Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Soundbar, projektor dźwięku, zestaw 5.1 do 1000 zł

hix 11 Maj 2013 13:56 2580 1
  • #1 11 Maj 2013 13:56
    hix
    Poziom 1  

Szanowni Państwo,

poszukuję zestawu głośników do 1000 zł, który podłączę do telewizora LG 42LM615s, którego używam razem z PS3 XBOX360 Wii PC i dekoderem Orange.

Bardziej niż na wyśrubowanej jakości dźwięku zależy mi na wyłączeniu głośników telewizora, które trzeszczą z byle okazji. Zależy mi również na wejściach optycznych, bo telewizor posiada tylko takie, a jego gniazdo USB służy mi za odtwarzacz plików MKV. Nie zależy mi na systemie 5.1.

Oczekuję, łatwego w instalacji zestawu i propozycji sprzętu nowego. Sytuacja wygląda tak, że mieszkam w jednym pokoju więc mam tu ograniczone pole do rozstawiania głośników ze względu na to, że jest tu i szafa, i łóżko i telewizor. Dlatego moją uwagę zwróciły niezbyt popularne soundbary. Z poszukiwań na allegro wynalazłem takie modele: Samsung HW-E450, LG NB3530A oraz Sony HT-CT550W. Dwa pierwsze w okolicy 700-900 zł, Sony powystawowy za 1000 zł i niestety w innej kondycji go nie znalazłem (po zestaw Sony mógłbym wybrać się do sklepu osobiście bo jest w granicach 70 km ode mnie, więc mógłbym go sprawdzić).

Moją uwagę, jako jedyny zestaw 5.1 zwraca Logitech Z906, który w lokalnym Saturnie jest dostępny za 950 zł. Nie mam w pokoju miejsca na amplitunery etc. i w żadnym wypadku nie interesują mnie zestawy z DVD lub BD bo obok XBOXA i PS będą się tylko kurzyć. Zastosowanie to gry i filmy, muzyka sporadycznie.

Jestem studentem i pracuję dorywczo, te 1000 zł jest w zasadzie nieprzekraczalną granicą, nie oczekuję audiofilskich doznań, jednak chciałbym możliwie najlepiej wydać te pieniądze. Proszę o propozycję innych zestawów oraz poradę czy dużo lepszym wyborem byłby zestaw Logitecha w stosunku do soundbarów. Dodam, że bardziej przekonującą opcją jest dla mnie Soundbar ponieważ i tak jestem zaplątany w kablach, a stolik RTV stoi w dość otwartym miejscu więc to wszystko jest na widoku. W dodatku pokój jest taki, że montaż tylnich satelit będzie utrudniony, jednak przy tych gabarytach jestem w stanie z tym powalczyć jeśli jakość dźwięku będzie wyraźnie lepsza (nie chodzi mi o jego przestrzenność bo to nie jest dla mnie kluczowa sprawa).

0 1
  • #2 11 Maj 2013 17:30
    vanissh
    Poziom 22  

Może postaw raczej na dobre 2.1 skoro miejsca niewiele. Z kablami nie ma problemu (prawie :-)), a i do muzyki dużo lepsze niż 5.1. Soundbar, tak jak piszesz, w kwestii wizualnej spełniłby twoje oczekiwania najlepiej, tylko to chyba nie byłyby najlepiej wydane pieniądze.

0