Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics EH-750 - Podłączenie do TV Samsung

Mareusz 10 Maj 2013 20:57 5460 6
  • #1 10 Maj 2013 20:57
    Mareusz
    Poziom 8  

Cześć.

Posiadam wieże Technics z tunerem EH750 którą chciałbym podłączyć do telewizora Samsung UE46EH5300W. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to kabel jack-2rca podłączane w TV do wyjścia słuchawkowego, a w tunerze pod wejście aux. Natomiast nie wiem, czy końcówki nie będą się grzały przez takie podłączenie. Może macie inne pomysły? Dzięki za pomoc i pozdrawiam. Poniżej wrzucam zdjęcia tyłu tunera i panelu tv ze złączami.

Technics EH-750 - Podłączenie do TV Samsung Technics EH-750 - Podłączenie do TV Samsung

1 6
  • Pomocny post
    #2 10 Maj 2013 23:32
    anmedia
    Poziom 39  

Mareusz napisał:
    Natomiast nie wiem, czy końcówki nie będą się grzały przez takie podłączenie

Nie beda sie grzaly :)

Mareusz napisał:
    Pierwsze co mi przyszło do głowy, to kabel jack-2rca podłączane w TV do wyjścia słuchawkowego, a w tunerze pod wejście aux

Tak, to moze byc jedyna mozliowsc podpiecia pod ten TV.

Mareusz napisał:
    Może macie inne pomysły?

Jest jeszcze jedna opcja. Jesli masz kabele euro - 4-6 chinch (najwazniejsze by byly audio out), to mozesz sprobowac czy sygnal bedzie wyslany poprzez euro. Jesli tak to najlepsze rozwiazanie.

0
  • #3 10 Maj 2013 23:40
    poldekdaniel
    Poziom 15  

Witam,będzie to jedyne poprawne rozwiązanie.
    Czyli wyjście słuchawkowe z TV podłącz do wejścia AUX w Technicsie.
    Szkoda,że nie posiadasz amplitunera z wejściem cyfrowym.
    Ponadto zauważysz ,że gdy za nadto pod głosisz telewizor ,to możesz słyszeć przesterowany dźwięk w głośnikach z wieży -wtedy ścisz TV i po sprawie !
    Piszesz o "grzaniu końcówek mocy"?
    Ja nie widzę związku między końcówką mocy ,a wejściem AUX !
    Pozdrawiam.

0
  • #4 11 Maj 2013 03:30
    Polon_us
    Poziom 40  

Jakby się uprzeć, to jest trzecia możliwość - adapter sygnał optyczny na sygnał analogowy 2xRCA.

0
  • #5 11 Maj 2013 19:06
    Mareusz
    Poziom 8  

Dzieki za dotychczasowe odpowiedzi. Zastosuje podpięcie poprzez jack-2rca, a w późniejszym czasie pobawię się w euro. W adapter sygnału, to może bym się pobawił, lecz cena nie ta ;) Że jakość kabla ma znaczenie, to ja wiem, lecz co polecacie kupić, bo można kupić kabel za 1zł lol, a można kupić za 30zł np. firmy prolink ekranowany pozłacane końcówki i takie tam. Mi potrzeba z 1 metr góra półtora metra kabla z końcówkami. Czy kupować ten za 30zł, czy nie będzie jakiejś spektakularnej różnicy?

0
  • Pomocny post
    #6 11 Maj 2013 22:20
    anmedia
    Poziom 39  

Mareusz napisał:
    Czy kupować ten za 30zł,

Dla bezpieczenstwa na pewno lepiej kupic drozszy, zwlaszcza ze jest to juz duza odleglosc.

0
  • #7 11 Maj 2013 23:24
    Mareusz
    Poziom 8  

Dziękuje za pomoc wszystkim i pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo