Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy silnik Briggs Stratton 450 series niskie oraz falujące obroty

Łukasz K 09 Maj 2013 22:59 30363 10
  • #1 09 Maj 2013 22:59
    Łukasz K
    Poziom 17  

Witam kolegów. Ponieważ mój stary silnik Briggs Stratton 450 serier 3,KM miał krzywy wał i naprawa była nieopłacalna kupiłem sobie nowy silnik taki sam. Różnica jest w regulatorze stary miał 3 sprężyny a nowy jedną sprężynę i ręczną regulację obrotów. Zamontowałem do kosiarki zalałem nowy olej świeżą benzynę i za 4, 5 razem odpaliłem. Zauważyłem że obroty kosiarki są zbyt niskie. Są na tyle niskie że nie koszą całkowicie trawy tylko zostawia za sobą kępki. Nóż nowiuteńki. Ponadto obroty falują. Regulator cały czas rusza przepustnicą w jedną i drugą stronę. Silnik reaguję na przestawienie dzwigni naciągającej sprężynę, obroty wtedy rosną ale tylko trochę. (za mało) . Gdy palcem przesuwam przepustnicę to silnik ładnie się rozkręca do wysokich obrotów i nadąża za palcem. Po za tym purcha z tłumika co 5-10 sekund. Nie mam gwarancji, silnik nowy. Panowie jak go wyregulować? Wydałem już tyle kasy i nadal nie mam kosiarki. Pomocy bo trawę za tydzien trzeba bedzie kosic kosą.

5 10
  • #2 10 Maj 2013 06:39
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Maj 2013 07:45
    Łukasz K
    Poziom 17  

Zapomniałem dodac że po 30 minutowej pracy (to całkowita ilośc czasu jaka silnik w swoim zyciu wypracował) filtr powietrza został zalany olejem do tego stopnia że można go wyżymać.

p.s. Zdjęcie cięgna dzisiaj wieczorem

3
  • #4 10 Maj 2013 07:59
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 10 Maj 2013 10:45
    Łukasz K
    Poziom 17  

Nie na pewno nie. Już raz zalałem w ten sposób kosiarke olejem i teraz uważam żeby nie przechylać.

2
  • #6 10 Maj 2013 21:05
    Łukasz K
    Poziom 17  

Na zdjęciu oryginalne podłączenie sprężyny. Dzisiaj koniec sprężyny zapiąłem do tego druta łączącego dwie dźwignie. Obroty wzrosły. Ale to jest wymuszenie pracy a ja muszę się pozbyć problemu żeby silnik pracował tak jak powinien a nie na wymuszonych obrotach.

Nowy silnik Briggs Stratton 450 series niskie oraz falujące obroty

3
  • #8 10 Maj 2013 21:26
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 10 Maj 2013 21:56
    Łukasz K
    Poziom 17  

Wielkie dzięki. Odegne te blaszkę. Ale to załatwi sprawę? Nie wiem czy efekt bedzie zadowalający bo dzisiaj jak zaczepiłem za ten drut to naciąg był o wiele większy i dopiero dało się kosic i kosiarka zaczeła zbierac trawę. A dlaczego on tak purka czasami, tak ma być? I jeszcze jedno czy nowo zakupiony nóż trzeba ostrzyć?

1
  • #10 11 Maj 2013 09:17
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 12 Maj 2013 07:09
    zbynio1983
    Poziom 8  

Jeszcze jedno, ze zdjęcia mi wyglada, że ten model gaźnika przystosowany jest do pracy z linką regulacji obrotów- chodzi mi o tą dolną blaszkę z dziurkami połączoną z główną blaszką cięgnem.
    Widzę że jest nie podłączona. Pewnie pochodzi z kosiarki w której była taka regulacja. Co prawda regulacja obrotów jest nie wielka ale może być dla Ciebie zadowalająca. Spróbuj ręcznie poruszać tą dolną blaszką. Acha jeśli już podwyższyłeś obroty przez odgięcie blaszki, to ruszając tym cięgnem możesz je podnieść powyżej obrotów nominalnych silnika.

2