Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Goclever R76.2 - Kiepski zasięg WiFi gdzie podłączyć antenę? RTC8188EUS

kame01 11 Maj 2013 17:39 4686 7
  • #1 11 Maj 2013 17:39
    kame01
    Poziom 8  

Witam
    Wysłałem tablet na serwis z powodu kiepskiego zasięgu WiFi. Po 1,5 miesiąca wrócił i ... praktycznie nic się nie zmieniło. Może jest odrobinę lepiej, a może to placebo. Generalnie olewam taką gwarancję. Tablet przyszedł z niedomkniętą obudową, pudełko przyszło zniszczone i generalnie lipa...

Wychodzi na to, że po prostu sprzęt za 260 zł już tak ma.

Postanowiłem dokonać naprawy sam, bo jest dość banalna. Powstał tylko jeden problem (zgodnie z filmem znalezionym na YT). Z chipu na płycie głównej nie wychodzi żaden kabel pełniący rolę anteny, ani nawet ścieżka w kształcie schodków (i jak tu się dziwić, że ma słaby zasięg). Wszystko upchane jest w tym chipie.

Znalazłem jego opis tu:
    Link (trzeci obrazek)
    i tu:
    Link

Czy oznaczenie ANT w 1 linku oznacza antenę? Do których pinów podpiąć antenę, żeby to działało? Próbowałem zrobić prostą antenę z miedzianego przewodu z zagiętym końcem i przylutować do ANT, ale jest różnie. Raz lepiej, raz gorzej. Podejrzewam, że nie jest to jednak to, czego szukam.

Dodam jeszcze, że z otwartą obudową zasięg WiFi wyraźnie wzrasta (ale na pewno da się i więcej osiągnąć), a wystarczy lekko przymknąć obudowę i znów jest straszna kicha, dlatego chciałem zrezygnować z jednej z kamer i wyprowadzić tamtędy przewód na zewnątrz i przymocować na stałe klejem na gorąco.

Pomoże ktoś?

1 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Sie 2013 06:04
    skwarucha
    Poziom 10  

Mamten sam problem. Udało się coś z tym zrobić.

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Gru 2013 17:50
    marex32

Poziom 15  

Witam,
    złącze oznaczone jako ANT - podłączenie środkowej żyły przewodu antenowego,
    GND - podłączenie oplotu przewodu antenowego (masa...)

reszta jak opisane, szyna danych USB oraz zasilanie (+/-) 3,3V,

czasami dokładam antenę wewnętrzną, wymontować można taką np. z laptopa lub innego tablecika posiadającego tę antenę, wykorzystać istniejący przewód antenowy, który wymontujemy razem z antenką, w większości przypadków to pomaga,

Pozdrawiam.

1
  • #4 03 Sty 2014 14:36
    heavyjack
    Poziom 9  

Kame01, czy udało Ci się podłączyć antenę? Jak wifi?

0
  • #5 10 Sty 2014 22:45
    heavyjack
    Poziom 9  

Podłączyłem antenę z GOCLEVER I 71. (kabelek z przylepną taśmą "anteną") według instrukcji zamieszczonej powyżej. Antenę przykleiłem do wnętrza obudowy obok głośniczka. Pierwsze spostrzeżenia to minimalne podniesienie sprawności WIFI. W sypialni, w której wskaźnik rzadko wskazywał więcej jak dwie kreski, a częściej ich brak, teraz jest 2, 3 kreski. Więc lepiej. Zastanawiam się nad tym, czy antena umieszczona na płycie głównej nie powoduje zakłóceń, tzn. czy obie anteny nie przeszkadzają sobie na wzajem, podobno jest taka możliwość, myślę nad odcięciem oryginalnej anteny.

0
  • #6 11 Sty 2014 02:46
    marex32

Poziom 15  

Witam,

sprawa raczej logiczna, skoro antena oryginalna działała nieprawidłowo możliwe że posiada wadę fabryczna lub inżynier (konstruktor) źle obliczył pewne parametry, ewentualnie wadliwa partia kart wi-fi, reasumując odciął bym oryginał jednak w taki sposób aby można było powrócić do stanu poprzedniego (asekuracyjnie w razie takiej potrzeby).

Pozdrawiam.

0
  • #7 13 Sty 2014 07:22
    Pontikos
    Poziom 38  

Jesli anteny sa podlaczone rownolegle, nawet zakladajac ze obie sa rownie sprawne, przeskadzaja sobie nawzajem i ich sprawnosc wynosi ok. 50% - chodzi o niekorzystna zmiane impedancji niezestrojonego ukladu rezonansowego - antena / nadajnik.
    Oryginal po prostu odlutowujesz / przecinasz sciezke zasilania oraz goraca zyle.

0
  • #8 01 Kwi 2015 11:06
    jarzynek82
    Poziom 1  

Miałem ten sam problem. Zgodnie z powyższym instrukcjami, przystąpiłem do działania. Znalazłem GND i ANT na karcie WIFI. Podłączyłem antenę ze starego laptopa i tablet nareszcie zaczął działać na połączeniu WIFI. W sieci znalazłem dodatkowo schemat karty WIFI ze wskazaniem poszczególnych PINów. Dodaję go tutaj, być może komuś się przyda. Tablet Goclever R76.2 - Kiepski zasięg WiFi gdzie podłączyć antenę? RTC8188EUS

0