Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus PRO 9000 po czyszczeniu dysz nie drukuje głowica - ciemna dark

waclawlaba 11 Maj 2013 17:16 3639 4
 • #1 11 Maj 2013 17:16
  waclawlaba
  Poziom 2  

  Witam, mam problem. Uruchamiałem Epsona Stylus Pro 9000 i niestety coś się zwaliło... Standardowe czyszczenie dysz nie było skuteczne bo drukarka stała przez 2 lata nieużywana. Udało mi się przeczyścić dysze w płynie do czyszczenia. Udrożniły się. Wszystkie dysze kolorów czarny, magenta i cyjan były drożne. Chyba za szybko po czyszczeniu założyłem do drukarki i zacząłem drukować test. Wszystko było drożne ale mam wrażenie, że odpowiednie dysze nie drukowały w odpowiednim czasie czyli test wykazał drożność wszystkich ale niestety musiało na płytce głowicy być jakieś przebicie bo głowica przestała drukować całkiem. Mam taką samą drukarkę w częściach, wymieniłem głowicę (była sprawna) a mój epson nie daje szansy na wydruk z tej jednej głowicy... Czy ktoś może pomóc co mam wymienić?
  Pilne

  0 4
 • #2 11 Maj 2013 17:47
  1903379
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 11 Maj 2013 19:08
  waclawlaba
  Poziom 2  

  nic nie krzyczała, nie było żadnych komunikatów, zaraz prześlę test dysz - muszę tylko znaleźć...
  już wrzucam wygląd testu czarnego.... M i C wyglądały podobnie. Test jest pokryty kolorem bo poszedł potem na tym samym płótnie wydruk kolorowy testowy, ale proszę wyobrazić sobie, że są tylko czarne paski. to tak jakby głowica drukowała z nieodpowiednich dysz w nieodpowiednim czasie. Teraz już się nie odzywa całkiem.
  Epson Stylus PRO 9000 po czyszczeniu dysz nie drukuje głowica - ciemna dark
  [/img]
  Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Ja muszę na dwie godzinki wskoczyć do pracy.

  0
 • #4 13 Maj 2013 13:05
  waclawlaba
  Poziom 2  

  Może ktoś zna specjalistę od takich drukarek....???

  0
 • #5 13 Wrz 2013 18:40
  Tomy_m
  Poziom 16  

  Zalane złącze taśmy przy głowicy. Należy zdjąć obudowę i rozebrać plastiki karetki. Samej karetki nie trzeba ściągać z wałka prowadzącego. Należy też uważać na czujnik optyczny który czyta taśmę pozycjonującą (taśma z kreskami) bo często trudno ją założyć.
  Złącze generalnie samo wyschnie, ale lepiej je przeczyścić alkoholem aby nie korodowało w przyszłości.
  Karetka zalana przy czyszczeniu głowicy, dlatego warto na bieżąco wycierać dno karetki, najprościej rwać papier toaletowy na kawałki i przyciskają go pędzelkiem do dna karetki.

  0