Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup laptopa prosze o pomoc, 3000 zł, 13, 14 , 15 cali, lekki, z DVD

10 Maj 2013 09:26 2799 12
  • Poziom 7  
    Witajcie!

Potrzebuje kupić laptopa (pierwszego w życiu wiec nie mam doświadczeń własnych) do pracy. Praca polegać beędzie na archiwizowaniu zdjęć, zdjęć RTG, przetwarzaniu i archiwizowaniu obrazów tomografii komputerowej.
    Do tego filmy, muzyka, internet, word itp gry na ostatnim miejscu jeśli w ogóle.

wymagania:
    - dobra matowa patryca
    - Napęd optyczny
    - wielkość 13,14 ostateczni 15 cali
    - masa jak najmniej będę go głównie nosił/woził ale nie mam ochoty dźwigać i mieć kolejnej torby, wiec wole mały w etui które schowam do torby którą i tak nosze
    -dysk 500 minimum, może 7200 obr(warto?), może hybryda z ssd pod system ?
    -cena do 3000
    -porządne wykonanie, wole unikać plastiku, i powierzchni które łatwo się brudzą, i tych na których widać każdy palec

Już trochę po sklepach chodziłem, na allegro patrzyłem, ale nie umiem podjąć decyzji bo się nie znam.
    Patrzyłem na
    Dell 14z, vostro, Latitude
    Sony vaio s13 taki biały
    Kolega doradza mi lenovo y580, albo z580 bo mówi ze za takie pieniądze mogę mieć dużo lepszy sprzęt niż te co podałem wyżej.(tylko wydaje mi się ze do moich potrzeb chyba nie są lepsze?)
    Ten sam kolega odradza mi samsungi za słaba jakość o ile pamiętam. Odradza również HP bo dwóm jego kolegom się spaliły. Ja osobiście nie mam żadnych uprzedzeń wiec jestem otwarty.

Może być używany.
    Najchętniej kupie na firme

To chyba wszystko. Będę wdzięczny za wskazówki.

Może być używany.
  • Poziom 29  
    Kolega Ci doradza Laptopy do gier a nie do pracy. Ty potrzebujesz czegoś solidnego.
    Co do HP i Samsunga to też bzdury. Seria Pavilion HP była wadliwa ale np. ProBooki to inna bajka.

Nie napisałeś czy z systemem?

Myślę że dla Ciebie odpowiedni będzie np. taki Dell:
    http://www.x-kom.pl/p/80965-notebook-laptop-1...182722&token=34f5c727ca4247788f0710d80b561356
    Matowa matryca, dysk 7200 obr na plus na pewno gwarancja NBD.

Może takie Lenovo Cię zainteresuje:
    http://www.x-kom.pl/p/126887-notebook-laptop-...182722&token=34f5c727ca4247788f0710d80b561356
    Również matowa matryca na plus na pewno bateria.

No i jeszcze wspomniany przeze mnie ProBook:
    http://www.x-kom.pl/p/123124-notebook-laptop-...book-4340s-i5-3230m-4gb-500-dvd-rw-win8p.html
  • Poziom 29  
    Jest ok, tylko chciałeś coś mniejszego i lżejszego. Więc nie wiem po co szukałem 13".
  • Poziom 7  
    Twoje propozycje sa bardzo ok ale znalazłem cos takiego,wiec chcialem zapytac. Podoba mi sie to full hd tylko nie wiem czy jest to użyteczne.
    Tak jak napisalem moze byc i 15 cali bo z tego co juz sie zorientowałem za podobne pieniądze mozma kupic duzo lepsxej jakosci 15 niz 13
  • Poziom 7  
    Bylem dzis w sklepie i widzialem dell 15r fhd i bylo calkiem spoko, ustawinia domyslne to 125% wielkosci czcionki przy 100% faktyczne wszystko jest bardzo male. Patrzylem tylko na pulpit i generalnie win 8 internetu tam nie mieli.

Jesli chodzi hd+ to sa 14 della troche tansze od tego co podales ale to pewnie wyjdzie na to samo co 15,6 z fhd
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Nitrolukas napisał:
    Witajcie!

Potrzebuje kupić laptopa (pierwszego w życiu wiec nie mam doświadczeń własnych) do pracy. Praca polegać beędzie na archiwizowaniu zdjęć, zdjęć RTG, przetwarzaniu i archiwizowaniu obrazów tomografii komputerowej.
    Do tego filmy, muzyka, internet, word itp gry na ostatnim miejscu jeśli w ogóle.

wymagania:
    - dobra matowa patryca
    - Napęd optyczny
    - wielkość 13,14 ostateczni 15 cali
    - masa jak najmniej będę go głównie nosił/woził ale nie mam ochoty dźwigać i mieć kolejnej torby, wiec wole mały w etui które schowam do torby którą i tak nosze
    -dysk 500 minimum, może 7200 obr(warto?), może hybryda z ssd pod system ?
    -cena do 3000
    -porządne wykonanie, wole unikać plastiku, i powierzchni które łatwo się brudzą, i tych na których widać każdy palec

Już trochę po sklepach chodziłem, na allegro patrzyłem, ale nie umiem podjąć decyzji bo się nie znam.
    Patrzyłem na
    Dell 14z, vostro, Latitude
    Sony vaio s13 taki biały
    Kolega doradza mi lenovo y580, albo z580 bo mówi ze za takie pieniądze mogę mieć dużo lepszy sprzęt niż te co podałem wyżej.(tylko wydaje mi się ze do moich potrzeb chyba nie są lepsze?)
    Ten sam kolega odradza mi samsungi za słaba jakość o ile pamiętam. Odradza również HP bo dwóm jego kolegom się spaliły. Ja osobiście nie mam żadnych uprzedzeń wiec jestem otwarty.

Może być używany.

To chyba wszystko. Będę wdzięczny za wskazówki.

Może być używany.
    Samsung to zło, HP Pavilion strasznie się grzeją. W Sony przepłacasz za ,,Sony" na obudowie.
    Rozważ te laptopy:
    http://www.x-kom.pl/p/124197-ultrabook-15-6-asus-s56cm-xo232-8-i5-3317u-8gb-50024-dvd-rw.html
    http://www.x-kom.pl/p/121375-notebook-laptop-...540s-i5-2450m-8gb-750-dvd-rw-7hp64xtorba.html
    http://www.x-kom.pl/p/80981-notebook-laptop-1...tro-3560-i5-3210m-8gb-500-dvd-rw-srebrny.html
  • Poziom 7  
    dell do mnie mowi.. podobaja mi sie z wygladu i wydaja sie byc solidne, nie wiem jak z bebechami ale czesto maja 3 lata gw wiec powinno byc chyba ok..
    na allegro jest sporo dell'i z outlet uk warto takich szukac?bo oznaczone sa jako nowe

widzialem tez 15 fullhd w dobrej cenie, ale nie wiem czy dobrze sie tego uzywa..hd+ sa raczej drogie...
  • Poziom 7  
    wyrobekj napisał:
    Ja noszę laptopa w plecaku na plecach. Mam i 12-to calowego x61 jak i 14-to calowego T61. I z tych dwóch używam T61 bo ma duży ekran. Nie umiałam nigdy pracować na laptopie 12-to calowym. Pomijając mniejszą klawiaturę, ekran jest za mały.
    Jeżeli laptop ma być do pracy to polecam Lenovo serię Thinkpad, jakkolwiek sugeruję obejrzenie heatsinka czy ma porządne chłodzenie czy też jedną rureckę. Do niedawna Thinkpady miały hojne heastinki z dwoma rurkami i solidnym radiatorem przy wentylatorze (i mam nadzieję że to się nie zmieniło). Grać się na tych laptopach w ambitne gry nie da ale są relatywnie lekkie, wytrzymałe i nie hałasuje im wentylator.
    Ale to może tylko ja, bo mam wrażliwy słuch i nie jestem w stanie znieść stałej pracy wentylatora.
    Jeżeli laptop ma być do gier to proponuję Asusy z serii gamer's republic z porządnym chłodzeniem - osobne chłodzenie na kartę grafiki a osobne na procesor. To są laptopy ciężkie, 17-to calowe, ale nie nagrzeją się do nieprzytomności przy graniu. Do pracy też się nadają - jedynie kosztem jest ich wysoka cena i ciężar (ale do dużego plecaka wejdą).

Rozważ też czy nie chcesz laptopa z modemem 3G żeby wszędzie mieć dostęp do internetu przez np. aero2.

Kolejna kwestia to ile ma pracować na baterii. Im mocniejszy laptop tym krócej pracuje na bateriach. Do pracy na bateriach to tylko netbooki, może jakieś tablety - te mogą popracować parę godzin. Reszta to chyba do półtora godziny.

Innymi słowami, inny laptop jest do gier, inny do pracy, inny do mobilności. Pewnie że można pracować na 12-to calowym netbooku ale komfort pracy będzie niski. No i grać się na takim nie da.

wlasnei coraz bardziej sie sklaniam do 14..szczerze thinkpady srednio mi sie podobaja.
    Piszac ze "do pracy" bardziej mialem na mysli ze w celach zawodowych co w zasadzie w moim przypadku mozna uznac za prywatny laptop do multimediow ktory bede mogl latwo nosic i uzyc wszedzie gdzie jestem.
    Gry mnie nie interesuja
    mysle ze wybiore cos z tego
    dell 14r / vostro/ latitude
    hp probook / elitebook - problem w tym ze nie da sie ich nigdzie zobaczyc na zywo (przynajmniej jeszcze nie znalazlem)

z tym modemem dales mi do myslenia :) dzieki

http://allegro.pl/laptop-dell-latitude-e5430-i5-3210m-win7-office-i3230277211.html#tabsAnchor
    wlasnie trafilem na allegro..walczyc? bo mam blisko do odbioru osobistego.prosze o szybka odp
  • Poziom 14  
    Cena super nowy ok ~~3,6 tys
    nawet może więcej bo system win7 Professional
    -ja bym powalczył.
    Zadzwoń zapytaj gdzie był kupiony i powiedz że osobisty odbór Cię interesuje.
    Zobaczysz co odpowie
  • Poziom 7  
    a tak swoja droga to czy modem z tego lapka bedzie dzialal z aero2?