Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wentylator HRB + kondensator - Podłączenie

robertsteki 10 Maj 2013 18:23 3624 10
  • #1 10 Maj 2013 18:23
    robertsteki
    Poziom 9  

Witam, koledzy mam problem kupiłem wentylator i niebardzo wiem jak go dobrze podłączyć zeby nic nie spalić.. Z tego co wiem ma silnik jedno fazowy.
    Poniżej daję zdjęcia schematu, kabli oraz kondensatora. Prosił bym o pomoc.
    wentylator HRB + kondensator - Podłączenie wentylator HRB + kondensator - Podłączenie wentylator HRB + kondensator - Podłączenie wentylator HRB + kondensator - Podłączenie wentylator HRB + kondensator - Podłączenie

0 10
  • #2 10 Maj 2013 18:27
    gonzalo
    Poziom 31  

Masz przecież schemat jak to podłączyć w zależności czy chcesz obroty lewo/prawo więc w czym problem?

0
  • #3 10 Maj 2013 21:11
    robertsteki
    Poziom 9  

Chciałbym się upewnić czy jest to silnik jedno fazowy i czy dobrze myślę że podłączamy go do normalnego gniazdka czyli jeden kabel pod jeden "bolec" gniazdka i dwa pod drugi a czwarty kabel do uziemienia tak? To teraz jeszcze zostaje ten kondensator i 3 kable..

0
  • Pomocny post
    #4 10 Maj 2013 21:32
    gonzalo
    Poziom 31  

Są oznaczenia. Faza- L i neutralny- N. Czyli jedno.

0
  • #5 10 Maj 2013 22:00
    e2rd.o
    Poziom 19  

robertsteki napisał:
    Chciałbym się upewnić czy jest to silnik jedno fazowy i czy dobrze myślę że podłączamy go do normalnego gniazdka

A jakie są jeszcze gniazdka,normalne i ....?

0
  • #6 11 Maj 2013 07:31
    robertsteki
    Poziom 9  

Chodziło mi czy czasami jakoś pod siłe się to nie podłącza bo jestem laikiem w tym temacie jak widać.

Ok czyli orzykładowo daję niebieski i brazowy do fazy L, czerwony do neutralnego N i czarny do kondensatora tak?
    A gdzie teraz podłączyć zielony, żółto-zielony i biały?

0
  • #7 11 Maj 2013 20:22
    robertsteki
    Poziom 9  

Pomoże ktoś jak to podłączyć? Zwłaszcza te 3 wolne kable bo resztę mniej więcej ogarnę ze schematu

0
  • #8 11 Maj 2013 20:44
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Jak ty nie ogarniasz wiedzy ani nie czytasz tego co piszesz. Na drugim rysunku masz opisane jak byk, wyżej też Ci kolega napisał a Ty albo kpisz sobie albo nie wiem.... Daj to komuś ogarniętemu w tym temacie, wystarczy kolega z gimnazjum.

0
  • #9 11 Maj 2013 21:18
    robertsteki
    Poziom 9  

Nie mam żadnego ogarniętego kolegi z gimnazjum w tym temacie i dla tego piszę chyba tu nie? Nie dla każdego jest to taka prosta sprawa jak dla Ciebie.
    Nadal nie wiem do czego są kable koloru zielonego, żółto-zielonego i białego bo ich na schemacie NIE MA a raczej bez celu ich nie dali..

0
  • Pomocny post
    #10 11 Maj 2013 21:24
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Czarny do kondensatora i potem jak na rysunku, zależy jakie chcesz mieć obroty. Resztę zostaw, producent dał pewnie na wyrost. W ogóle to zobacz czy one mają w ogóle jakieś przejście, czy z drugiej strony są w ogóle do czegoś połączone. Robisz tyle zamieszania o nic a nawet rozkręcić Ci się nie chce.

0
  • #11 11 Maj 2013 21:30
    retrofood
    Moderator

Jedna rada. Zostaw to w spokoju bo zrobisz sobie krzywdę.

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

0