Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG IPS237L-BN - Nie potrafi wyświetlić jednolitego koloru

10 Maj 2013 06:54 2958 5
  • Poziom 12  
    Witam

Parę dni temu zakupiłem LG IPS237L-BN. Podświetlenie jest ok, ale jest inny problem który sprawia, że mam ochotę ekranem rzucić o ścianę.

Matryca zastosowana w monitorze ma problemy z wyświetlaniem jednolitego koloru ;/ Pojawiają się pionowe linie - coś jak sub-piksele. Co ciekawsze dotyczy to wybranych barw i ich odcieni z naciskiem na kolor niebieski. Problem występuje do połowy matrycy licząc od górnej krawędzi monitora. Na drugiej połowie jest w porządku.

Wygląda to dokładnie tak:
    LG IPS237L-BN - Nie potrafi wyświetlić jednolitego koloru

Obrazek znalazłem na innym forum, ale sprawa dotyczyła poprzedniej generacji monitora.
    http://hardforum.com/showthread.php?t=1746125

Problem występuje na różnych kartach graficznych, przy różnych ustawieniach ekranu.

Macie jakieś pomysły co z tym można zrobić ? Naprawdę nie mam pomysłu co z nim robić - miałem ekran LG 17 '' TN z 2005 roku i był ok, a to coś ... brak słów ;/

Pozdrawiam, DelphiX[/img]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Parę dni temu zakupiłem LG IPS237L-BN.

Oddaj tam ,gdzie go zakupiłeś.
    Gwarancja czy zakup z "wolnej ręki, "nocny sklep" (*tutaj będzie problem)?
  • Poziom 12  
    Nie ma żadnego problemu, tylko kurczę mieć takiego pecha ;/
    @lisek - orientacyjnie to będzie coś ze sterownikiem matrycy ?
  • Poziom 10  
    Kolego aby usunąć tą usterkę wejdz w menu i wyłącz tryb demo.Jeśli tej funkcji nie znajdziesz to wybiesz opcję factory reset(menu w j.angielskim)lub jeśli masz menu ustawione polskie to w ustawieniach wybierz ustawienia fabryczne.W ten sposób monitor przywróci ustawienia domyślne.Ten objaw to nie jest usterka.Wynika to z tego,że monitor został pozostawiony w trybie sklepowym.
  • Poziom 12  
    @waldisvc
    Bez hec ;D Problem można zminimalizować ustawiając częstotliwość odświeżania na 50 Hz i obniżając nasycenie błękitu w OSD o parę punktów. Ale obraz traci wówczas jakość.

Po podłączeniu przez VGA jest już zupełna kaszana czyli efekt występuje na całym ekranie.
    Kable są dobrej jakości i posiadają filtry ferrytowe

http://www.morele.net/kabel-impuls-pc-hdmi-hdmi-v1-4-1-8m-gold-ferrit-folia-373069/
  • Poziom 12  
    Dziękuje za pomoc :) Problem został rozwiązany - oddałem ten model monitora ponieważ okazuję się że to siatka matrycy i każda sztuka tak ma. Polecam za to LG M2352 - jest jak najbardziej ok ;)