Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHL M11 wymiana tulejki na korbowodzie

10 Maj 2013 11:24 3027 7
  • Poziom 10  
    Witam
    Robię mały remont motocykla i chce wymienić tulejkę na korbowodzie a dokładniej tą w którą wchodzi sworzeń tłokowy . Mam nowy sworzeń i posiada on delikatne luzy na korbowodzie dlatego właśnie chcę wymienić tuleje na nową ale nie wiem dokładnie jak... Nie chcę tego zepsuć ale naprawić więc chcę was poprosić o pomoc i poinformowanie mnie jak wymienić tą tuleje .
  • Poziom 11  
    Witam, mówię od razu że ma być to tulejka z brązu B101 (brąz cynowo-fosforowy) tulejki z portalu alledrogo, są z mosiądzu który bardzo szybko potrafi się zatrzeć, a wiem to z własnego doświadczenia. Najlepiej zamówić tulejkę u tokarza, może będzie drożej ale na pewno będzie to z odpowiedniego materiału.
  • Poziom 10  
    Tuleja nie jest z allegro kupiłem ją w sklepie motoryzacyjnym nie jest to żadna podróba. Z tą prasą to jest problem... mogę jakoś w domu to zamontowac ?
  • Poziom 10  
    Wprasować możesz nawet w imadle, ale rozwiercić trzeba już dokładnie rozwiertakiem.
  • Poziom 25  
    W sklepie motoryzacyjnym kupiłeś na 99% ten sam chłam który jest na allegro.. Jak chcesz mieć porządną tulejkę to zrob jak xfilip radzi. Możesz zrobić to bez prasy, musisz dorobić u tokarza tulejki odpowiedniej średnicy i śrubę którymi wyciśniesz starą i wciśniesz nową tulejkę - przy odrobinie sprytu. Rozwiercanie wymaga doświadczenia i dokładności, latwo zrobić gorzej niż było
  • Poziom 11  
    Prawda jest taka, jeżeli chce się mieć porządnie zrobioną tulejkę, nie mając doświadczenia, to za przysłowiowe piwo tego nie zrobimy, przede wszystkim potrzebne są odpowiednie materiały jak i narzędzia. W twoim przypadku najlepiej oddaj wał do dobrego ślusarza, wiele to nie powinno kosztować, a tak odbiegając od tematu to warto do silnika z M11 założyć oryginalny aluminiowy cylinder.
  • Poziom 10  
    Dzieki za pomoc pozdrawiam