Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J315W - wymiana pampersa

11 Maj 2013 16:40 16725 5
 • Poziom 2  
  Brother DCP-J315W problemy eksploatacyjne.

  Witam

  Moje zmartwienie to drukarka Brother DCP-J315W. Wprawdzie eksploatuję sprzęt zaledwie dwa miesiące, ale już "sen" z oczu spędza mi brak wiedzy w temacie wymiany pampersa.
  Zapewne w internecie są jakieś solucje, niestety nie potrafię do nich dotrzeć. Każda pomoc i podpowiedzi będą miłym prezentem. Z góry dziękuję za życzliwość.

  Irena
 • Spec od drukarek
  Zwykle przy pierwszym komunikacie wystarczy reset. Potem można ew. bawić się w wymianę wkładu pampersa. Ja używam ligninę.
 • Poziom 2  
  Re: Brother DCP-J315W - wymiana pampersa
  Endriuf napisał:
  "Zwykle przy pierwszym komunikacie wystarczy reset. Potem można ew. bawić się w wymianę wkładu pampersa. Ja używam ligninę."

  Resetować liczniki potrafię, ale to jest tylko rozwiązanie chwilowe. Szukam wskazówek jak dostać się do pampersa i nie uszkodzić sprzętu.
  Endriuf, to wspaniale że dokonujesz takie naprawy, rozbudziłeś we mnie nadzieję, że uchylisz też rąbka tajemnicy jaką zachować kolejność przy przy rozkręcaniu tych wszystkich śrubek i haczyków.
  Dodam tylko że lubię śrubokręty itp.narzędzia, więc chyba nie ma w tym nic złego, że próbuję "oswoić" drukarkę Brother's.

  pozdrawiam
  Irena
 • Pomocny post
  Spec od drukarek
  Odkręcasz 3 śrubki panela sterowania. Zdejmujesz go. Podnosisz pokrywę ze skanerem. Wyjmujesz dwie zaślepki, wypinasz taśmę i przewody, zwalniasz zielony plastik podtrzymujący skanera i zdejmujesz cały skaner. Wyjmujesz tylną zaślepkę, odkręcasz 6 większych i 1 mniejszą śrubkę. Otwierasz klapkę tuszy, czasami trzeba wypiąć wtyczkę z elektroniki jeśli idzie od czujnika na górnej pokrywie drukarki. Z tyłu podważasz w dwóch miejscach obudowę i zdejmujesz. Pampers znajduje się za gniazdem z tuszami.
 • Poziom 2  
  Re: Brother DCP-J315W - wymiana pampersa

  Prosta i zrozumiała solucja, na pewno z niej skorzystam.
  Endriuf, bardzo dziękuję za pomoc.

  Irena
 • Poziom 10  
  wypłukałem pampersa jednak załozyłem go jeszcze jak był troche mokry zrestartowałem purge ale wyskakuje błąd 46 jakieś pomysły ?


  edit:

  Jednak juz działa nalezało ponownie zrestartować purge bo za pierwszym razem sie nie zapisało (a tak nawiasem mówiąć miałem 5478 - sporo).
  Po 2 resetowaniu, 3 razy nie wykryło pełnej magenty aby ostatecznie wszystko wróciło do normy.
  Pampersa płukałem wycisając dobre 15 min cały czas leciałą czarno-zielona woda