Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei Ascend Y300 czy warto?

10 Maj 2013 10:35 5961 32
  • Poziom 27  
    Witam,

Zastanawiam się nad smartphonie Huawei Ascend Y300 za 1zł w t-mobile abonament 50zł dla 15-sto latki.

Miał ktoś może do czynienia z tym telefonem? warto go w brać?

Huawei Ascend Y300
  • Computer Controls
  • Poziom 38  
    Dołączam się do pytania.
  • Poziom 38  
    widziałeś specyfikacją tego "Hujaweja"? jest bardzo zbliżona do Desire X (czy jakoś tak), po za tym mini 2 to jakaś kpina specyfikacyjna przy tym Y300 a Ace 2 będzie kosztował ok 300zł w abonamencie 50zł bez rabatów (nie pamiętam dokładnie ile)
  • Poziom 39  
    Nie warto, ja w Plusie w abo za 59zł dorwałem HTC 8S za jedynie 59zł, teraz jest za 1, a przy dopłacie 99zł jest Lumia 620. Oba telefony dużo wydajniejsze i lepiej wykonane od Y300.
  • Computer Controls
  • Admin grupy GSM
    luki56 napisał:
    Nie warto, ja w Plusie w abo za 59zł dorwałem HTC 8S

W czym jest taki lepszy htc od y300?
    Mają praktycznie takie same środki a różnica polega na OS gdzie 80% ludzi nie lubi windowsa w telefonach ;)

Y300 a dzisiaj miałem okazję się nim bawić, w niczym nie ustępuje ace2 a nawet bym powiedział, że lepiej się zbiera.
  • Poziom 38  
    HTC ma troche lepsze parametry z tego co patrze (a raczej oznaczenia procesora i grafiki ma wyższe więc wnioskuje, że wydajniejsze) jedynym ale jest ten OS, tino co możesz powiedzieć o ekranie w Y300 i czy masz może porównanie do Super Amoleda ?
  • Poziom 39  
    tino2003 napisał:
    luki56 napisał:
    Nie warto, ja w Plusie w abo za 59zł dorwałem HTC 8S

W czym jest taki lepszy htc od y300?
    Mają praktycznie takie same środki a różnica polega na OS gdzie 80% ludzi nie lubi windowsa w telefonach ;)

Y300 a dzisiaj miałem okazję się nim bawić, w niczym nie ustępuje ace2 a nawet bym powiedział, że lepiej się zbiera.

Ty żeś chyba specyfikacji nie widział, 2xCortex A5 i Adreno 203 vs 2x Krait(Cortex A15) i Adreno 305. W dodatku HTC ma lepszą baterie. A system to już preferencje użytkownika, nie brałem ich pod uwagę.
  • Poziom 38  
    Bawiłem się chwile na noki kolegi z jakimś tam windowsem była to lumia xxx i ten system jakoś nie przypadł mi do gustu, do tego z tego co czytałem jest mało aplikacji na ten system, żeby tam był Android to byłoby coś, ale przy wyborze telefonu o ile będzie w erze w dobrej cenie to uwzględnię go.
  • Admin grupy GSM
    luki56 napisał:
    Ty żeś chyba specyfikacji nie widział

Pisałem już w innym temacie w którym też zabierasz głos, że specyfikacje to na samym końcu, to co piszę to wieloletnia teoretyczna praktyka i wiele modeli które przewijają się przez mój sklep.
    Huawei często jest marginalizowany tylko ze względu na firmę, ale jak przyjrzeć się lepiej to dostaniemy często dużo więcej za mniej niż oferuje konkurencja.
  • Poziom 39  
    Nie mam nic do Huwaweia, ale nie jest to to samo. Sam system na HTC 8S jest szybszy, na dodatek masz wydajniejsze podzespoły. Nie odczułem żeby czegoś mi brakowało w sklepie WP. Nie ma tylu smieci w sklepie co na Andku.
  • Poziom 38  
    Osobiście nawet przy Ace2 chyba bym się nawet nie zatrzymał ze względu na różnice ceny Ace2 a Y300. Ten HTC wygląda na fajny telefon, nie miałem przyjemności dłuższego obcowania z Winem w telefonie więc jestem ciężko mi ocenić to jak się odnieść to S8 i Y300.
  • Poziom 39  
    Ja korzystałem z obu systemów przez dłuższy czas, jakoś nie żałuje ze odszedłem od Androida. A kafelki dobrze się sprawdzają, szybko można dostać się do aplikacji, nie ma tysiąca ekranów i malutkich ikonek. A przez te kafelki chyba ludzie tak odrzucają WP.
  • Poziom 27  
    czy Alcatel One Touch Idol (6030) jest dobrym wyborem?
    Korci mnie HTC Windows Phone 8S by HTC ale słyszałem dużo negatywnych opinii o WP7.XX blokowany bluetooth nie można przesyłać plików, po wykasowaniu zbędnych śmieci z telefonu po podłączeniu do komputera powracały itp. Jest jakiś emulator WP8 na PC?

Sorry, ale piszę na szybko z HTC Wildfire S A510e
  • Poziom 39  
    Nie patrz na WP7.x gdyż to zupełnie inny system. Nie ma chyba żadnego emulatora. Co do plikow i bluetooth to można wysyłać i odbierać wszystko oprócz aplikacji. Z tym aby coś powracało to się nie spotkałem nawet na WP7.5 który jest zupełnie innym systemem.
  • Poziom 38  
    Niedługo będę stał przed wyborem telefonu i nie wiem, którego wybrać ;)
    I Y300 i 8S mi się podoba ;)
  • Poziom 38  
    No niby tak, ale jak patrzę przy swoim abonamencie do HTC musiałbym dopłacić ok 350zł - rabat to ok 200zł a Y300 jest za 1zł ;) Jestem ciekawy ile musiałbym dopłacić do Samsunga S2, chyba wybiorę się do punktu ;)

Dodano po 3 [minuty]:

A odnośnie S8 i Y300 oba telefony mi się podobają, tak naprawdę ani z Androidem, ani z Windowsem nie miałem przyjemności dłuższego obcowania (posiadam OS Bada). Windows zniesmaczył mnie w Lumii kolegi mamy który, jest dziwny, ale to jeszcze stary Win i z tego co czytam dużo rzeczy poprawili.

Chyba będę musiał "pomacać" oba telefony żeby coś wybrać, no chyba, że w dobrej cenie zaoferują mi S2 to wtedy nie mam nad czym się zastanawiać ;)
  • Poziom 39  
    Ten WP7.x to zupełnie inny system, WP8 to nowy system ;) I pomyłiło ci się w odpowiedzi, napisałeś dwa razy HTC ;)

Dodano po 35 [sekundy]:

A S2 z 8S wygrywa tylko wyswietlaczem i większą ilością RAM.
  • Poziom 27  
    Czy do HTC Windows Phone 8S jest możliwość dogrania Radia? jak sprawa stoi z tym wyświetlaczem? naprawdę pęka?
  • Poziom 39  
    Radio pojawi się po aktualizacji do GDR2, w tej chwili jest GDR1, a 2 ma się lada moment pojawić, w tej chwili mozesz zainstalowac radia internetowe. U mnie nie pękł, a gdyby faktycznie pękał to już dawno by go nie było, mam jedynie jedną małą ryske od piasku, ale wiadomo Gorilla Glass.
  • Poziom 27  
    luki56 napisał:
    Radio pojawi się po aktualizacji do GDR2, w tej chwili jest GDR1, a 2 ma się lada moment pojawić.

Jak się pojawi to daj znać :)

A czy w WP8 można własny dzwonek i dźwięk SMS ustawić na przykład z mp3? i osobno do każdego kontaktu?
  • Poziom 38  
    A no faktycznie pomyliłem się i napisałem 2 razy o HTC ;)
    Luki a co powiesz na jakość zdjęć w tym S8 ? jakoś nie mam szczęścia do aparatów w telefonach ;)
  • Poziom 39  
    Zazwyczaj nie robię telefonem zdjęć, jedynie kolezanki na melanzach jak dorwa telefon to cykaja ,,słit focie" i jak choć trochę jasno to wychodza ładne, gorzej jak nie ma praktycznie w ogóle swiatła. Moge ci na PW wysłac parę zdjęć.
  • Poziom 38  
    Jak Ci się chce to możesz podesłać kilka fotek ;)
    Ja potrzebuje telefonu z dobrym aparatem, ponieważ od kilku lat jako aparat pracuje u mnie SE K770i i nie mogę go zmienić ;)
  • Poziom 27  
    Który z tych telefonów się pewniej sprzeda? jako nowy :)
    Alcatel One Touch Idol (6030) vs. HTC Windows Phone 8S vs. Huawei Ascend Y300 (ile mogę za Y300 dostać)
  • Poziom 39  
    Popatrz na allegro na ceny. Wydaje mi sie że 8S jest najwięcej wart, bo to HTC, reszta chińczyki.
  • Poziom 27  
    luki56 napisał:
    Popatrz na allegro na ceny. Wydaje mi sie że 8S jest najwięcej wart, bo to HTC, reszta chińczyki.

Htc są pomiędzy 650 a 950 idole są tylko dwa po 800.

Dałoby radę wsadzić do tego htc 8s Androida 4? ;)
  • Poziom 27  
    luki56 napisał:
    Nie.

Wiem, ale musiałem się zapytać :-D