Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Android Jaka nawigacja TIR ?

biomedyczny 11 Maj 2013 02:17 43998 6
  • #1 11 Maj 2013 02:17
    biomedyczny
    Poziom 26  

Szukam i szukam i Auto mapa nie ma możliwości zmiany albo ja nie widzę.
    W tablecie dostałem Mapęmap i też nie widzę zmiany.
    Wszędzie tylko piesza terenowa/przełajowa szybka itp. Ale nie ma ciężarowego.

Jw chodzi o androidowe nawigacje.

1 6
  • #2 11 Maj 2013 07:53
    mariuszbury
    Poziom 7  

Navigon -> Profil prędkości-> można tam ustawić opcję Ciężarówka.

3
  • #3 11 Maj 2013 11:20
    Pontikos
    Poziom 38  

W Automapie mozesz w Ustawieniach zdefiniowac gabaryty i masy pojazdu - wtedy masz takze mozliwosc wyboru jazdy zdefiniowanym pojazdem gabarytowym - TIR.

Instrukcja dokladna do Automapy znajduje sie w PDF na stronie producenta - tam znajdziesz szczegoly "co po kolei kliknac".

Poza tym wyszlo fajne nowe iGO na Androida - iGO Primo Truck 2.4 - ma wszystko a nawt wiecej pod trucka.

2
  • #4 11 Maj 2013 13:30
    biomedyczny
    Poziom 26  

Mam automapę teraz w telefonie. I nie widzę.
    Pod zębatką nie widzę nic.
    A w opcjach też nie ma jest tylko ślad, poi am trafic i proste opcje w stylu obracanie ekranu.

O Igo słyszałem ale ostatnia wersja jaka widzę ma rok. Na play.google i na stronie producenta ani widu ani słychu.

------------
    "Witam,

AutoMapa Android jeszcze nie obsługuje tras dla ciężarówek. Taka opcja będzie dodana w przyszłości."

Taką odpowiedź dostałem właśnie z automapy.

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

Z tego co czytam

Sygic Truck Navigation android
    To jedyna nawigacja na tir android.

Igo poprawka zaraz będę testował IGO Primo 9.6.22

A navigon ponoć strasznie źle wyznacza.

-------------
    Wgrałem navigona.
    NIE WIDZĘ TAKIEJ OPCJI. Chyba też ktoś pomylił z wersją na windows.
    W dodatku tak zamula 2 rdzenie że szkoda gadać. Nie znam gorszej nawi.
    W dodatku malutkie przyciski które ciężko kliknąć.

Na razie faworytem są igo i sygic dla ciężarowych. Oraz auto mapa imapa Map dla małych. Reszta to naprawdę dno i wodorosty. Nigdy nie zrozumie ludzi z tomtoma np.
    Przecież to chyba najgorsza navi. Może dlatego ludzie ją lubią że jest dodawana? No ale mapa map też jest dodawana więc nie wiem.

2
  • #5 30 Lip 2014 13:02
    b0dziu
    Poziom 9  

Aponia TRUCK NAWIGACJA GPS to system nawigacji specyficzne wózek zaprojektowany, aby zapewnić bezpieczne i niezawodne przekierowywanie na drogach samochodów ciężarowych-prawnej.

Kierowcy samochodów ciężarowych wiedzą, że wybór niewłaściwej trasy prowadzi do marnowania paliwa, poza trasy kilometrów, stracony czas i pieniądze, a w niektórych przypadkach także kwestie bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do standardowych systemów nawigacji samochodowej, Aponia Ciężarówka Nawigacja GPS oblicza optymalnych tras w oparciu o informacje profilu pojazdu, parametrów trasy i rodzaju ładunku, w tym materiałów niebezpiecznych.

Kierowca może wybrać konfigurację profilu w oparciu o długość, wysokość, szerokość, waga, max. obciążenie na oś, oraz czy jest on przewożąca towary niebezpieczne.

Mapy są na pokładzie, co oznacza, że ​​są przechowywane bezpośrednio na urządzeniu w trybie offline. Jednocześnie obie mapy i aplikacji może być łatwo zaktualizowane bezpłatnie.

Wypróbuj APP za darmo!

Firma Aponia Software Ltd. wydała nową wersję aplikacji Aponia Truck nawigacji GPS przeznaczone specjalnie dla kierowców ciężarówek. Wraz z aktualizacją aplikacji firma rozpoczęła także aktualizację map CEDA dla Aponia Truck GPS Navigation.

Nowa wersja aplikacji Aponia Truck Nawigacja GPS przynosi kilka nowych funkcji:

▪ Zmodernizowana konstrukcja interfejsu użytkownika.
    ▪ Rozszerzenie rozmiar app do wykorzystania w innych urządzeniach.
    ▪ Możliwość dostosowania wielkości elementów i czcionki w menu.
    ▪ Możliwość zapisywania aplikacji na karcie pamięci, gdy jest używana z systemem operacyjnym Android 4.4 KitKat.
    ▪ Możliwość Ocena wniosku, a tym samym wspieranie rozwoju nowych wersji.

5
  • #6 12 Sie 2014 17:34
    benekpp
    Poziom 15  

Do tej pory miałem okazję korzystać z kilkuk aplikacji na Android.

- Standardowa - oparta na Google Maps - fajna ale potrzebuje do właściwego działania pakietu danych;
    - Yanosik - jest to aplikacja łącząca w sobie cechy nawigacji samochodowej systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach na drodze. Informuje o korkach, suszarkach, fotoradarach i innych zdarzeniach drogowych. No ale do działanai potrzebuje pakietu danych;
    - Maps With Me - jest to jedyna aplikacja typu nawigacja z której do tej pory korzystałam i która nie potrzebuje pakietu danych. Niestety, ale trzeba za nią zapłacić. Musisz tam ssprawdzić ile kosztuje na Google Play. Z tego co wiem to około 15 zł, chyba do przełknięcia

Po więcej odsyłam yourapps.info/aplikacje-na-androida

0
  • #7 13 Sie 2014 09:21
    Pontikos
    Poziom 38  

Mapy googleMaps nie musza korzystac z transmisji danych online. Aplikacja offlineMaps pozwala posiadac na urzadzeniu dowolny obszar mapy w wybranej dokladnosci.

Ale niestety Google to raczej nie mapa na ciezarowke :)
    Osobiscie kierowcy ktorych spotkalem, na androidzie najbardziej chwalili iGo Primo z dodatkami TRUCK.

0