Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livolo - Wyłączniki Livolo dotykowe potrójne i poczwórne impulsowe

wikig 10 Maj 2013 20:50 7482 12
  • #1 10 Maj 2013 20:50
    wikig
    Poziom 7  

Witam wszystkich, potrzebuję pomocy z wyłącznikami dotykowymi Livolo.

Chciałbym wykorzystać w swoim domu wyłączniki dotykowe Livolo z serii Full Moon. Interesują mnie wyłączniki potrójne i poczwórne (te montowane w kwadratowe puszki) ale potrzebuję wyłączniki impulsowe czyli "dzwonkowe" a takich nie mogę znaleźć. Potrzebuję ich do sterowania:

- roletami (posiadam sterowniki F&F jednoprzyciskowe, które działają sekwencyjnie... 1. impuls roleta w góre, 2. impuls roleta staje, 3. impuls roleta w dół) posiadam trzy okna tarasowe jedno obok drugiego dlatego chcę zastosować przycisk potrójny (ale nie mogę znaleźć impulsowego)</li>
    - do sterowania scenami świetlnymi (i innymi urządzeniami poprzez poprzez impulsy podawane do sterownika - centralki alarmowej Satel Integra) i tutaj znowy potrzeba impulsowych
    - oświetleniem tradycyjnym (tutaj akurat nie mam problemu bo nie muszą być impulsowe)

Livolo produkuje przyciski impulsowe ale tylko w tzw. systemie ramkowym EU i tam są maksymalnie 2 przyciski w puszce a ja potrzebuję wersję z 3 i z 4 przyciskami. Zastanawiam, się czy jest jakiś sposób na przerobienie zwykłych przycisków potrójnych i poczwórnych (tych w kwadratowe puszki) na impulsowe...? Elektrycy/elektronicy pomóżcie.

Jeśli ktoś zna jakieś alternatywne przyciski dotykowe impulsowe które są dostępne w wersjach potrójnych i poczwórnych to również będę wdzięczny za informacje.

0 12
  • Relpol
  • #2 10 Maj 2013 22:01
    retrofood
    Moderator

wikig napisał:

Chciałbym wykorzystać w swoim domu wyłączniki dotykowe Livolo z serii Full Moon. Interesują mnie wyłączniki potrójne i poczwórne (te montowane w kwadratowe puszki) ale potrzebuję wyłączniki impulsowe czyli "dzwonkowe" a takich nie mogę znaleźć.

Zupełnie nie rozumiem Twoich problemów. Zwróć się do projektanta, który projektował Twoją instalację.
    Skoro przewidział takie rozwiązania, ma obowiązek podać w projekcie informację o osprzęcie. Jeśli tego nie zrobił - to zgłoś temat do PIIB.

0
  • Relpol
  • #3 10 Maj 2013 22:35
    stkop
    Poziom 15  

Z tego co się orientuję to potrzebujesz przyciski zwierne bezpotencjałowe. Livolo o których wspominasz prawdopodobnie mają wyjścia 230V. Napisz proszę konkretne kody produktów [tych przycisków] i jakie mają być wyjścia w obrębie jednego przycisku. Można przerobić wyjścia 230V na bezpotencjałowe np. za pośrednictwem przekaźników z cewką na 230V. Funkcję impulsową być może uda się stworzyć poprzez np. restart zasilania przycisku. Dość prymitywne rozwiązanie, ale takie na chwilę obecną przyszło mi do głowy. Warunkiem jest stan początkowy wszystkich przycisków na OFF i dość krótki czas reakcji przycisku na restart [kilka - kilkanaście milisekund]. Pewnie są mądrzejsze sposoby na rozwiązanie problemu, ale to już niech mądrzejsi piszą. Oczywiście można spróbować też wybrać osprzęt innego producenta który ma właściwe konfiguracje przycisków... w tym wypadku podaj typy / wymiary puszek.

0
  • #4 10 Maj 2013 23:12
    wikig
    Poziom 7  

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Konkretne modele o które mi chodzi to:
    - poczwórny: "VL-C304-82 Włącznik dotykowy poczwórny LIVOLO z czarnym panelem szklanym" Link i do tego puszka "Podtynkowa puszka instalacyjna 101x67x50 (UK box 118) do włączników LIVOLO "Link
    - potrójny: "VL-C303-61 Włącznik dotykowy potrójny LIVOLO z czarnym panelem szklanym" Link i puszka "Podtynkowa puszka instalacyjna 83x83x50 (UK box) do włączników LIVOLO"Link

Puszek jeszcze nie mam więc mogę włożyć kwadratowe lub okrągłe, płytkie lub głębokie lub jakiekolwiek.

Wyjścia w obrębie jednego przycisku powinny być 230V dla rolet a dla scen świetlnych wydaje mi się że to będzie 12V dla wejść na modułach rozszerzeń wejść do Integry.

0
  • #5 10 Maj 2013 23:28
    stkop
    Poziom 15  

Skoro to jest na takim etapie to niech kolega jeszcze przyzwoicie uargumentuje dlaczego brnie w rozwiązania nie dopasowane do jego konfiguracji?

0
  • #6 11 Maj 2013 11:00
    wikig
    Poziom 7  

Silnych argumentów nie mam poza tym, że są ładne i wydają się być funkcjonalne a nie mogę znaleźć nic podobnego co byłoby dopasowane.
    Jeśli nie da się tego zrobić to po prostu będę musiał tą przykrą wiadomość zakomunikować swojej lepszej połowie i będziemy musieli szukać dalej...
    Myślałem, że ktoś już może miał podobny problem i jakoś go rozwiązał lub zna rozwiąznie.

0
  • #8 13 Maj 2013 09:54
    wikig
    Poziom 7  

Dzięki... rzeczywiście problem, żeby to gdzieś znaleźć. Zaczynam się coraz bardziej skłaniać do TEM :(
    Są ładne i są wszystkie moduły których potrzebuję ale niestety nie dotykowe. Nie lubię się łatwo poddawać ale chyba to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie.

0
  • Pomocny post
    #9 15 Maj 2013 00:36
    stkop
    Poziom 15  

wikig napisał:
    Dzięki... rzeczywiście problem, żeby to gdzieś znaleźć. Zaczynam się coraz bardziej skłaniać do TEM :(
    Są ładne i są wszystkie moduły których potrzebuję ale niestety nie dotykowe. Nie lubię się łatwo poddawać ale chyba to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie.

Z gotowców to TEM chyba jest najrozsądniejsze.

No ale skoro nie lubisz się poddawać :) ...coś z dziedziny "zrób to sam".

Łączniki elektroniczne dotykowe jako moduł do wbudowania ma w swojej ofercie firma modułowo.pl

Oferują urządzenie z dwoma polami dotykowymi za 40zł. Link

W instrukcji jest notatka, że można je zamawiać w wersji impulsowej. Musiałbyś wyjścia dozbroić odpowiednim przekaźnikiem z cewką 5V.

Do tego musiałbyś pozyskać odpowiednio estetyczne szkiełka najlepiej z systemem montażowym "bez elektroniki". Takie szkiełka ładnie wykonane robią

DARIN - Link Choć widzę tylko graficznie podwójne.

AMPIO - Link

Nexwell - Link

Tyle, że oni je stosują do protokolarnych przycisków programowalnych własnych systemów. Może jak napiszesz meila z zapytaniem to kto wie może je Ci sprzedadzą. W końcu mogą zarobić, a specjalnie się nie napracują, bo mają to opracowane.

0
  • #10 15 Maj 2013 11:57
    wikig
    Poziom 7  

Dzięki za linki! Ciekawe te urządzenia z modułowo.pl można by rzeczywiście coś w tym kierunku pokombinować. Mam coraz większe naciski od swojej lepszej połowy na to żeby jednak brać TEMa i nie zawracać sobie głowy samoróbkami. Póki co uważam temat za zamknięty... czas zająć się następnymi bo sporo jeszce tego zostało.
    Dziękuję za wszystkie (p)odpowiedzi.

0
  • #12 18 Maj 2013 08:36
    wikig
    Poziom 7  

Dzięki serdeczne, wygląda obiecująco. Livolo trochę ładniejsze ale możliwe, że przy większej ilości można się dogadać na własny design :)

0
  • #13 21 Maj 2013 08:12
    stkop
    Poziom 15  

wikig napisał:
    Livolo trochę ładniejsze ale możliwe, że przy większej ilości można się dogadać na własny design :)

Nexwell tutaj Link opublikował całkiem sporą i przyzwoitą biblioteczkę piktogramów dostosowaną do "rysowania na szkle". Niestety te łączniki z allegro faktycznie nie cieszą oka tak jak jak by mogły. Widać, że wytwórca nie pytał o wzornictwo specjalisty. Już o rząd wielkości wyglądało by to lepiej gdyby zastosował znaczenie cieńsze linie... O co mi chodzi widać na przykładzie przycisków Darin.

0
  Szukaj w 5mln produktów