Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia.

fexel1 10 May 2013 20:09 26151 2
 • #1
  fexel1
  Level 9  
  Witam.
  Mam lodówkę ARDO. Lodówka nie chłodzi, ale zamrażalnik mrozi normalnie. Agregat pracuje. Woda w zbiorniczku nad agregatem nie skrapla się. Żółta kontrolka na regulatorze zapala się dopiero jak przekręcę pokrętło prawie na 5 (max), gdy regulator jest na 4 to kontrolka gaśnie, nie powoduje to wyłączenia agregatu. Gdy przekręcę regulator na 0 to gaśnie wszystko również agregat. Zielona kontrola na regulatorze świeci normlanie. Oświetlenie lodówki świeci normalnie.
  Zamrażalnik jest na dole.
  Podłączenie agregatu „na krótko” zwarcie białego i brązowego przewodu (pierwsze zdjęcie), nic nie zmienia, to znaczy agregat pracuje, zamrażalnik mrozi, ale lodówka nie chłodzi.
  Temperatura wewnątrz lodówki jest cały czas około 19 stopni.
  Sprawdzałem też próbnikiem, na białym przewodzie jest faza gdy agregat pracuje.
  Omomierz pokazuje też przejście pomiędzy białym i brązowym kabelkiem zaznaczonym na foto gdy agregat pracuje.
  Proszę o pomoc dla laika jakie wykonać czynności aby zlokalizować usterkę lub co wymienić/naprawić itp.
  Pozdrawiam.
  ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia.ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia.ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia.ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia.ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia. ARDO - Lodówka ARDO nie chłodzi, zamrażalnik mrozi. Opis i zdjęcia.
 • #2
  piotras001
  Level 17  
  Witam
  Mam ten sam problem czy przypadkiem nie jest to model DPG 24 SA?
 • Helpful post
  #3
  ROBSON33
  Admin of household appliances group
  Po opisie można wywnioskować że nastąpiło rozszczelnienie i ubytek czynnika chłodniczego, bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia nic nie zdziałasz.

  Tylko dobry chłodniarz da radę przywrócić sprzęt do życia.