarkę. Wykręciłem ją spuszczając przy tym czynniki chłodzące pojechałem po nową sprężarkę, zamontowałem w samochodzie podłączyłem kabelek jednopinowy od sprężarki oraz wentylator, odpaliłem samochód bez osprzętów żeby sprawdzić czy chodzi i sprawa jest taka że pasek chodzi koło napędowe tez ale po wciśnięciu tryby Auto klima nie nie załącza tzn sprężarka nie kręci środkiem ( na początku klimatronik mruga więc nie ma czynnika) nie wiem o co chodzi powinna się załączyc po przejsciu z trybu eccon na Auto i silnik powinien dostać obciążenie? .Postanowiłem Założyć starą czyli ta sama metoda jak wyżej odpalam sprzęgiełko z paskiem klinowym chodzi i o dziwo środek tez ? Nawet w trybie eccon po odpaleniu chodzi koło wewnętrzne i zewnętrzne . Więc na to wychodzi ze sprężarka juz odpala razem z silnikiem a wcześniej chyba tak nie było dodam tyle że nie słyszę żadnego świergolenia itp bez hałasów.Z reszta nie wiem proszę mnie oświecić. Przed tym całym majsterkowaniem było tak ,że samochód odpalał było pstrykniećie jakby elektromagnesu i dostawała obciążenie .Prosze o pomoc i pozdrawiam.
    Silnik 1.8T Sprężarka Zexel.

0 6
  • #2 09 Maj 2013 22:21
    T5
    Moderator Samochody

gruby213 napisał:
    ( na początku klimatronik mruga więc nie ma czynnika) nie wiem o co chodzi powinna się załączyc po przejsciu z trybu eccon na Auto
    A niby jak jak nie ma czynnika.Najpierw napełnić , później sprawdzać.

0
  • #3 09 Maj 2013 22:32
    gruby213
    Poziom 14  

tzn, że jak ? Sprężarka i wentylator się nie załączy dopóki nie nabije czynnika? tzn ze będzie chodzić na sprzęgiełku a środka nie ruszy? Chcę to wiedzieć dokładnie zanim zacznę pół-dniowe składanie samochodu i przejazd do nabicia?

0
  • #4 09 Maj 2013 22:42
    T5
    Moderator Samochody

gruby213 napisał:
    Sprężarka i wentylator się nie załączy dopóki nie nabije czynnika? tzn ze będzie chodzić na sprzęgiełku a środka nie ruszy?
    Bingo.
    gruby213 napisał:
    Chcę to wiedzieć dokładnie zanim zacznę pół-dniowe składanie samochodu i przejazd do nabicia?
    To się składa w pół godzinki z kawą i fajeczką.

0
  • #5 09 Maj 2013 22:45
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

gruby213 napisał:
    Wykręciłem ją spuszczając przy tym czynniki chłodzące

W powietrze.... Przyroda się ucieszy, nabijacz klimy też bo układ pusty = więcej skasuje :D

gruby213 napisał:
    Sprężarka i wentylator się nie załączy dopóki nie nabije czynnika?

Może by się tak douczyć przed wkładaniem łapek nie tam gdzie trzeba?

0
  • #6 09 Maj 2013 23:00
    gruby213
    Poziom 14  

A ile mnie wyniesie teraz pełne nabicie klimatyzacji?

0
  • #7 09 Maj 2013 23:30
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

W serwisie X zł. U mechanika Y zł. A pan Kazio ci z butli naleje za trzy dychy i flaszkę.

0