Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nexia 1,5 8v nie działaja wtryskiwacze

Zawa18 11 May 2013 14:00 1437 3
    Zawa18
    Level 11  
    Witam, opowiem od początku o problemie, miałem Nexie 1,5 8v na gazie, paliła na gazie jak i na benzynie po czym miałem wypadek auto poszło do kasacji ale zostawiłem sobie silnik ze skrzynią , instalacje , zawieszenie itp. żeby zrobić buggy. Chciałem odpalić silnik ale okazało się że wtryskiwacze nie działają, iskra jest silnik kręci jak wlałem trochę paliwa do cylindra to odpalił na 1 sekundę i zgasł. Oryginalnie w Nexi był immobiliser który też zostawiłem z kluczykiem ale nie wiem co on "odcinał" może wtryski ? Wcześniej jak przekręcałem kluczyk to było takie pikanie a teraz tego nie ma... bezpieczniki dobre, gaz wyciągnięty, może to wina tego immo wiecie jak go odpiąć ?? Stacyjki nie mam może źle coś podpinam jest tam 5 kabli jeden kabel z + i 4 bez napięcia, jeden grubszy chyba do zapłonu bo po podpięciu świecą kontrolki na liczniku, jeden od rozrusznika i zostają 2 cienkie czerwone. Nie mam pojęcie gdzie szukać przyczyny nie działających wtryskiwaczy obstawiałbym immo ale nie wiem jak to sprawdzić albo odpiąć go na stałe.
    jokerro
    Level 34  
    Czyli nie odpalisz tego silnika bo ci immo trzyma, nie obejdziesz tego tak łatwo.
    Zawa18
    Level 11  
    Można jakoś sprawdzić immo? Macie jakiś pomysły jak go odpalić?
    jokerro
    Level 34  
    Wyślij na pw. numery sterownika. Nie sprawdzisz ot tak sobie.