Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pad PC - Pad PC jako DualShock 2

grzenio_l 10 Maj 2013 00:25 1740 2
  • #1 10 Maj 2013 00:25
    grzenio_l
    Poziom 9  

Witam. Mam następujący problem. Posiadam oryginalnego pada od PS2 (DualShock 2) oraz taką przejściówkę do PC:
    Pad PC - Pad PC jako DualShock 2
    Problem jest następujący. Mianowicie po podłączeniu pada do PC wszystko ładnie z nim działa, w żadnej grze nie ma z nim problemów. Jednak trochę denerwuje mnie, że zamiast klawisze wyświetlać się jako np. "X", "O", "L1", "R2" itp. to wyświetlają się jako "Przycisk 1", "Przycisk 2", "Przycisk 7", "Przycisk 9" itp. Częściowo rozwiązałem problem programem "x360ce", który jest emulatorem pada od XBOX'a. No ale jednak jest to emulator trochę innego pada, i przyciski "X" i "O" są wyświetlane jako "A" i "B". I teraz pytanie, czy da się jakoś rozwiązać ten problem, żeby pad od PS2 był widziany jako prawdziwy pad od PS2? Czy jest może jakiś program do emulacji pada z PS2, albo czy da się podmienić w tym programie "x360ce" grafiki przycisków i wrzucić grafiki z PS2?

0 2
  • #2 10 Maj 2013 23:39
    anmedia
    Poziom 39  

grzenio_l napisał:
    I teraz pytanie, czy da się jakoś rozwiązać ten problem, żeby pad od PS2 był widziany jako prawdziwy pad od PS2?

Jedynie programowo.
    grzenio_l napisał:
    albo czy da się podmienić w tym programie "x360ce" grafiki przycisków i wrzucić grafiki z PS2?

Z zalozenia taka grafika wbudowana jest w program. Mozesz pokusic sie o przegladniecie zawartosci folderow z programu i jesli bedziesz mial szczescie i grafika bedzie sie w nim znajdowala jako plik graficzny to wystarczy go jedynie podmienic.

Mam dzojstik PS/PC ktory ma dwa wyjscia. Jendo do PS a drugie do PC. W opcjach rowniez masz "Przycisk1" - "Przycisk10"

0
  • #3 12 Maj 2013 23:56
    grzenio_l
    Poziom 9  

Aha. No właśnie nie za bardzo znalazłem tam jakiś plik graficzny, bo ten program to tylko jeden plik. Podejrzewam, że może to być też wina tego, iż te grafiki po prostu "wbudowane" są w Windowsa, gdyż zarówno XBOX jak i Windows jest stworzony przez Microsoft, także może być z tym niestety ciężko.

0