Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot APT-100 - odpowiedź LED centrali Integra wrl 128

10 Maj 2013 10:06 8007 18
  • Poziom 10  
    witam,
    czy może ktoś podpowiedzieć jak skonfigurować pilota APT-100 żeby np. uzbrojenie alarmu -> zapala się lewa czerwona dioda, rozbrojenie alarmu -> zapala się prawa dioda zielona

Stanąłem na tym, że w jednym jak i w drugim przypadku pali się tylko lewa czerwona dioda. Stworzyłem dwa wejścia wirtualne 40 i 41 dałem typ 82 ZAŁ./WYŁ. CZUWANIE
    i wyjścia 13 i 14 jako 23 Potwierdzenie zał/wył.

Dodatkowo dałem czułość wejść na 2000ms chcąc w ten sposób uniknąć przypadkowego naciśnięcia przycisków pilota, ale nie chce to funkcjonować.

Będę wdzięczny za nakierowanie jak temu podołać
  • Poziom 23  
    Witam!

W zakladce Piloty ABAX po prawej stronie jest wybor wyjsc potwierdzenia na diodach. Pozniej wybiera sie ktore wyjscia maja byc sygnalizowane w kolumnie LED.

pozdr
  • Poziom 14  
    FYI :)

Poniżej konfiguracja wyjść mojej starej centrali, dla przykładu patrz wyj 118, 119, 120

opis wskazuje na LED, jak czuwa ma się świecić czerwone (znaczy nie wchodzić :)
    jak nie czuwa zielone (znaczy można wejść :) - jak dla pieszych na przejściu

żółta leda do alarmu, alarm można zrobić do skasowania, wybór należy do Ciebie

następnie przejdź do piloty ABAX i wybierz po prawej stronie wyjścia, przykład poniżej

Pozdrawiam
    Piotr

PS zachęcam również do zapoznania się z centralami Ksenia gdzie zostało to zrobione bardziej intuicyjnie :)
  • Poziom 23  
    O własnie tak jak wyjścia 118 i 120.

pozdr
  • Poziom 10  
    Dzięki Panowie. Ładnie pokazane i wytłumaczone. Prościej się chyba nie da :)
    Robiłem coś podobnego, ale ostatecznie namieszałem. Sprawdzę jak będę w domu. Myślę, że nie będzie problemu.

Czy APT-100 można zmusić żeby czas reakcji naciśnięcia przycisku był dłuższy niż standardowo ?
  • Poziom 10  
    No własnie i nie poszło tak fajnie. Dodaje konfig. wejść, wyjść i pilotów. Albo jestem przemęczony albo niekumaty.

Objaw jest taki, że uzbrajania/rozbrajania/kasowanie alarmu działa.
    Nie działa prawidłowo wskazanie LED. Tylko uzbrojenie jest sygnalizowane czerwoną diodą. Nie mogę tego przejść :(

Pilot APT-100 - odpowiedź LED centrali Integra wrl 128 Pilot APT-100 - odpowiedź LED centrali Integra wrl 128 Pilot APT-100 - odpowiedź LED centrali Integra wrl 128
  • Poziom 23  
    bioreaktor22 napisał:
    No własnie i nie poszło tak fajnie. Dodaje konfig. wejść, wyjść i pilotów. Albo jestem przemęczony albo niekumaty.

Objaw jest taki, że uzbrajania/rozbrajania/kasowanie alarmu działa.
    Nie działa prawidłowo wskazanie LED. Tylko uzbrojenie jest sygnalizowane czerwoną diodą. Nie mogę tego przejść :(

Pilot APT-100 - odpowiedź LED centrali Integra wrl 128 Pilot APT-100 - odpowiedź LED centrali Integra wrl 128 Pilot APT-100 - odpowiedź LED centrali Integra wrl 128

Skoro w wyzwalaniu "alarmu" nie wskazałeś żadnego wejścia, a wyjście przypisane do diody zielonej jest niewykorzystane to co się dziwisz że nie działa..
  • Poziom 32  
    Niestety nie można "zmusić" pilota APT-100 aby miał dłuższy czas reagowania lub by chodził jak inne radiolinie Satela czyli można by było zaprogramować czułość wejścia na wyższy parametr i wydłużonym przyciśnięciem klawisza pilota uruchamiać do wejście .
  • Poziom 34  
    humek napisał:
    Niestety nie można "zmusić" pilota APT-100 aby miał dłuższy czas reagowania lub by chodził jak inne radiolinie

Ale można np. tak zaprogramować aby zazbrojenie nastąpiło dopiero po trzech naciśnięciach przycisku pilota w określonym przedziale czasowym.
  • Poziom 10  
    To już dla mnie kosmos. Cuda się dzieją. Albo świecą się dwie diody ale wtedy np. nie ma blok/odblok albo po minięciu czasu na wyjście centrala sama się rozbraja.
  • Poziom 34  
    Siłą central INTEGRA (często niedocenianą należycie) jest możliwość użycia funkcji logicznych szczególnie od czasu kiedy pojawiły się wejścia "typ linii 8".
  • Poziom 32  
    Ryśku 2 mnie chodziło o coś innego mianowicie jak stosujesz pilota do otwierania bram ,furtek itd a jeden z klawiszy do napadu.Wtedy to (aby nie pomylić przycisków na pilocie -zwłaszcza podczas napadu) dajemy długi czas naruszenia linii (czułość linii) Tak to można zrobić bez problemu z innymi radioliniami Satela natomiast przy APT-100 tego się zrobić nie da.Nie wyobrażam sobie by kobieta mająca pilota w kieszeni liczyła impulsy by uruchomić alarm napadowy.Natomiast długie przytrzymanie pilota daje wyzwolenie napadu a gdy naciska klawisze od bramy i sie pomyli (przy otwieraniu bramy ) to nie wyzwoli alarmu.
  • Poziom 34  
    humek napisał:
    stosujesz pilota do otwierania bram ,furtek itd a jeden z klawiszy do napadu

Wykorzystanie pilota jednocześnie do codziennych funkcji i do sygnalizacji napadu to nieporozumienie. Sygnalizacja napadu jest zbyt poważną funkcją aby traktować ją w ten sposób. Dlatego pilota napadowego traktujemy wyłącznie jako napadowego i jeśli ma więcej przycisków to wszystkie spełniają tylko funkcję sygnalizacji napadu. Starsze radiolinie SATEL'a nie nadają się do tego celu w ogóle - a z jakiego powodu to pewnie wiesz.

To co zaproponowałem nie miało mieć zastosowania do sygnalizacji napadu ale zazbrojenia systemu - o czym zresztą wyraźnie piszę.

humek napisał:
    Wtedy to (aby nie pomylić przycisków na pilocie -zwłaszcza podczas napadu) dajemy długi czas naruszenia linii (czułość linii)

Wydłużacie czas naciskania napadowego aby w czasie napadu napadnięty nie pomylił przycisku napadowego ?!?!?! A po co?

Jedynym sensownym powodem dla którego zmniejszacie czułość linii napadowej jest to aby nie było fałszywych alarmów. A teraz zastanów się jak się zachowuje pilot ze słabą baterią w sytuacji gdy trzymasz dłużej naciśnięty przycisk?
  • Poziom 11  
    W pilocie APT do napadu używa się naciśnięcia na raz dwóch przycisków z symbolami okręgów. W programie "przyciski pilota", szósta pozycja.
  • Poziom 15  
    Witam,

Odgrzewam temat. Probuje skonfigurować w DLOADX potwierdzenia zał./wył. czuwania za pomocą dió LED na pilocie ABAX i nie jestem w stanie zrozumieć jak przypisać reakcje wejśc do poszczególnych diód.
    Wejścia skonfigurowane:

Wyjścia:

Pilot:

Zawsze palą mi sie dwie diody, a chciałbym, zeby na załączenie paliła sie czerwona, a przy wyłączaniu czuwania dioda zielona.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Zelu00 napisał:
    Zawsze palą mi sie dwie diody, a chciałbym, zeby na załączenie paliła sie czerwona, a przy wyłączaniu czuwania dioda zielona.

To musisz odpowiednio skonfigurować wyjścia. Potwierdzenie zal/wył nie jest w tym wypadku dobrym typem reakcji bo jest wyzwalane i przy uzbrojeniu i przy rozbrojeniu.
  • Poziom 15  
    Dzięki za nakierowanie. Wszytsko działa. Dodatkowe pytanie:
    Jaki typ wyjścia trzeba wybrać, aby np. dioda żółta sygnalizowała problem z naruszeniem wejścia podczas uzbrajania/załączania czuwania np. otwarte okno?
    Jeżeli wybiore właśnie typ wyjścia 14: Naruszenie wejść i Czas działania 30sek. to przy załączeniu/wyłączeniu czuwania, gdy okno jest otwarte zapala diode zółtą, ale gdy zamknę okno to nadal świeci dioda żółta przy uzbrajaniu przez pewien czas (pewnie 30sek. czasu działania).
    I tak samo kiedy otworze okno i odczekam te 30sek. po czym uzbrajam alarm wówczas żółta dioda nie sygnalizuje naruszenia wejścia. A ja chciałbym, żeby ten status znikał po usunięciu naruszenia wejścia i był zawsze sygnalizowany kiedy podczas uzbrajania wejście jest naruszone.

• Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Do sygnalizacji naruszonych wejść wybierz przelacznik MONO, z czasem 00:00, z zaznaczoną opcją akt. podczas naruszenia, z zaznaczonymi tylko wejściami które chcesz monitorować, resztę wejść i timery odznaczasz.

Sygnalizację czuwania już masz na wyjściu 100.

Robisz wyjście iloczyn logiczny wyjść i zaznaczasz te 2 powyższe i ono ma sterować tą diodą.
  • Poziom 15  
    Super. Dzięki wielkie. Śmiga fajnie.
    Dodam tylko dla tych, którzy chcą z tej porady skorzystać, że checkbox "Akt. podczas narusz." znajduje się w prawym dolnym rogu po wybraniu wyjścia "24: Przełącznik MONO"