Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki piec gazowy do mieszkania

10 Maj 2013 11:22 5577 9
  • Poziom 10  
    Witam,
    Stałem się nabywcą mieszkanka w którym trzeba będzie wymienić piecyk-stary (beretta mynute). Problem polega na tym, że każdy fachowiec proponuje coś innego. Dają możliwość wyboru między kondensatem a dwu funkcyjnym tylko że ja nie wiem co miałbym wybrać. Moze kilka danych:
    70mkw, 3m wysokie, parter w 4 piętrowej kamiennicy, 3 pokoje 5 grzejników, kuchnia podłogówka, łazienka podłogówka + grzejnik i w przyszłości podłogówka albo grzejnik w przedpokoju. Z mieszkania korzystają 2 osoby.
    Instalacja CO jest wymieniona ale nie wiej jak po podłączana i czy ma to jakieś znaczenie (nie mogę przykręcić podłogówki bo z niej idzie ogrzewanie na resztę pokoi).
    Powiedzcie jak z tego wybrnąć.
  • Poziom 23  
    Nie kieruj się bajerami tylko mocą cieplną w stosunku do poboru paliwa.
    Musisz wyczytać w instrukcjach czy manualach ile dany model piecyka pobiera m3 gazu chcąc wytworzyć określoną (minimalnie) moc cieplną. Nie do końca wiem jak to się oblicza więc nie będę mówił by nie wprowadzić Ciebie w błąd. Wiem tylko że miałem kiedyś JUNKERSA który w ciągu jednej nocy (12h) pobierał mi aż 16m3 gazu!!! Po wymianie na BOSCHA nie dość że jest cieplej to gazu idzie o połowę mniej jak przy Junkersie. W tym problem że Junkers kosztował (domek 5pokoi, bliźniak) 4900zł a BOSCH 12500zł! Bosch to piec kondensacyjny 25kW. Maksymalnie pobiera mi teraz około 2.12m3 ziemnego na godzinę i wytwarza moc 21,1 (średnia) KW przy temperaturze wody 50C. Ma sterowanie trzema osobnymi obiegami i programowany timer na 7dni. Oszczędność roczna w stosunku do Junkersów i podobnych = 3500zł
    Najważniejszą rzeczą dla mnie jest czujnik temperatury zewnętrznej umieszczony na zewnątrz budynku! Junkers tego nie miał i stąd taki pobór!
  • Poziom 10  
    To faktycznie spora różnica w oszczędnościach, ale nie wydam 12k na piec. Szukam czegoś do 4tys. Życzył bym sobie takiego zużycia, teraz przy moim "dziadku" to niewykonalne. Ciężko mi też podać aktualne zużycie, mieszkamy od marca a rachunki to kosmos. Zastanawiam się nad MINIMAXem firmy Termet ale nie mogę się doczytać ile potrzeba gazu by wytworzyć określoną moc jak to napisałeś. Czy w ogóle to dobry wybór będzie?
  • Poziom 23  
    Każdy tego typu piec ma w opisie ile zużywa m3 gazu w czasie 1h. Powinny być wyszczególnienia dla np. propanu, ziemnego itp.
    Czy Piec jest dobry widzę to dopiero po zimie. Nie znam się aż tak dobrze. Jedynie po sąsiadach słyszałem co i jak działa u Nich. Sąsiadka miała jakiegoś starszego FUWI. Pokazywała rachunki po sezonie to mi włosy wypadały na miejscu!!!!!
    Opłaty rzędu nawet 4500zł za kwartał! Wyobrażasz to sobie?
    Teraz praktycznie wszyscy powymieniali piece a ceny różne. Od 8 do nawet 20tys.zł lecz mając willę wolnost. to i tak się zwróci. Nie wiem jaki jest potrzebny piecyk do takiego małego mieszkania jak Twoje. Mi wystarcza 25kW więc myślę że jak byś szukał 8-10 do Siebie to powinien dać radę. Ważne by miał 2 lub 3 strefy. Mniejsza moc na kuchnię, większa na łazienkę, średnia na pokoje itp.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Termet jest dobrą polską firmą i nie ma z tymi kociołkami jakiś większych problemów. Sprawdź przede wszystkim czy masz w okolicy serwis autoryzowany.
  • Poziom 36  
    Termet to dobra firma, ale ja za to poleciłbym Beretta junior (wersja turbo lub otwarta). Skoro masz teraz beretke to wymień ją na nowszy typ, masz praktycznie zero przerabiania instalacji bo podejścia są tak samo.
    Podejścia może tak samo, aczkolwiek w późniejszym okresie części zamienne termeta dużo tańsze od Berettki :P Więc dylemat następny oszczędzamy na instalacji -wymianie kotła teraz czy w późniejszym okresie na częściach :)
    grzesiek234 napisał:
    Podejścia może tak samo, aczkolwiek w późniejszym okresie części zamienne termeta dużo tańsze od Berettki :P Więc dylemat następny oszczędzamy na instalacji -wymianie kotła teraz czy w późniejszym okresie na częściach :)

Beretta ma ceny części porównywalne z Termetem. Obie firmy należą do najtańszych w częściach. Sam bym wsadził albo kondensacyjną Conicę Green albo Kompakta Greena na którego szykują się świetne rabaty. Junior jako zwykły kocioł też jest dobrą propozycją/
  • Poziom 10  
    Mam jeszcze pytanie jaki kocioł;
    -zamknięta komora
    -kondensacyjny
    stary budynek, grube nieocieplone ściany, 3 ściany zewnętrzne, 4-ta od klatki,pod mieszkaniem piwnica.
    A i co byście powiedzieli na temat tych dwóch kotłów:
    -KOCIOŁ Z ZAMKNIĘTA KOMORA SPALANIA ZENA DE DIETRICH
    -UNICAL IDEA 24 STSF
    Co wybrać, Włoski, Francuski czy jednak Polski???
  • Poziom 36  
    Ja bym Osobiście postawił na włoską Berettę. Jeśli turbo to model junior, a jeśli kondensat to tak jak radził kolega west, conica green. Na temat kotłów de dietrich mało wiem więc nie moge się wypowiedzieć.