Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 Avant - Wiązka elektryczna haka

11 Maj 2013 12:58 18147 12
  • Poziom 14  
    Witam. Koledzy kupiłem hak z demontażu do swojej niuni Audi A4 B5 Avant, razem z wiązką elektryczną. Wszystko oryginalnie do wpięcia w instalację. Są jednak niektóre przewody, które nie wiem gdzie podłączyć lub się domyślam. Podłączyłem 2 masy tak jak na zdjęciu, podłączyłem zasilanie stałe przekaźnika +12V tak jak na zdjęciu. Kabelki oznaczone nr (2), ze schematu wiązki audi wychodzi, że masa i przeciwmgielne tylne, pewnie facet ciągnął sobie dodatkowe światło. Pozostał mi kabel z wtyczką oznaczony na zdjęciu nr (4) nie wiem co to jest. Kolor przewodów zółty i czerwony. Wydaje mi się że to jakaś dodatkowa opcja. Prócz tego kabla podłaczyłem wszystko i mam tylko światła pozycyjne. Gniazdo jest 13 pin typu WEST. Masa jest. Czy można obejść w jakiś sposób ten przekaźnik, moduł. Bo możliwe że on jest uszkodzony.

Audi A4 B5 Avant - Wiązka elektryczna haka Audi A4 B5 Avant - Wiązka elektryczna haka
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Nie utrudniaj sobie życia, załóż sobie instalkę gniazda haka jak się normalnie to robi.
  • Poziom 18  
    Masz tutaj schemat wtyczki haka zobacz który pin masz nie podłączony i na schemacie masz pokazane za co on odpowiada.
    Audi A4 B5 Avant - Wiązka elektryczna haka
  • Poziom 14  
    Wiem, że najprościej i najlepiej byłoby puścić nową wiązkę ale bym tu do Was kolegów nie pisał. Podejrzewam że szkopuł tkwi w tym przekaźniku i chciałbym go obejść.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Jak obejdziesz przekaźnik będzie prawdopodobnie świeciła świeciła się kontrolka od świateł na desce.
  • Poziom 27  
    Problemem bedzie mrugajac kontroka swiecy zarowej,usterka swiateł stop jesli nie zamonujesz go reszta bedzie ok,zakup sobie moduł w sklepie nowy z opisem koszt jakies 70zł i po temacie.
  • Poziom 14  
    Jutro wezmę i zobaczę jak biegną przewody z kostki oznaczonej na zdjęciu pozycją (4). Możliwe, że to trzeba jeszcze gdzieś wpiąć. W Audi nie dopatrzyłem się się bliźniaczego złącza i dlatego ten przewód jest luzem. Poza tym tak jak pisałem wszystkie kable są podpięte, masa na gnieździe do przyczepki jest.Dzięki za podpowiedzi.Ewentualnie jak mi się nie uda zarobię nową wiązkę bez przekaźnika zostawię tylko przerywacz.
  • Poziom 34  
    Jak auto nie posiada kontroli nad żarówkami lamp to moduł niepotrzebny, wpinasz się bezpośrednio gniazdem w wiązkę przy tylnym blotniku, który rok masz tej audi?
  • Poziom 14  
    Rocznik 98, ma kontrole żarówek. Ale z tego co wiem to można montować bez modułu.
  • Poziom 34  
    Montowałem ten rocznik bez modułów.
  • Poziom 14  
    Tak się składa, że byłem pewny na 99% że podepnę wszystko plug&play i gitara. Jutro będę się bawił a chciałbym na obecnej wiązce po odpowiednim ominięciu modułu, bo na moje nieszczęście hak montowałem zimą a problem z wiązką nie został rozwiązany przed złożeniem wszystkiego do kupy myśląc że to jakiś pikuś i z czasem ktoś mi podpowie co i jak i brakujące przewody podepnę odpowiednio i bedzie działać a tu lipa. miler80 nic ci nie mówi tak kostka oznaczona pozycją (4) na fotce?? Czy to jakaś opcja?
  • Poziom 34  
    Kostka 4 prawdopodobnie to terminal modułu czujników parkowania, a jakbyś wrzucił więcej zdjęć...
  • Poziom 14  
    Dziś wszystko przeleciałem od podstaw i ominąłem ten moduł-Trailer, kilka pozycji w gnieździe pozamieniałem i wszystko chodzi jak należy. Kostka nr 4 na 2 pinach był to stały 12V i ładowanie aku. Nie wiem dlaczego ale nie było kabla od przeciwmgielnego w sensie jak szukałem po kostkach od lamp i od modułu w kierunku gniazda. Wykorzystałem z owej kostki nr 4 jeden kabel (ładowanie aku) podpiąłem go pod lampę przeciwmgielną, przełożyłem go na pin 2 w gnieździe przyczepki i hula. dzięki Wam wszytkim za zainteresowanie i sugestie.