Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Soundbar, projektor dźwięku, zestaw 5.1 do 1000 zł

hix 11 May 2013 13:56 2880 1
    hix
    Level 1  
    Szanowni Państwo,

poszukuję zestawu głośników do 1000 zł, który podłączę do telewizora LG 42LM615s, którego używam razem z PS3 XBOX360 Wii PC i dekoderem Orange.

Bardziej niż na wyśrubowanej jakości dźwięku zależy mi na wyłączeniu głośników telewizora, które trzeszczą z byle okazji. Zależy mi również na wejściach optycznych, bo telewizor posiada tylko takie, a jego gniazdo USB służy mi za odtwarzacz plików MKV. Nie zależy mi na systemie 5.1.

Oczekuję, łatwego w instalacji zestawu i propozycji sprzętu nowego. Sytuacja wygląda tak, że mieszkam w jednym pokoju więc mam tu ograniczone pole do rozstawiania głośników ze względu na to, że jest tu i szafa, i łóżko i telewizor. Dlatego moją uwagę zwróciły niezbyt popularne soundbary. Z poszukiwań na allegro wynalazłem takie modele: Samsung HW-E450, LG NB3530A oraz Sony HT-CT550W. Dwa pierwsze w okolicy 700-900 zł, Sony powystawowy za 1000 zł i niestety w innej kondycji go nie znalazłem (po zestaw Sony mógłbym wybrać się do sklepu osobiście bo jest w granicach 70 km ode mnie, więc mógłbym go sprawdzić).

Moją uwagę, jako jedyny zestaw 5.1 zwraca Logitech Z906, który w lokalnym Saturnie jest dostępny za 950 zł. Nie mam w pokoju miejsca na amplitunery etc. i w żadnym wypadku nie interesują mnie zestawy z DVD lub BD bo obok XBOXA i PS będą się tylko kurzyć. Zastosowanie to gry i filmy, muzyka sporadycznie.

Jestem studentem i pracuję dorywczo, te 1000 zł jest w zasadzie nieprzekraczalną granicą, nie oczekuję audiofilskich doznań, jednak chciałbym możliwie najlepiej wydać te pieniądze. Proszę o propozycję innych zestawów oraz poradę czy dużo lepszym wyborem byłby zestaw Logitecha w stosunku do soundbarów. Dodam, że bardziej przekonującą opcją jest dla mnie Soundbar ponieważ i tak jestem zaplątany w kablach, a stolik RTV stoi w dość otwartym miejscu więc to wszystko jest na widoku. W dodatku pokój jest taki, że montaż tylnich satelit będzie utrudniony, jednak przy tych gabarytach jestem w stanie z tym powalczyć jeśli jakość dźwięku będzie wyraźnie lepsza (nie chodzi mi o jego przestrzenność bo to nie jest dla mnie kluczowa sprawa).
    vanissh
    Level 22  
    Może postaw raczej na dobre 2.1 skoro miejsca niewiele. Z kablami nie ma problemu (prawie :-)), a i do muzyki dużo lepsze niż 5.1. Soundbar, tak jak piszesz, w kwestii wizualnej spełniłby twoje oczekiwania najlepiej, tylko to chyba nie byłyby najlepiej wydane pieniądze.