Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer...Prosze o pomoc!!!

27 Lut 2005 12:49 6818 18
  • Poziom 17  
    Witam wszystkich na forum!!!
    W wolnych chwilach montuje sobie subwoofer'ka aktywnego i chcialbym zamontowac w nim ukladzik,ktory bedzie go zalaczal w momenie podania sygnalu audio na wejscie,a wylaczal po uplywie 5 min od zaniku sygnalu.Powiem tak,nie bardzo wiem jak sie za to zabrac-moze ktos juz cos takiego robil i chetnie by sie podzielil wiedza.Z gory dziekuje i pozdrawiam!!! David
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Witam! posiadam taki schemacik i jego opis, tylko musiałbym do znajomego na skaner wskoczyć! W najblizszym czasie go podżuce!
    Ale ten ujkład wyląncza go po upływie 2 min a nie pieciu! Oczywiście mozna go regulowac! Jak masz checi to poszukaj na necie w archiwach Praktycznego elektronika numer11-12'2001(111) "automatyczny wyłacznik aktywnego subwoofera". Tam jest wszystko opisane włacznie z schematami i wygladem płytek dtukowanych ,montażem i uruchomieniem tego cacka!

Dodano po 32 [minuty]:

Narazie zamieszcze wykaz elementów:) BEdziesz wiedział ile miejwiecej poterzbujesz kasy:)
    PÓŁPRZEWODNIKI:
    -US1-lm358
    -US2-lm555
    -T1,T2-bc548b
    -D1,D2,D3,D6=1n4148
    -D4*,D5*-1n4001
    -D7-LED
    REZYSTORY:
    R3,R10,R12-1kOhm/0,125W
    R6,R8,R13,R14-10kOhm/0,125W
    R15-47kOhm/0,125W
    R4,R9,R7,R11-100kOhm/0,125W
    R1-180kOhm/0,125W
    R2,R5,-220kOhm/0,125W
    P1-100kOhmTVP1232
    KONDENSATORY:
    C4,C8-10nF/50V ceramiczny
    C1-100nF/63V MKSE-20
    C5,C9-100nF/50V ceramiczny
    C3,C12-2,2uF/50V
    C6,C10-47uF/16v
    C2,C7-100uF/16V
    C11-1000uF/25V
    INNE:
    TR1*-TS2/012w zależności od tego czy w samochodzie czy w domu
    Pk1-RX-81P
    plus koszt płytki!
  • Poziom 10  
    Przyłączam sie do prosby: wyszukiwarka na stronie PE nie dziala!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Wiec chyba już nie musze skanowac tego schemaciku?? A tak apropo skąd jest ten schemat powyzej? Nie ściągałem bo mam mało punktów a troche mi ich żal,a ciekawość zżera! Też z jakiegos czasopisma? powodzenia w składaniu tego wyłacznika subwoofera
    jak złozycie to sie pochwalcie bo sam miałem zamiar cóś takiego zrobić ale brak mi kasy!
  • Poziom 13  
    gigamaas To jest Praktyczny elektronik numer11-12'2001 i masz pode mnie punkt na sciagniecie. Pozdro.

Jakbym umiescil pliki do 100 kB to prowizja bylaby o punktow?
  • Poziom 16  
    Wiatm ponownie! Słuchaj "chrischris" myslałem że to jakiś inny numer, dlatego pytałem! A akurat ten numer mam! Dzieki za punkta, ale chyba ci go zwróce bo w sumie to i tak nie pobiore bo juz to mam! Ale dobrze wiedziec że są tacy ludzie na elektrodzie! Pomoc ze wsząd! A tak wogóle to prenumerowałes tego praktycznego elektronika? Bo ja tak! zaczołem od tego właśnie numero złożyłem zamówienie na cały rok i skonczyło si na numerze z kolumnami estradowymi! Jednym słowem całe 50zł poszlo sie jeb.....!!!!!Mogli chociaz płytki drukowane przysłac jak już nie drukowali tego czasopisma! Chyba że drukowali tylko ja nie wiem!
    Jeszcze raz dzieki za ofiarowanie punktów! I zaraz ci go zwróce!
  • Poziom 17  
    Witam na forum!!
    Panowie,o to mi wlasnie chodzilo-serdeczne dzieki za pomoc i szybka reakcje na moj temat.
    Pozdrawiam-David
  • Poziom 16  
    Spoko! Po to własnie jest to forum! Żeby ludzie mogli sie wymieniać wiadomosciami na temat tego co stworzyli i zamierzaja zrobic! Powiadom mnie jak zrobisz ten wyłacznik! Chce wiedzieć ile kosztowało wykonanie, skąd wziołes płytke drukowana( moze jakas standardowa), czy wprowadzałes jakies zmiany w sensie parametrów elementów poprawiając jakość wykonania? I jaki głośnik basowy kupiłeś w jakiej obudowie(zamnieta czy inna)i czy jakies filtry stosowałes? Z góry dzięki za informacje! Przeklęty praktyczny elektronik i moja kasa!!!!
  • Poziom 17  
    Witam na forum!!
    Panowie,o to mi wlasnie chodzilo-serdeczne dzieki za pomoc i szybka reakcje na moj temat.
    Pozdrawiam-David
  • Poziom 17  
    Witam na forum!!
    Wiec tak,wracajac do tematu,ukladzik zrobiony-dziala dobrze(uklad wykonany na plytce uniwersalnej-koszt ok 15pln).Jesli chodzi o reszte elenentow zastosowanych przy budowie subwoofer'a-obudowa typ bass-reflex(kupiona na gieldzie elektronicznej),glosnik-ALDA model AVD-X60S,taki mialem pod reka i nawet niezle sobie radzi z niskim pasmem,wzmacniacz-TDA7274,oraz filtr subwoofer'a-gotowy kupiony na gieldzie. Mam jeszcze jedno pytanko,czy posiada ktos uklad do opoznionego zalaczania glosnikow(ze swojego nie jestem zadowolony)??Chcialbym zastosowac cos pewnego...!!Z gory dziekuje i pozdrawiam!!!
  • Poziom 16  
    A jakie wady w nim występuja? Za szybko sie wyłancza? a regulowałes rezystorem nastawnym P2 masz możliwość zwiekszenia rezystancji dla R9 i P2 co zwiekszy nieco czas wyłączenia!
  • Poziom 17  
    Witam!!
    Chodzi mi o uklad do opoznionego zalaczania glosnikow(taki uklad stosowany jest w wzmacniaczach audio-po zalaczeniu wzmaka,glosniki zalaczane sa po uplywie ok 5s).Jesli chodzi o moj ukladzik,jest to osobista konstrukcja,dlatego wolalbym cos sprawdzonego.....!
  • Poziom 16  
    wiatm! chyba znalazłem cos ciekawego! podobno ma miec taki efekt jaki oczekujesz! Wogóle skąd ty bierzesz kase na to wszystko? Ja byłem dzisiaj w elektronicznym, praktycznie nic nie kuoiłem i wydałem 13zł! Dodam że itak to moje ostatnie pieniadze a kupiłem dwa stabilizatory:7805,7812, dwie diody niebieskie5mm 2xchinch 1 m kabla(takiego jak do chinchów i rezystor 6,2Ohm/10w!
    Skąd wy macie na to tyle kasy! musze sobie jakas robote załatwic bo w takim tempie to ja nic nie złoże! teraz musze zbierać kasiorke na kondziorki! A o to załącznik w którym znajdziesz schemat i opis tego układyu opuzniajacego załączenie głosników
  • Poziom 17  
    Witam na forum!!!
    "gigamaas" serdeczne dzieki za pomoc-zaraz sie zabieram do pracy i koncze mojego subwoofer'ka. Pozdrawiam!!!

Dodano po 7 [minuty]:

Witam na forum!!!
    "gigamaas" serdeczne dzieki za pomoc-zaraz sie zabieram do pracy i koncze mojego subwoofer'ka. Pozdrawiam!!!
  • Poziom 16  
    Pochwal sie nim jak skonczysz!
  • Poziom 31  
    Witam. Mam pytanie do osób, które złożyły ten automatyczny wyłącznik do suba. Mianowicie czy nie miały z nim żadnych problemów?? Ja w swoim musiałem na samo wejście dodać jeszcze dzielnik rezystorowy 5k u góry i 2,5k na dole do masy bo wyłączający się wzmacniacz indukował mi jakies napięcie na wejściu filtra i układ załączał przekaźnik w kółko. Czy to normalne?? Może ktoś miał podobną sytuacje??
  • Poziom 17  
    Temat do zamknięcia.