Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X53SC - Kilkunasto-sekundowe zacinanie sie laptopa

wezyr007 10 Maj 2013 21:06 1695 5
  • #1 10 Maj 2013 21:06
    wezyr007
    Poziom 8  

Witam.
    Od jakiegoś roku posiadam laptopa:
    ASUS X53SC Intel Core i5-2430M 4,2 GHz (z turbo-boost 3,0 GHz)
    Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT520MX + zintegrowana Intel
    Pamięć ram 8 GB
    System operacyjny Windows 7 Ultimate x64 (64-bit)
    System formatowany tydzień temu tj 3.05.2013 (niestety problem z zacinaniem nadal występuje)

Czytałem już różne fora internetowe ale tam głownie piszą o zacinaniu się komputera w grach lub dotyczyły one innych modeli asusa.

Niestety od jakiegoś czasu pojawia się usterka (niezależnie od tego czy przeglądam internet, oglądam film itp) cały komputer zawiesza się wraz z kursorem myszy na jakieś 15-20 sekund po czym komputer działa normalnie. Zacięcie zdarza sie sporadycznie ale jest to trochę denerwujące. Dziś po kilku godzinach pracy laptopa zdarzyło się te kilkunasto sekundowe zacięcie komputera.
    Sprawdzałem na stronie producenta jakie są częste problemy wykryłem, że producent zaleca zaktualizować BIOS oraz kartę internetowa LAN. Zrobiłem wypisane przez producenta czynności jednak to nic nie pomogło.

Drugi problem przed formatem komputera był taki, że komputer po kilkudziesięciu minutach pracy wskaźnik zużycia procesora pokazywał non-stop ~2,70 GHz pomimo tego że wszystkie programy miałem powyłączane i pracował tylko system.
    Sprawdzałem również jakie programy sie uruchamiały przy starcie systemu i nie znalazłem tam nic nadzwyczajnego. Kontrolka ładowania dysku jak i wskaźniki pracy dysku w systemie nie pokazywały że dysk był obciążony jakąś ciężką pracą. Gdy słuchałem muzyki na Winampie to nawet muzyka się zacinała nie wspominając o przeglądaniu internetu. Komputer się zachowywał jak mój stary (chyba 10 letni) stacjonarny komputer na którym wszystko się tnie
    Jednak problem po sformatowaniu dysku zniknął :D

Proszę o porady jakie mogą być przyczyny takiego zachowania komputera? Chodzi o problem numer 1 :)

• #2 10 Maj 2013 21:26
    PPK
    Poziom 25  

Ja bym sprawdził dysk - właściwości - narzędzia. Poza tym, sam format bez czyszczenia to za mało. Antywirus jakiś jest ?

• #3 11 Maj 2013 13:11
    wezyr007
    Poziom 8  

Tak mam antuwirusa ESET Smart Security z najnowszą bazą danych wirusów. Oczyszczanie dysku przed chwilką zrobiłem poczekamy i zobaczymy czy przyniesie efekt.

Dołączam również screen z programu do sprawdzania dysków CrystalDiskInfo:

ASUS X53SC - Kilkunasto-sekundowe zacinanie sie laptopa

• #4 11 Maj 2013 14:37
    miecho18
    Spec od komputerów

Dysk trwale uszkodzony i kwalifikuje się do wymiany. Kopiuj dane na inny nośnik.

• #5 11 Maj 2013 17:18
    wezyr007
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedzi :)
    Tyle dobrze, że mam kompa jeszcze prawie rok na gwarancji. Już pisałem do ASUS`a i opisałem im swój problem ciekawe co odpiszą. Lepiej jakby mi tylko wysłali nowy dysk ale pewnie będą chcieli abym im całego laptopa wysłał.
    Jak będę wiedział coś więcej to na pewno napiszę.

• #6 30 Maj 2013 20:15
    wezyr007
    Poziom 8  

Witam ponownie
    Wysłałem laptopa do serwisu w czwartek tj. 23.05.2013 otrzymałem go w miarę szybko bo w dniu 29.05.2013 kurier dostarczył mi kompa.
    Moim zdaniem naprawa przebiegła bardzo sprawnie i szybko a producent na bieżąco informował co się dzieje z moim laptopem :) Serwis Asus zdecydowanie polecam.
    Po wysłaniu laptopa do serwisu (laptop na gwarancji) w opisie naprawy napisali, że wymienili dysk na nowy. Po teście programu CrystalDiskInfo program pokazuje ze dysk jest "Dobry"

Napiszę za kilka dni jak mój Asus się spisuje i czy dalej występują zawieszenia systemu. Jeśli wszystko będzie ok (o czym poinformuje) można temat będzie śmiało zamykać :D

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson