Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Ace - Jak włączyć download mode

10 Maj 2013 00:45 19395 20
  • Poziom 8  
    Witam.
    W moim Ace nie mogę znaleźć trybu Download nawet gdy uruchamiam telefon wg. wskazówek (vol. down+home+power). Przyciski są sprawne, a soft z play. Chce zmienić softa, ponieważ mam kłopot z funkcjami telefonu, a programy zawieszają się po włączeniu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    jTag poszukaj na forum był schemat jak go zrobić
  • Poziom 38  
    ptq1 napisał:
    uruchamiam telefon wg. wskazówek (vol. down+home+power)

1. Wyłączamy telefon
    2. Zdejmujemy tylną klapkę
    3. Trzymając środkowy dolny przycisk wciskamy przycisk załączenia telefonu aż ukazuje się widok menu jak z konsoli w linukxie
    4. Przyciskami ciszej/głośniej wybieramy dwie opcje:
    - wipe data/factory reset i klik na OK, dolny przycisk
    - wipe cache partition i klik na OK, dolny przycisk
    5. Wyciągamy i wsadzamy baterię

Po tym robisz to co napisałeś wyżej.
  • Poziom 38  
    Podałeś instrukcję na hard reset a nie na wejście w download. Musisz zrobić lub zakupić wtyczkę chyba z rezystancja ok. 530k i wtedy z jej pomocą wejdzie w download bez problemu.
  • Poziom 38  
    sm233 napisał:
    Podałeś instrukcję na hard reset a nie na wejście w download.

Wiem, dlatego na końcu napisałem to że po tym ma zrobić to co robił a co mu się wcześniej nie udawało.

sm233 napisał:
    Musisz zrobić lub zakupić wtyczkę chyba z rezystancja ok. 530k i wtedy z jej pomocą wejdzie w download bez problemu.

Eeee tam, bajki kolego piszesz.
    Mam ACE z Play w którym oryginalnie był 2.2.1 Froyo.
    Obecnie mam ostatni niebrandowany 2.3.6, a po drodze było ich jeszcze kilka :D
  • Poziom 28  
    @up

To że tobie działa download mode to masz szczęście bo duża część Samsungów ma go zablokowanego i odpala się wpięciem wtyczki która ma zwarte dwa piny odpowiednim rezystorem.
  • Poziom 38  
    axelakis napisał:

Mam ACE z Play w którym oryginalnie był 2.2.1 Froyo.
    Obecnie mam ostatni niebrandowany 2.3.6, a po drodze było ich jeszcze kilka :D

Nie wiem czy "siedzisz" w telefonach tak dużo jak spora część tego forum ale niektóre samsungi nie wchodzą w download poprzez kombinację klawiszy. Dopiero po odpaleniu download poprzez wtyczkę, wgraniu nowego softu potem już normalnie kombinacja klawiszy śmiga. Ewentualnie można download odpalić poprzez konsolę ale szybciej wlutować jeden rezystor w pustą wtyczkę.
  • Poziom 38  
    nemo333 napisał:
    duża część Samsungów ma go zablokowanego

sm233 napisał:
    niektóre samsungi nie wchodzą w download poprzez kombinację klawiszy.

Panowie :!: Temat dotyczy Samsung GT-S5830 Galaxy Ace, a nie "innych" Samsungów.

Nie siedzę głęboko w telefonach tak jak większość ludzi w tym temacie bo ten temat zbytnio mnie nie interesuje ale co do tego modelu to piszę to co wiem.
    W domu (rodzina) mam trzy root'owane ACE plus dwa od znajomych w których też aktualizowałem Androidy.
    Co do innych modeli Samsungów nie wypowiadam się.
    Tyle z mojej strony :D

Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    Miałem może z 50 sztuk s5830 na softy i tylko 1 sztuka nie wchodziła w download poprzez klawisze. Są sztuki które tak mają i po to jest sprytna wtyczka która szybciutko rozwiązuje kłopot. Jeśli nie masz takiej to podejdź do serwisu pewnie pomogą.
  • Poziom 38  
    Koledzy, a jak jest w Galaxy S II bo zamierzam się przesiąść z ACE :?:
    Też takie problemy :?:
  • Poziom 38  
    W każdym modelu zdarzają się takie pojedyncze sztuki.
  • Poziom 12  
    Co wy tutaj wypisujecie czy ktoś z was kiegyś zmieniał androida w SG Ace? bo chyba nie a ja robiłem to wielokrotnie jak go dostałem miałem androida 2.3.3 a jak zakończyłem z nim kariere to miałem 4.0 ICS więc nie mówcie mi że się nie da albo coś. A więc tak w SG Ace jest tryb download nie trzeba mieć żadnych tranzystorów ani żadnych innych dodatków wystarczy:
    -Telefon
    -karta SD
    -kabel USB-Micro USB
    a następnie musissz zrotować telefon Link wgrać ClockworkMod v.5.0.2.6 Link i znaleźć sobię androida do wgrania tutaj Link polecam się na przyszłośc w sprawach androida :)
  • Poziom 38  
    patrykik napisał:
    Co wy tutaj wypisujecie czy ktoś z was kiegyś zmieniał androida w SG Ace?
    Nie, nigdy. Tylko Ty to robiłeś ;)

Nie trzeba root'ować ACE żeby wgrać Androida.
    Wystarczy Odin, Cooper i Android
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam USB JIG i samsunga ace. Po włożeniu do tel USB JIG włącza się tryb reset, wip cache ..., natomiast nie chce włączyć się tryb download. Tel nie da się włączyć. Co można zrobić aby wgrać jakieś oprogramowanie uruchomić tel?

Z góry dziękuję za odp.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Radzę poczytać o możliwościach ADB. Podpowiem jedno : adb reboot download . Więcej wiadomości znajdziecie w internecie ( żadna wtyczka nie jest potrzebna ).
  • Poziom 10  
    Tylko jeden problem jest. Telefon nie uruchamia się w ogóle. Tylko wchodzi tryb system recovery utility.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No to tylko urządzenie JTAG może pomóc.
  • Poziom 38  
    Próbowałeś kciukiem lewej dłoni trzymać klawisz ściszania, kciukiem prawej dłoni klawisz środkowy, palcem wskazującym prawej dłoni wcisnąć klawisz włączenia :?:
    Tak wchodzimy w Downloading

Masz ACE GT-S5830 czy GT-S5830i bo o ile pamiętam jest różnica w kombinacji wciskania.
  • Poziom 10  
    s5830i mam. robiłem tak i nic z tego.
  • Poziom 38  
    W S5830i robi się inaczej.
    Teraz nie pamiętam bo wgrywałem nowego Androida do S5830i w maju i już mi wywietrzała kombinacja.
    Wszystko jest inne niż do S5830 czyli inny Android (instalowałem GT-S5830I_XEH_S5830iXXMC1_S5830iOXXLL1_S5830iXXMB2), Odin (zalecany Odin3-v1.85) i kombinacja klawiszy.

Znalazłem :) -> Tryb download to kombinacja -> VOL UP + VOL DOWN + POWER

Do S5830 to kombinacja -> VOL DOWN + HOME + POWER
  • Poziom 10  
    Dziękuje za tak szybką pomoc. Pomogło z jak najlepszym skutkiem :)